support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mclaren Zvýšenie výkonu a optický look pre McLaren 570S od Novitec logo mclaren

Zvýšenie výkonu a optický look pre McLaren 570S od Novitec

01.Jul.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca Novitec sa nebojí púšťať ani do tých najrýchlejších a najdrahších športiakov na trhu Táto firma má založených viacero divízií, z ktorých každá sa špecializuje na určitú značku. Nebudeme vás však nudiť žiadnou teóriou týkajúcou sa tejto firmy. Stačí ak napíšeme, že na svojom konte majú nemálo upravených Ferrari, Lamborghini a neboja sa pustiť ani do tuningu modelov McLaren. Takéto poriadne sústo si dopriali aj tentoraz a povenovali sa McLarenu 570S.

McLaren 570S bol predstavený na autosalóne v New Yorku ešte v roku 2015. Navrhnutý bol pre všetkých, ktorí milujú rýchlu jazdu, športové autá ak také, a zároveň si takúto zábavku môžu dovoliť. McLaren 570S je výkonný, obratný a ponúka jedinečné šoférske zážitky. Aj napriek tomu výrobca tvrdí, že 570S môže byť autom každý deň. Samozrejme, zrejme nie v prípade slovenských ciest.
Tak či onak, McLaren 570S prináša vynikajúcu aerodynamiku, perfektné vyváženie hmotnosti a napokon aj veľmi atraktívny dizajn. Ak sa pýtate, čo sa vôbec na takto koncipovanom modeli dá ešte vylepšiť tak vedzte, že vo firme Novitec poznajú odpoveď.

McLaren 570S v podaní firmy Novitec prichádza s výraznejším vzhľadom a väčšou silou


Tento športiak by mnohým stačil aj neupravený. Prečo však o trochu neposunúť hranice možného? V Novitec pripravili pre McLaren 570S celý set funkčných úprav, ktoré prinášajú nielen pozmenený dizajn ale aj vylepšenú aerodynamiku a vyšší výkon. Čo sa týka dizajnu, neočakávajte žiadnu revolúciu. Napriek tomu je tuning zovňajška viditeľný a určite ho neprehliadnete. Úpravy karosérie majú ako hlavnú úlohu vylepšiť obtekanie vzduchu okolo karosérie a zvýrazniť maskulínne krivky tohto modelu.

Najzásadnejšou zmenou sú v tomto ohľade karbónové kryty, ktoré prispievajú k lepšej aerodynamike. Nájdete ich v prednej ale aj zadnej časti, kde zlepšujú prítlak a tiež prísun čerstvého vzduchu do motora. Prítlak zadnej časti zlepšuje aj nové, špeciálne tvarované, krídlo. Všetky aerodynamické diely samozrejme prešli dôkladným testovaním v aerodynamickom tuneli.

mclaren 570s novitec

Bodkou za vizuálnymi úpravami sú nové disky Novitec MC1 s priemerom 21 palcov. Pri podvozku sa však ešte na chvíľku zdržíme. Ak sa vám zdá, že tento kúsok je oproti svojim neupraveným súrodencom akosi podozrivo blízko zeme, nemýlite sa. V Novitec dopriali McLarenu 570S aj nastaviteľné športové pružiny umožňujúce zníženie svetlej výšky až o celých 30 mm.

Ešte predtým než sa pozrieme na výkonnostné úpravy, spomeňme, že obriu silu McLarenu 570S zabezpečuje 3.8-litrový osemvalec umiestnený bližšie k strednej časti vozidla, kvôli rozloženiu hmotnosti. V sériovom naladení sa môžete spoľahnúť na jeho 419 kW/568 koní. Ak by vám to nestačilo, v Novitec vám k tomuto modelu ponúknu svoj elektronický modul N-Tronic. Ten dokáže z osemvalca vyťažiť až 475 kW/646 koní pri 7 450 ot./min.

mclaren 570s novitec

Z technických úprav nemôžeme ešte opomenúť montáž novej výfukovej sústavy. Tú si môžete dopriať buď v oceľovom prevedení alebo z ultraľahkého materiálu Inconel, ktorý sa používa napríklad aj v monopostoch F1.

S upravenými parametrami vie McLaren 570S narobiť ešte väčší vietor. Užiť si budete môcť akceleráciu z 0 na 100 km/h za 3 sekundy a maximálnu rýchlosť 335 km/h. Na okruhoch s ním teda rozhodne zahviezdite. Na obdiv môžete vystavovať aj interiér, ktorý prekypuje kožou a alcantarou. Vďaka spoločnosti Novitec si môžete vybrať čalúnenie prakticky v akejkoľvek farbe.

mclaren 570s novitec

mclaren 570s novitec

mclaren 570s novitec

mclaren 570s novitec

mclaren 570s novitec

mclaren 570s novitec

novitec logo

NOVITEC


Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný záujem médií a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes patrí do tímu Novitecu vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, svoje sily ale sústreďuje hlavne na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Novitec dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, taktiež ale celé montážne sady, teda „bodykity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO. Zaoberá sa extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut zn. FERRARI, a to nielen úpravami zovňajšku ale aj interiéru, motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto do športovej podoby, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Čo tvoj názor na takto upravený McLaren 570S od spoločnosti Novitec ? Nech sa páči, hlasuj tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Mclaren nájdete v zozname našich článkov tu:

MCLAREN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1467x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt