support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW M5 Hurricane logo bmw

Zvýšenie výkonu a stabilný podvozok GM5 RS pre BMW M5 (F10) od G-Power

15.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Zázračné písmeno pri označovaní modelov BMW znamená len jedno jediné – krutoprísnu serióznosť v otázka výkonnostných parametrov. Toto písmeno vytvára vo svete novú a jedinečnú triedy športových vozidiel, ktoré sa vo veľkom odlišujú od tých ostatných. Je to nielen ich výkonom a vzhľadom, ale najmä použitou špecifickou technikou a samotnou kultúrou. A ak sa takých mašín chytí niekto, kto to s autami naozaj vie, vznikne niečo ozaj výnimočné. Niekedy až tak, že svojou jedinečnosťou prekonáva svojho nástupcu. Dámy a páni – G-Power BMW M5!

BMW M5 poslednej generácie je záležitosť, na ktorú čakal celý motoristický svet. Automobilka BMW chcela týmto počinom ukázať, že výroba superrýchlych a supervýkonných sedanov je jednou z vecí, ktoré jej idú najlepšie. Dvakrát preplňovaná štvorlitrová V8čka so šetriacim systémom BMW EfficientDynamics má za úlohu priviesť vodiča do stavov eufórie a obdobného orgazmus a to najmä vďaka svojmu nezameniteľnému zvukovému prejavu a výkonu honosných 540 koní (412 kW) a 680 Nm! Zrýchlenie – 4,3 sekundy! BMW M5 je sedan, s ktorým sa ani na sekundu nebudete nudiť!

Ak sa povie slovné spojenie G-Power, každému jednému motoristovi je jasné, že sa bude diať niečo veľké. A každý pozná projekt s názvom Hurricane RR, ktorého výkon dosahuje 800 koní, pričom celá táto porcia je naložená v luxusnom sedane. Tak či onak, G-Power sa rozhodol, že vydá do sveta ďalšiu pecku, tentokrát postavenú na báze posledného modelu M5. A čoho sa G-Power chytí, to sa premení na nekompromisnú brutalitu! Bez debaty!

GM5 RS G-POWER BMW M5 F10


bmw m5 f10 tuning gm5 rs gpower

Prvým krokom pri tejto úprave bolo samozrejme zvýšenie výkonu, ktoré sa v tomto prípade udialo upravením softwaru sofistikovaným systémom G-Power Bi-Tronik III, ktorý spolu s kompletným nerezovým výfukovým systémom s koncovkami 4x100 mm pridáva vozidlu značnú porciu výkonu.

Finálnym číslom je hodnota 640 koní (pôvodne 540) a 777 Nm (pôvodne 680). Ak by ste mysleli, že je to také ľahké ako to znie, mýlite sa. G-Power dlho riešil problémy s dvojspojkovou sedemstupňovou prevodovkou DCT, ktorá dokázala prenášať výkon len niečo okolo 700 Nm. No úpravcovi sa to nakoniec podarilo a auto dokáže šprintovať v čase len 3,9 sekundy, čo je takmer o 0,5 sekundy lepší čas než v prípade sériového stavu!

bmw m5 f10 tuning gm5 rs gpower

Pri výrazne zvýšenom výkone prešiel prestavbou aj podvozok. Samozrejmosťou boli silnejšie brzdy, ktorých setup je vpredu tvorený kotúčmi 420 mm a šiestimi piestikmi na strmeňoch, vzadu sú kotúče s priemerom 380 mm. Auto je zároveň položené na výškovo a tuhostne nastaviteľnom podvozku G-Power GM5 RS s celkovo deviatimi (!) možnými prednastaveniami.

O obutie sa stará dvojica modelov diskov, konkrétne G-Power Silverstone RS a Silverstone Clubsport, obidva o veľkosti 21 palcov.

bmw m5 f10 tuning gm5 rs gpower

bmw m5 f10 tuning gm5 rs gpower

bmw m5 f10 tuning gm5 rs gpower

bmw m5 f10 tuning gm5 rs gpower

Váš dojem z úpravy a zvýšenia výkonu pre športový sedan BMW M5 (F10) od firmy G-power?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Zdeno Hladký
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4597x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt