support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Zvýšenie výkonu motora pre Fiat 500 od Forge Motorsport logo abarth

Zvýšenie výkonu motora pre Fiat 500 od Forge Motorsport

25.Jan.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Je takmer úplne jedno, aké auto vlastníte, takmer všetko sa dá upraviť podľa vlastných predstáv. Zoberme si taký Fiat 500 (ten novší) – na svete je len zopár mesiacov a na konte má už nejednu úpravu, ktorá očarila celkom veľkú skupinu ľudí. Dobra napreduje a s ňou aj množstvo dostupných dielov pre tohto talianskeho šprintéra. Zatiaľ posledným „sluhom“ nového Fiatu 500 je anglický performance špecialista, firma Forge Motorsport.

Pri kúpe Fiatu 500 si je možné vybrať z troch ponúkaných motorov, ak nerátame edíciu Abarth. Najsilnejším z trojice je motor 1,4 16V s výkonom príjemných 101 koní (74 kW). Na relatívne ľahké vozítko je to slušná dávka výkonu. Navyše, zákazník si môže v rámci voliteľnej výbavy vybrať rad doplnkov, ako predný spojler, bočné prahy, rôzne polepy karosérie atď., vďaka čomu auto rázom dostane ten taliansky športový šmrnc a stane sa tak jedinečným. Je jasné, že druhým pokračovaním tohto populárneho automobilu sa začala písať „nová“ história modelu 500.

Verzia Abarth je však o niečo ostrejšia. 1.4 16V je obohatená o turbodúchadlo, vďaka ktorému vie tento prcek vyprodukovať 135 konských síl (99 kW) a ako bonus k tomu, nezabudnuteľný športový zvuk. Priprátajte k tomu performance doplnky od anglického špecialistu Forge Motorsport a takmer okamžite dostanete nadupaného mestského šprintéra, ktorý sa nestratí ani na pretekárskom okruhu pri občasnom vybláznení sa.

fiat 500 abarth forge motorsport

fiat 500 abarth forge motorsport

fiat 500 abarth forge motorsport

fiat 500 abarth forge motorsport

fiat 500 abarth forge motorsport

fiat 500 abarth forge motorsport

fiat 500 abarth forge motorsport

fiat 500 abarth forge motorsport

Firma Forge Motorsport si pre nás pripravila rad performance dielov pre novú päťstovku (pre verziu Abarth a Turbo), ktoré výrazne zvýšia jej výkon. Jedná sa o tieto motorické diely:

- Intercool-ový kit pre Fiat 500 Abarth – tento intercooler kit je určený pre všetky turbo verzie Fiatu 500, vrátane edície Abarth. Tento kit sa dodáva so všetkým potrebným príslušenstvom, tzn. silikónové hadice a upínací materiál. Intercooler sa montuje namiesto pôvodnej dvojice postranných sériových chladičov bez nutnosti preprogramovania riadiacej jednotky. Tento kit je určený pre sériové autá, ale taktiež pre zástavby s väčším turbodúchadlom. Štandardný nárast výkonu je pri Fiate 500 garantovaný cca 10 konských síl a 13 Nm točivého momentu. S týmto intercool-ovým kitom si dokonale užijete potenciál preplňovaného motora, pretože narozdiel od sériových chladičov, ktoré majú zbytočné komplikované a dlhé prívodné hadica, je tento kit vybavený presnými a čo najkratšími hadicami.

- Nastaviteľný aktuátor pre Fiat 500 Turbo – Forge Motorosport aktuátor je vyrábaný z tvrdeného hliníka a ide o dvojdielnu konštrukciu, vďaka čomu je aktuátor možné rozobrať a servisovať. Takáto konštrukcia taktiež umožňuje výmenu pružiny za silnejšiu.

- Blow off ventil pre Fiat 500 Turbo – tento atmosférický BOV od firmy Forge Motorsport je presne navrhnutý pre preplňovanú verziu Fiatu 500 a jeho úlohou je ventilovať nahromadený tlak, ktorý nepriaznivo vplýva na výkon turbodúchadla a mechanicky ho tak poškodzuje. Blow off ventil sa dodáva so všetkým potrebným, teda inštalačným materiálom.

- Kit športového sania pre Fiat 500 Abarth – Kit obsahuje športový filter uložený v karbónovom obale s hliníkovými trubicami potrebnými na namontovanie tohto kitu. Nárast výkonu 8 koní je potvrdený testovaním.

- Silikónová prívodná hadica sania – optimalizovaná pre čo najlepší ťah.

FORGE - INTERCOOLER A ACTUATOR PRE FIAT 500 TURBO


intercooler chladic a actuator forge motorsport

Boost potrubie:

katalog
Hlavný chladič ´intercooler´Forge Motorsport za 609,-€ / 1ks

Forge Actuator:

katalog
Actuator Forge Motorsport za 149,-€ / 1ks
..................................................................................................................................
..................................................................................................................................

BLOW OFF VENTIL A SACÍ KIT FORGE MOTORSPORT


blow off ventil a sací kit sanie forge motorsport

BLOW OFF ventil:

katalog
BOV ventil Forge Motorsport za 199,-€ / 1ks


Sací kit (sanie):

katalog
Sada sania Forge Motorsport za 239,-€ / sada


..................................................................................................................................
..................................................................................................................................

SILIKÓNOVÁ HADICA FORGE MOTORSPORT PRE FIAT 500


silikonová hadica fiat 500 forge motorsport

Silikónová hadica pre vzduchové sanie:

katalog
Silikónová hadica Forge Motorsport za 109,-€ / sada


Aktuálny cenník výrobkov od firmy FORGE si stiahnite tu:

preview
download
[ 1,45 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


forge motorsport logo

Anglická firma Forge Motorsport funguje už približne osem rokov a za ten čas sa stala jedným z najväčších výrobcov racingových a streetových dielov. Samozrejmosťou je kontrola kvality ISO 9002. V posledných rokoch firma Forge Motorsport začala vyvážať svoje produkty aj do Európy a Ameriky a zriadili si pobočku v americkom Orlande. Kúpou produktov Forge Motorsport si kupujete prvotriednu kvalitu.

A čo je vlastne hlavnou náplňou tejto anglickej firmy? Výroba, predaj a distribúcia performance dielov pre rôzne typy áut, resp. takmer všetky, ktoré bežne vídame na nielen našich cestách. Konkrétne sa jedná o: actuator a jeho náhradné diely ako napr. tuhšie pružiny, zliatinové chladiče, olejové nádržky a univerzálne nádržky rôznych objemov, mechanické regulátory tlaku turba, BOV + inštalačné komponenty, rozširovacie podložky, rozperné tyče, racingové benzínové nádrže, chladiče turba, ECU software, silikónové hadice, spoje atď.

Ak chcete kvalitu, zvoľte Forge Motorsport.

FORGE MOTORSPORT - video prezentácia:Váš názor na motorové diely pre Fiat 500 Abarth od firmy FORGE Motorsport ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FIAT tuning


Viac informácií k motorovým úpravám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOR & PERFORMANCE tuning


Zoznam článkov o Forge Motorsport nájdete tu:

FORGE MOTORSPORT


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23843x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt