support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo land rover Veľké svaly pre Range Rover Evoque od profesionálov z firmy Hamann logo land rover

Veľké svaly pre Range Rover Evoque od profesionálov z firmy Hamann

20.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Odborníci na úpravy exkluzívnych vozidiel v spoločnosti Hamann nemohli odignorovať najnovší model Range Roveru, ktorý sa chce páčiť a aj sa páči nežnejšiemu pohlaviu. Toto kompaktné SUV so svojským temperamentom ide vlastnou cestou a predaje nasvedčujú tomu, že pôjde o úspešný model. Pre firmu Hamann to bola jasná výzva a musíme uznať, že sa jej chopili veľmi poctivo. Výsledok je viac než pôsobivý.

Range Rover Evoque bol naznačený už pred niekoľkými rokmi, pôvodne malo ísť len o koncept štýlového kompaktného SUV, s ktorého výrobou automobilka v tom čase ani nepočítala. Pridajme k tomu finančné problémy a „indické vykúpenie“, takže na nový model veľa času a najmä financií nebolo. Reakcia verejnosti na štúdiu LRX však bola mimoriadne pozitívna, dokonca natoľko, že britská vláda poskytla automobilke v roku 2009 grant 27 miliónov libier na výrobu tohto nového modelu. Priebeh od prvého náčrtu, po reálne zahájenie sériovej výroby pripomína rozprávky so šťastným koncom. Od samotného začiatku produkcie tohto stále populárnejšieho modelu ubehol už rok a Evoque sa samozrejme nevyhol ani záujmu tuningových štúdií. Tou, ktorá sa s týmto štýlovým kompaktným SUV pohrala najnovšie je nemecká firma Hamann.

Range Rover Evoque nabral do šírky vďaka Hamannu


Dizajnér Hamannu si na tomto projekte dal naozaj záležať, navrhnutý bodykit karosériu trochu rozširuje a zvýrazňuje jej masívnosť. Evoque nabral do šírky nielen novým bodykitom ale aj vďaka rozšírenému rozchodu kolies o 70 mm vpredu a 80 mm vzadu. Napriek tomu však tento model nepôsobí ťažkopádne, čo je predovšetkým zásluhou športového nárazníka s integrovanými diódami pre denné svietenie a zaujímavo riešeného zadného difúzora. Znaky automobilky samozrejme nahradili dobre známe emblémy tuningovej dielne a úpravca ešte doladil zopár detailov. Kit je samozrejme dostupný ako pre trojdverovú, tak aj pre päťdverovú verziu. Zovňajšok skvele dotvárajú 22-palcové disky z edície Race a na výber máte z niekoľkých rôznych variantov. Úpravca o týchto diskoch tvrdí, že sú špeciálne odľahčené a zároveň navrhnuté tak, aby ste si s nimi mohli trúfnuť aj na ľahší (ale naozaj ľahší) terén.

range rover evoque tuning hamann

Range Rover Evoque Hamann: viac koní pre pohonné jednotky


Zaujímavé zmeny sa odohrali aj pod kapotou a v tomto prípade má Hamann pripravených viacero možností v závislosti od pohonnej jednotky. Sady zlepšujúce výkon pozostávajú zo športovej výfukovej sústavy, športových vzduchových filtrov a optimalizácie elektronickej riadiacej jednotky. Pri benzínovom agregáte 2.2 Si4 sa zmeny prejavia zvýšením celkového výkonu až o 28 kW/38 koní z pôvodných 177 kW/241 koní. V prípade dieslových agregátov (2.2 TD4, 2.2 ED4 a 2.2 SD4) hovoríme o prírastku 25 kW/31 koní. Vo všeobecnosti sa tieto hodnoty prejavia najmä na zvýšenej pružnosti motora a vďaka výfukovej sústave získa Evoque aj burácavejší zvuk. Zmenami prešlo tiež nastavenie podvozku, pribudol totiž kit nových pružín, ktoré toto sympatické malé SUV posunuli o 30 mm bližšie k zemi, čo prispelo k jeho celkovej stabilite a zlepšeniu jazdných vlastností.

range rover evoque tuning hamann

Úprava tiež neobišiel ani interiér, ten síce už priamo od výrobcu môžete mať v špičkovom prevedení, avšak ak chcete niečo extra, ponuka firmy Hamann vás určite uspokojí. V ponuke sú rôzne dekoratívne prvky, koberčeky, či kožené čalúnenie s ozdobným šitím. Samozrejme nemusíme pripomínať, že interiér je spracovaný doslova majstrovsky a firma ponúka omnoho širšie možnosti optimalizácie, než výrobca.

Range Rover Evoque rozhodne nemohol chýbať v portfóliu firmy Hamann, ktoré je nasiaknuté veľkým množstvom exkluzívnych modelov. Sympatické malé SUV Range Roveru jednoducho do tejto ligy patrí a je pripravené vám to kedykoľvek potvrdiť.

range rover evoque tuning hamann

range rover evoque disky race tuning hamann

range rover evoque disky race tuning hamann

Range Rover Evoque od úpravcu Hamann v galérii:



hamann logo

Váš názor na úpravu Range Rover Evoque z dielne nemeckej firmy Hamann ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Land Rover vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

LAND ROVER tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

HAMANN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8183x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt