support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Zvýšený výkon od O.CT Tuning pre Porsche 911 Turbo a Turbo S logo vw

Zvýšený výkon od O.CT Tuning pre Porsche 911 Turbo a Turbo S

15.Aug.2019
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Rakúsko-švajčiarsky úpravca O.CT Tuning s veľkou hrdosťou dokončil svoj projekt výkonnostných úprav aktuálnej generácie Porsche 911. Predviedol performance tuning vo svojej najčistejšej podobe, o čom svedčia aj samotné parametre.

O.CT Tuning má za sebou už vyše 33 rokov fungovania a za túto dobu sa prepracovali medzi špičku v rámci segmentu výkonnostných úprav. Precíznymi technickými úpravami dokážu s motormi doslova zázraky a inak to nie je ani v prípade Porsche 911 Turbo a Turbo S. Práve pre tieto dva varianty si pripravili veľkorysé výkonnostné vylepšenie nazvané ako „Stage 2“.

Prepĺňaný 3.0-litrový plochý šesťvalec k modelu 911 neodmysliteľne patrí. Ak si vyberiete variant Turbo, pripravte sa na 540 koní a v prípade variantu Turbo S na 580 koní. Komu by málilo, je tu od O.CT Tuning k dispozícii celý set ďalších úprav, ktoré výkon tohto agregátu vyženú až na 669 koní a maximálny krútiaci moment na 880 Nm.

Tieto výnimočné hodnoty sa úpravcovi podarilo dosiahnuť úpravou turbodúchadiel s variabilnou geometriou turbíny. Čas však venovali aj prepracovanému nasávaniu, športovým filtrom a nová je tiež dvojica medzichladičov. K tomu pridali aj úpravu riadiacej jednotky motora. Všetky diely sú navyše certifikované od TÜV a DTC Switzerland.

Záverom to najlepšie. Čísla po týchto úpravách sú doslova ohromné. Z 0 na 100 km/h vystrelí takto upravené Porsche 911 už za 2,59 sekundy. Na šprint z 0 na 200 km/h mu postačí len 9,12 sekúnd a maximálka je tesne pod hranicou 335 km/h.

porsche 911 turbo s oct tuning

porsche 911 turbo s oct tuning

porsche 911 turbo s oct tuning

porsche 911 turbo s oct tuning

porsche 911 turbo s oct tuning

oc.t tuning logo

O.CT TUNING


Nemecká firma O.CT Tuning vznikla ešte v roku 1985, jej zakladatelia sa venovali predaju áut a po roku 1993 začali prvé vážne pokusy o technické úpravy a tuning ako taký. Prednosťou dielne O.CT Tuning sú vyštudovaní odborníci na techniku a to je aj dôvod, prečo sa táto spoločnosť špecializuje najmä na výkonnostné a zložitejšie konštrukčné úpravy. Okrem iného ponúka samozrejme rôzne autodoplnky, ako aj kompletné sady vylepšenia. V ich portfóliu nenájdeme ani tak divoké úpravy, ako skôr úpravy nenápadné, avšak v skutočnosti veľmi účinné. V roku 2003 firma predstavila veľmi pokrokový systém IPRO umožňujúci jednoduché úpravy elektronickej riadiacej jednotky. V O.CT Tuning sa okrem iného venujú aj polepom vozidiel. Pobočky tejto firmy nájdete okrem Nemecka aj vo Švajčiarsku a tiež v susednom Rakúsku.

Ak sa chcete o firme O.C.T a ich ďalších úpravách dozvedieť ešte viac, tak navštívte našu podstránku:

OCT


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
a Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 793x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt