support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi RS3 Sportback 2.0 TFSI a jeho zvýšenie výkonu motora od MTM logo audi

Audi RS3 Sportback 2.0 TFSI a jeho zvýšenie výkonu motora od MTM

04.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Vlastniť výkonné auto je super. Vlastniť veľmi výkonné auto je ešte viac super a vlastniť brutálnu mašinu je neopísateľne super. Ak sa teda chcete cítiť neopísateľne super, v tom prípade by ste mali navštíviť jednu z popredných tuningových firiem v Európe, ako napríklad MTM. Inžinieri z tejto profi tuningovej dielne totiž predčasom predstavili performance paket pre najnovšie Audi RS3, vďaka ktorému sa z tohto pekelného hatchbacku stal ešte pekelnejší výtvor.

Záujem o najrýchlejšie kompaktné Audi všetkých čias je tak veľký, že výroba v niektorých štátoch nestíha uspokojovať dopyt. Niektoré predajne dokonca vyhlásili, že limitovaný počet vyrobených kusov pre rok 2011 je už naplnený. Odpoveď na otázku prečo je tomu tak, je veľmi prostá – je krásne, je silné a má obrovskú charizmu. Takto by sme mohli v skratke charakterizovať toto žiadané auto.

Tlkot ľudského srdca zastavuje svojim päťvalcovým dvojlitrom TFSI s výkonom luxusných 340 koní (250 kW) a 450 Nm, ktorý je sprevádzaný neuveriteľne návykovým zvukovým prejavom. 4,6 sekundy je hodnota, za ktorú sa tento „krpec“ s pohonom quattro dostane z pokoja na sto kilometrovú rýchlosť, no škoda toho obmedzovača pri hodnote 250 km/h. Sláva a česť pre RS-trojku ;-)

MTM AUDI RS3 SPORTBACK


Známy nemecký špecialista, ktorý si hovorí MTM najnovšie vytasil svoje najväčšie zbrane a z tohto sexy Audi vytrieskal výrazne vyšší výkon oproti sérií a teda premenil tento hatchback na kontrolovanú strelu. Úpravca ponúka pre toto auto dohromady tri stupne možného performance upgradu.

Stage 1 zahŕňa „len“ úpravu riadiacej jednotky, ktorá pozdvihne výkon o „len“ 70 koní a až 100 Nm, na celkovú hodnotu 410 koní (301 kW) a 550 Nm.

audi rs3 sportback tfsi mtm

Komu by sa takýto rapídny výkon málil Stage 2 zahŕňa okrem modifikácie riadiacej jednotky taktiež inštaláciu medzichladiča stlačeného vzduchu, športového výfukového systému, športového filtra a zapaľovacích sviečok, vďaka čomu výkon poskočí zo sériových hodnôt na hodnoty 424 koní (312 kW) a 560 Nm.

Vrcholom je Stage 3, ktorý okrem vyššie spomenutého obsahuje tiež výmenu turbodúchadla za väčšie a výkonnejšie. Len dvojlitrový päťvalec po tejto kúre produkuje brutálnych 472 koní (347 kW) a až 600 Nm! Úpravca popri tom všetkom odblokuje obmedzovač, vďaka čomu umožní RS3ke jazdiť maximálkou krásnych 297 km/h. Zrýchlenie sa popritom všetkom zlepšilo a celú pol sekundu, t.j. 4,1 s na 100 km/h.

audi rs3 sportback tfsi mtm

Popri tak radikálnom zvyšovaní výkonu bolo nutné posilniť aj ostatné komponenty na aute. Na podvozok preto putoval nastaviteľný podvozkový set KW Suspension a posilnené, až osempiestikové brzdy Brembo. Obutie si na starosť zobral model Bimoto o veľkosti 19 palcov.

audi rs3 sportback tfsi mtm

audi rs3 sportback tfsi mtm

audi rs3 sportback tfsi mtm

audi rs3 sportback tfsi mtm

audi rs3 sportback tfsi mtm

audi rs3 sportback tfsi mtm

audi rs3 sportback tfsi mtm

mtm logo

Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Váš názor na motorovú a optickú úpravu Audi RS3 Sportback 2.0 TFSI od MTM ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MTM, tak navštívte našu podstránku:

MTM tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10576x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt