support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Zvýšenie výkonu motora pre Ford Focus III a efektný styling od Loder1899 logo ford

Zvýšenie výkonu motora pre Ford Focus III a efektný styling od Loder1899

08.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Najnovšia, tretia generácia Fordu Focus je na svete od začiatku tohto roka a už sa hlásia prví záujemcovia o jeho úpravu. Dnešným predstaveným úpravcom je nemecký tuningový profesionál, firma Loder1899, ktorá má za sebou niekoľko veľmi vydarených projektov, preslávených nielen v Európe ale vo svete. Jeho najnovším prírastkom je stylingový a tuningový balík pre najnovšiu generáciu Fordu Focus.

Tretia generácia úspešného a obľúbeného Fordu Focus je oficiálne na svete. Stelesňuje nový prístup dizajnérov automobilky Ford, ktorý sa v prípade tretej generácie nechali trochu uniesť a priniesli nám niečo výrazne odlišné od predchádzajúcich dvoch modelov. Výrazne špecifickejší a prepracovanejší dizajn je hlavnou výsadou tohto nového modelu, no za zmienku stojí tiež štýlový interiér naplnený modernými prvkami ako aj široká ponuka motorov.

Motorová ponuka pre nový Focus je pomerne široká a každý si nájde ten správny motor pre seba. Trend downsizingu sa samozrejme nevyhol ani automobilke Ford a preto je najsilnejším ponúkaným motorom preplňovaný 1,6-litrový štvorvalec EcoBoost s výkonom 182 koní (134 kW) so zrýchlením na sto kilometrovú rýchlosť za 8 sekúnd. Ak vaše srdce baží po dízlovom agregáte, tak by ste nemali prehliadnuť dvojlitrový TDCi s výkonom 163 koní (120 kW) a 340 Nm so zrýchlením 9 sekúnd. Voľba je len na vás.

Firma Loder1899 je známa tým, že disponuje výrazným citom pre dokonalosť a laicky povedané, vie, čo je dobré. Dôkazom tohto tvrdenia je jej najnovší projekt, ktorý je predstavením nového stylingového a tuningového paketu pre najnovší Ford Focus 3. A že výsledok je viac než dobrý, zistíte sami.

Úpravca zvolil pre úpravu tohto Fordu uhlíkové vlákna, vďaka ktorým auto výrazne získalo na športovosti. Z karbónu je úžasne vyzerajúci predný lip (podnárazník) nad ktorým je umiestnené LED denné svietenie, mračítka svetlometov úpravcom nazvané Evil Eyes, ako aj samotné prahové nástavce.

Nielen z karbónu je zadný mohutný difúzor, z ktorého trčia dve okrúhle koncovky výfuku. Autu výrazne na kráse pridáva taktiež športový podvozkový kit so znížením svetlej výšky o 35 mm, ktorý môže byť skombinovaný so širokou ponukou diskov až do veľkosti 20 palcov.

Samozrejmosťou je taktiež úprava motora, ktorá je aktuálne dostupná len pre dvojlitrový motor TDCi. Po upravení riadiacej jednotky dosahuje tento motor výkon 195 koní a 395 Nm.

ford focus 3 loder1899

ford focus 3 loder1899

ford focus 3 loder1899

ford focus 3 loder1899

ford focus 3 loder1899

ford focus 3 loder1899

ford focus 3 loder1899

ford focus 3 loder1899

preview
Loder 1899 upravuje aj ďalšie významné značky ako je Jaguar, Mazda, Ford, Volvo ale aj Toyota. Všetky výrobky (tuning doplnky, disky,...) od Loder 1899 sú vyrobené precízne a v čo najvyššej kvalite, a sú certifikované a homologizované v EÚ, spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein).

Váš názor na Ford Focus III v úprave od Loder 1899 ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Loder 1899, tak navštívte našu podstránku:

Loder 1899 tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12578x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt