support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW M5 Hurricane logo bmw

Zvýšenie výkonu motora pre BMW M3 Coupé SKII s kompresorom ASA od G-power

09.Feb.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecká tuningová dielňa G-Power špecializujúca sa predovšetkým na autá mníchovskej automobilky BMW opäť prichádza s niečím novým a opäť prekvapuje. Dielňu G-Power určite všetci poznáte, vo svete tuningu sa preslávili skutočne neobyčajnými úpravami, ktoré vždy prekvapia. Firma má na konte už množstvo počinov, pričom väčšinou ide o BMW, ktoré majú obzvlášť v obľube a vyzerá to, že ich to tak skoro neprejde. To samozrejme vôbec nie je na škodu veci, veď si spomeňme napríklad na G-POWER M5 HURRICANE GS – najrýchlejší sedan poháňaný na LPG, ktorého maximálna rýchlosť bola magických 333 km/h. Bokom však nezostávajú ani autá spaľujúce benzín, v tomto segmente sme mohli napríklad vidieť BMW M6 s výkonom vyladeným až na 750 koní, či najrýchlejšie kombi na svete G-POWER M5 Touring HURRICANE RS taktiež s výkonom 750 konských síl a maximálnou rýchlosťou až 360 km/h. Tvorcov z G-Power nápady rozhodne neopúšťajú a aj práve vďaka tomu tu máme od nich ďalšiu novinku, ktorá určite poteší všetkých priaznivcov BMW M3, ale samozrejme, nie len tých.

BMW M3 Coupé od G-Power


BMW M3 je jednoducho klasika, na ktorej úpravu naozaj treba cit a predovšetkým financie. To všetko G-Power má, zabudnite na akékoľvek vzhľadové vylepšenia, iste nám dáte za pravdu ak povieme, že „eM trojka“ ich nejako extra nepotrebuje a toto isté vedia aj v G-Power. Všetky úpravy zovňajška sa obmedzili na karbónovú kapotu, veko kufra a ďalšie podobné doplnky, vďaka ktorým sa podarilo M3 Coupé zhodiť zopár kilogramov. Ako sme už naznačili, firma sa v prípade tohto modelu zamerala čisto na techniku, ktorá, ako sme už vyššie spomínali opäť vyráža dych a čo je najlepšie, nie len na papieri, ale v G-Power sa jednoducho rozhodli zobrať svoj produkt na testovací okruh Nardo a poriadne mu naložiť. Vedzte teda, že údaje, ktoré budeme ďalej uvádzať nepochádzajú z „laboratórneho“ skúšania ale z profesionálne meranej testovacej jazdy. Ešte predtým, než vám sprostredkujeme zopár informácii o samotnej jazde, pozrime sa na to, čo tomuto výkonnému BMW drieme pod kapotou.

bmw m3 tuning sk2 gpower

KOMPRESSOR ASA + Motor a technika od G-Power


Pohon tohto nespútaného dravca má na starosti štvorlitrový osemvalec, ktorému v G-Power pridali úplne nový kompresor SK II. Už po otvorení kapoty vám bude jasné, že nemáte dočinenia s bežnou M3 Coupé, ale že tento kúsok vám toho poskytne ešte viac. Okrem pridaného systému preplňovania kompresorom od výrobcu ASA, môžete počítať aj s upravenou riadiacou jednotkou, odľahčeným blokom motora a vylepšeným vstrekovaním. Výsledkom všetkých úprav pohonnej jednotky je úctyhodný výkon 570 koní/419 kW, čo oproti sérii predstavuje výrazné zlepšenie o 150 koní/110 kW. Maximálny výkon vrcholí pri 7 800 ot./min, kým vrchol krútiaceho momentu 565 Nm dosiahne táto beštia už pri 3 900 ot./min. A ako sa tento stroj teda predviedol na okruhu Nardo?

bmw m3 tuning sk2 gpower

Priam fenomenálne, testovaciemu týmu stačila na testovanie jedna pekná slnečná nedeľa, kedy tomuto BMW poriadne „šliapli na krk“ a dostali z neho v daných podmienkach úplné maximum. Tým je zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 4,4 sekundy, dvojnásobnú rýchlostnú hodnotu dosiahne toto kupé z pokoja už za 12,3 sekúnd. Maximálna nameraná rýchlosť bola 333,3 km/h, čo je vzhľadom k tomu, že voz disponuje len mierne upravenou prevodovkou vynikajúci výsledok. Výrobca sa vyjadril, že ak by do tohto vozu osadil špeciálne optimalizovanú prevodovku, BMW M3 G-Power by zvládlo ešte viac.

Ostatná technika taktiež patrí medzi špičku vo svojom segmente, tento voz disponuje tuhými športovými pružinami a tlmením a špeciálnymi pneumatikami Michelin Pilot Super Sport upravenými pre manévrovanie pri vysokých rýchlostiach. Stranou neostala ani otázka brzdenia, na vozidle sú použité šesť- a štvorpiestikové brzdové kotúče s priemerom 396 mm vpredu resp. 380 mm vzadu, ktoré sa bez akýchkoľvek pochybností postarajú o bezpečné spomalenie, či zastavenie. Svedčí o tom aj nameraná hodnota preťaženia zodpovedajúca 1G pri prudkom brzdení. V ponuke firmy G-Power si zákazník môže vybrať buď z klasických, alebo keramických kotúčov, ktoré sú približne o polovicu ľahšie.

bmw m3 tuning sk2 gpower

Záverom len spomeňme, že firma G-Power oslavuje tento rok 25 rokov od svojho vzniku, rovnako sa v tomto roku stala aj hrdým partnerom firmy vyrábajúcej kompresory ASA, ktoré pri svojich úpravách využíva napríklad aj firma Alpina. Predstavitelia G-Power oznámili, že svoje autá chcú testovať aj v praxi a priamo v skutočnosti ukázať čo dokážu. Tento rok to bolo na okruhu Nardo už tretie testovanie ich produktu a počítame s tým, že určite nie posledné. BMW M3 Coupé SKII, ktoré sme si dnes predstavili bolo zároveň testované v bežnej prevádzke a na svojom konte má už viac ako 1 500 km. Ak vám náhodou v garáži parkuje sériové BMW M3 Coupé, tak vedzte, že celý tento paket môžete mať už za 11 500 €.

bmw m3 tuning sk2 gpower

bmw m3 tuning sk2 gpower

bmw m3 tuning sk2 gpower

Váš dojem z úpravy a zvýšenia výkonu pre BMW M3 Coupé SKII od firmy G-power?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3592x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt