support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Zvýšený výkon a krajší vzhľad pre rodinné SUV Audi Q7 od ABT Sportsline logo audi

Zvýšený výkon a krajší vzhľad pre rodinné SUV Audi Q7 od ABT Sportsline

04.Feb.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dvorný nemecký úpravca modelov koncernu Volkswagen pripravil svoj set úprav aj pre aktuálnu generáciu Audi Q7. Ak by vám nestačili fotografie, obdivovať budete môcť tento tuningový počin na blížiacom sa autosalóne v Ženeve. SUV z Ingolstadtu dostalo nielen doplnky bodykitu ale aj zopár koní navyše.

Hneď na úvod treba ozrejmiť, že ABT svoj tuningový program nazvalo Audi QS7, čo sa teda nápadne podobá na označenie, ktoré bude mať továrenská ostrá verzia. Na tú si samozrejme ešte bude treba chvíľu počkať, ak by ste ale patrili medzi nedočkavcov, dobre poslúži aj QS7 od ABT.

Audi Q7 dostalo od ABT aj výkonnostný tuning


Už v úvode sme spomínali vyšší výkon, ten sa konkrétne týka motora 3.0 TFSI, ktorý bol posilnený o 77 koní. Pochváliť sa teda môže maximálnym výkonom 410 koní.

V ponuke softvérových modulov ABT nechýba ani ten pre obľúbenú dieselovú jednotku 3.0 TDI, pri ktorej jeho inštalácia znamená zvýšenie výkonu na 325 koní. Tým sa zoznam technických úprav ešte nekončí, v ABT si k novej Audi Q7 môžete dokúpiť štvoricu chrómových koncoviek výfukovej sústavy.

ABT pre Audi Q7 pripravilo aj celkom výrazný paket vylepšenia. V tomto prípade sú dostupné hneď dva varianty. Ten prvý spoznáte podľa wide-body doplnkov, teda rozšírenia blatníkov, prahov a nárazníkov, pričom nechýbajú ani bočné „žiabre“. Druhý umiernenejší variant vizuálnych úprav sa nesie v podobnom duchu, avšak chýbajú rozšírenia blatníkov a bočných prahov, Audi Q7 teda nepôsobí tak masívne.

V ABT si okrem ďalších doplnkov vybrať aj z trojice rôznych diskov s priemermi od 20 do 22 palcov. Pre zaujímavosť dodajme, že na tomto konkrétnom showcare sú použité disky FR s priemerom 22 palcov.


tuning sk pridaj sa k nam na facebooku


audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

audi q7 suv abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 26. Pri jednorazových objednávkach nad 150,- € s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
a Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2296x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt