support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

vw logo Zvýšenie výkonu motora 2,0 FSI pre Volkswagen Golf R od Siemoneit Racing vw logo

Zvýšenie výkonu motora 2,0 FSI pre Volkswagen Golf R od Siemoneit Racing

04.Sep.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ani taký frajer ako najostrejšia verzia R z rodiny VW Golf nemá od úpravcov pokoj. Zatiaľ najnovšou firmou, ktorá sa postarala o jeho vylepšenie je nemecký tuningový špecialista Siemoneit Racing. Výsledkom jeho úpenlivého snaženia je takmer dvojnásobný výkon!

Volkswagen Golf R – to je označenie pre najsilnejšieho zástupcu z rodiny tohto populárneho auta. Vyznačuje sa výrazným športovým dizajnom s množstvom špecifických detailov, ktorý ho okamžite odlíši od zvyšku premávky, výnimočne živým motorom ako aj športovo-ladeným interiérom. Golf R je ideálnym partnerom nielen na dlhé cestovanie, ale najmä na príležitostné, či skôr sústavné šantenie v mestách či predmestí.

Zábavu s novým Golfom R si majitelia užijú najmä vďaka osadenému živému motoru – dvojlitrový preplňovaný štvorvalec FSI s maximálnym výkonom 270 koní (199 kW) a 350 Nm. Sto kilometrovú rýchlosť dosiahne tento krásavec za necelých 5,5 sekundy. Aj keď sa niekomu môže zdať tento výkon dostatočný, inžinierom z firmy Siemoneit Racing to zjavne nestačilo a preto sa pustili do jeho rozsiahlej motorickej úpravy.

Siemoneit Racing VW GOLF R20


V Siemoneit Racing sa rozhodli, že nielen výrazne pozdvihnú výkon tohto športového zástupcu rodiny Golf od Volkswagenu, ale taktiež vo veľkej miere zlepšia jeho schopnosť radiť rýchlostné stupne.

vw golf 6 r20 siemoneit racing

Celá táto paráda odštartovala montážou dodatočných performance dielov a to konkrétne celonerezového športového výfukového systému, ktorému sekunduje nový sací systém s väčšou priechodnosťou čerstvého vzduchu, väčšieho medzichladiča stlačeného vzduchu a výkonnejšej palivovej pumpy. Pre stopercentnú funkčnosť týchto modifikácií bolo taktiež nutné preprogramovať riadiacu jednotku. Pomocou elektroniky bola tiež modifikovaná moderná DSG prevodovka, ktorá vďaka tomuto zásahu radí rýchlostné stupne rýchlejšie a presnejšie vzhľadom na vyšší výkon oproti sérii.

vw golf 6 r20 siemoneit racing

Podľa úpravcu by mal byť výkon takto upraveného Golfu R celých 355 koní a 485 Nm a to už vôbec nie je málo. Kto by avšak mal ambície siahajúce do väčších výšok, úpravca je schopný modifikovať nový VW Golf R až na hodnotu 530 koní!

Aby úpravca zvýraznil vážnosť tohto projektu, zabalil tento nový Golf R do temnej čiernej farby vrátane diskov, predného znaku VW a skiel.

vw golf 6 r20 siemoneit racing

Siemoneit Racing


Hlavnou činnosťou nemeckej firmy Siemoneit Racing je zvyšovanie výkonnostnej krivky najrôznejších modelov automobilov a to prostredníctvom sofistikovaného elektronického zariadenia iTronic. Firma spolupracuje s ďalšími tuningovými firmami, ktorých produkty využíva pri svojich projektoch.

vw golf 6 r20 siemoneit racing

vw golf 6 r20 siemoneit racing

vw golf 6 r20 siemoneit racing

vw golf 6 r20 siemoneit racing

vw golf 6 r20 siemoneit racing

vw golf 6 r20 siemoneit racing

530-koňový VW GOLF R20 Siemoneit Racing:Váš názor na upravený VW GOLF R20 od nemeckého úpravcu SIEMONEIT-Racing ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Siemoneit-Racing, tak navštívte našu podstránku:

SIEMONEIT RACING tuning


Viac informácií o značke Volkswgen nájdete na našej podstránke:

VOLSKWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10639x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt