support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo opel Zvýšenie výkonu motora pre Opel Astra J od firmy EDS Fahrzeugtechnik logo schmidt

Zvýšenie výkonu motora pre Opel Astra J od firmy EDS Fahrzeugtechnik

23.Apr.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Opel Astra je obľúbené auto nielen v našich končinách. Je dizajnovo príjemné a s konkrétnym motorom aj pomerne výkonné. No ako to u tuningových firiem býva, stačí jediný podnet od zákazníkov a predstava projektu je na svete. Potom už len záleží na chuti úpravcu, v akom rozsahu sa pre tuning daného auta rozhodne. Konkrétnym a veľmi dobrým príkladom je úprava najnovšej Opel Astry J firmou EDS Fahrzeugtechnik s veľmi prekvapivým výsledkom.

Opel Astra J


Štvrtá generácia Astry je už oficiálne predstavená nejaký ten čas. Opel stavil na mierne dynamický vzhľad, pod ktorý ukryl množstvo moderných technologických prvkov, ako napríklad adaptívne tlmiče FlexRide alebo kameru OpelEye so schopnosťou rozpoznávania dopravných značiek. Rovnako pestré je to aj vnútri auta, kde sa Opel rozhodol implementovať množstvo prospešných prvkov, čo sa týka pohodlia a vzhľadu interiéru. V globále je nový Opel Astra veľmi atraktívnym autom, ktoré určite zaujme širokú masu ľudí.

Opel sa v prípade novej Astry (typ J) výrazne pochlapil a do portfólia nasadil dohromady osem motorov – štyri benzínové a štyri naftové. Najsilnejším ponúkaným agregátom je 1,6 litrový štvorvalec preplňovaný turbodúchadlom, ktorý dokáže vyprodukovať maximálny výkon 180 koní (132 kW) a 230 Nm, čo na 1.6 objem nie je vôbec málo. Spomedzi dízlových motorov vytŕča dvojlitrový CDTI s maximálnym výkonom 160 konských síl (118 kW). Ale o ňom tu reč nebude.

EDS Fahrzeugtechnik Opel Astra J


Tento projekt v podaní performance špecialistu z Nemecka firmy EDS Fahrzeugtechnik predstavuje niečo špeciálne, nevídané každý deň. Úpravca sa rozhodol radikálne siahnuť na pohonné srdce tejto novinky a zvýšiť jej výkon o 100 percent. Že nemožné? Omyl.

Základom prestavby sa stala vyššie spomínaná Astra s 1,6-litrovým motorom prepĺňaným turbodúchadlom, ktorá má v základe 180 konských síl. Úpravcovi sa táto hodnota zdala príliš nízka a tak sa pustil do radikálneho upgradu pohonnej jednotky. Zoznam úprav je vcelku rozsiahly – špeciálny tlakový spínač, kované ojnice, HG Motorsport turbo zvody, EDS intercooler, turbodúchadlo Garret GT28, ďalej sacie potrubie s priemerom 100 mm, výkonnejšie 550 ccm vstreky, 70 mm downpipe s HJS športovým katalyzátorom, 70 mm športový výfukový systém, celonerezový od Friedrich Motorsport, 240 mm spojkový kit EDS a zámok diferenciálu Quaife. Na záver bola ešte doladená elektronika, resp. software firmou EDS.

opel astra tuning eds schmidt

Tento brutálny motorický zásah (performance tuning) je samozrejme dostupný pre kohokoľvek, kto sa rozhodne pre vyladenie svojej Astry.

A výsledok? Po tejto úprave od EDS Fahrzeugtechnik činí motorový výkon pre Opel Astra J (1.6turbo) dych vyrážajúcich až 360 koní (!!!) s točivým momentom 480 Nm (!!!).

opel astra tuning eds schmidt

Takto výrazne výkonnejšie auto je potrebné taktiež zastaviť, čo sa udeje vďaka vŕtaným kotúčom s rozmermi 356 x 32 mm v kombinácií s osempiestikovými strmeňmi a kevlarovými brzdovými hadičkami. Posledným prídavkom bolo obutie tejto silnej nádhery. Úpravca sa rozhodol pre disky s turbínovým dizajnom od firmy Schmidt Revolution v rozmere 8,5x20 vpredu a 9,5x20 vzadu. Na nich sú obuté kvalitné pneumatiky Pirelli P Zero o veľkosti 235/35ZR20 vpredu a 275/30ZR20 vzadu.

opel astra tuning eds schmidt

Firma EDS Fahrzeugtechnik sa už viac ako dve dekády zaoberá performance tuningom značiek Opel, Saab a Chevrolet – zvyšovanie výkonu preplňovaných dízlových, ale aj benzínových motorov, ako aj ich nepreplňovaných verzií.

opel astra tuning eds schmidt

opel astra tuning eds schmidt

opel astra tuning eds schmidt

opel astra tuning eds schmidt

Opel ASTRA J v úprave od Schmidt Revolution a EDS Fahrzeugtechnik:Aký je váš názor na zvýšenie výkonu a styling auta Opel Astra J od EDS Fahrzeugtechnik resp. Schmidt Revolution ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy EDS Fahrzeugtechnik, tak navštívte našu podstránku:

EDS FAHRZEUGTECHNIK tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Schmidt Revolution, tak navštívte našu podstránku:

SCHMIDT REVOLUTION tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

OPEL tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15316x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt