support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Zvýšenie výkonu pre Mercedes-Benz G88 Limited Edition od DMC logo mercedes

Zvýšenie výkonu pre Mercedes-Benz G88 Limited Edition od DMC

01.Nov.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecká firma DMC sa hrdí sloganom, že z dobrých vecí robia ešte lepšie. Zameriavajú sa na úpravu super luxusných a športových vozidiel. V ich portfóliu nechýbajú ani upravené Ferrari, Lamborghini, či McLaren. Svoje 5. výročie sa však rozhodli osláviť "civilnejším" kúskom. V Hong-Kongu veľkolepo predstavili luxusný Mercedes G88 Limited Edition, ktorý zaujme viacerými špecialitkami.

Ešte predtým než sa pozrieme tomuto Mercedesu G na zúbok, skúste si tipnúť v ktorom roku bol vyrobený. Nemusí to byť celkom jednoduché vzhľadom k vykonaným úpravám a tomu, že trieda G je už desaťročia verná svojim tvarom. Prezradíme vám, že tento kúsok bol vyrobený ešte v roku 1992 a do Hong-Kongu bol privezený od istého zberateľa z Japonska. V DMC sa ale toto "géčko" vzorne postarali a tak máme možnosť obdivovať nielen jeho zovňajšok ale aj interiér a techniku.

Mercedes G88 Limited Edition od DMC osloví svojou veľkoleposťou


Mercedes G v úprave od DMC na ulici určite neprehliadnete. Tento konkrétny kúsok je lakovaný zaujímavým žltým odtieňom, s ktorým vhodne kontrastujú karbónové prvky karosérie. Okrem toho dostal tento Mercedes triedy G nový športový bodykit, širšie blatníky a oproti svojim súkmeňovcom rovnakého roku výroby pôsobí masívnejším dojmom. To je pri vozidle tohto typu jednoznačné plus. K tomuto modelu ponúka spoločnosť DMC celý rad rôznych diskov s priemermi 23 až 25 palcov, ku ktorým obvykle dodáva pneumatiky Pirelli P Zero. Konkrétne tento model zdobia 24-palcové čierne 5-lúčové disky.

mercedes benz g88 le dmc

V dielňach DMC sa venovali nielen vzhľadu ale aj výkonu a obzvlášť táto časť ich práce si vyžaduje zvlášť pozornosť. Oproti sériovej verzii sa im podarilo zvýšiť výkon takmer dvojnásobne. Z pôvodných 285 kW/385 koní sa im podarilo maximálny výkon vytiahnuť na hodnotu až 515 kW/700 koní! A to si vyžiadalo množstvo zmien. Hovoriť môžeme predovšetkým o nových piestoch, hriadeli a ďalších pohyblivých častiach. Samozrejme kompletne bolo prepracované aj chladenie, výfuková sústava a všetko ďalšie bolo prispôsobené vyššiemu výkonu.

mercedes benz g88 le dmc

Vo vnútri si môžete užívať tie najkvalitnejšie materiály, reč je konkrétne o vyberaných druhoch kože, alcantare a špičkovo spracovanom čalúnení. Vo výbere materiálov je dokonca aj pštrosia koža. DMC G88 sa okrem iného pýši aj označením Limited Edition. Spoločnosť vyhlásila, že takto upravených bude celkovo iba 5 exemplárov. Tento žltý je prvý z nich, každý však bude mať iný farebný odtieň. Ak teda plánujete zo svojho Mercedesu triedy G spraviť "takmer unikát", ponuka od DMC by sa vám mohla hodiť.

mercedes benz g88 le dmc

mercedes benz g88 le dmc

mercedes benz g88 le dmc

mercedes benz g88 le dmc

Ako sa vám pozdáva výsledná úprava pre Mercedes-Benz G88 od firmy DMC ?
Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1847x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt