support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 1M RS – karbónové doplnky a výkonnostná úprava od Alpha-N Performance logo bmw

BMW 1M RS – karbónové doplnky a výkonnostná úprava od Alpha-N Performance

18.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Nemecké tuningové štúdio Alpha-N, ktoré svoju kariéru len nedávno odštartovalo prichádza s ďalším delom. Pôvodom je opäť z Bavorska a označenie trhač asfaltu mu bude patriť naozaj oprávnene. V Alpha-N Performance si na mušku zobrali BMW 1M a spravili z neho ešte výkonnejšiu a nekompromisnejšiu beštiu, ktorej pod kapotou nechýba poriadne stádo splašených koní. O tom, či tieto úpravy stáli za to sa ideme práve teraz presvedčiť.

Zakladatelia firmy Alpha-N Performance pôvodne pracovali vo vývojárskej spoločnosti venujúcej sa pretekárskym špeciálom. Nadobudnuté dlhoročné skúsenosti v tejto brandži sa rozhodli aplikovať na „civilnejšie“ autá v rámci svojho novozaloženého tuningového štúdia a musíme uznať, že sa im to zatiaľ naozaj darí. V ich prácach rozhodne vidieť isté skúsenosti a schopnosti, aj bežnému autu vedia prepožičať špičkové technologické úpravy hodné pretekárskych špeciálov. Výnimkou samozrejme nie je ani BMW 1M, ktoré síce už z výrobnej linky schádza poriadne nadupané, no v Alpha-N Performance vám ukážu, že tento nadopovaný krpec toho zvládne oveľa viac.

BMW 1M od Alpha-N Performance: technika ako v pretekárskom špeciáli


Pod označením Alpha–N 1M RS sa ukrýva poriadne besné kupé, ktorého pôvodný M-paket jemne dopĺňajú stylingové doplnky od spomínanej nemeckej firmy. Oveľa viac ako samotnej úprave stylingu sa však v Alpha-N Performance venovali redukcii hmotnosti, ktorú napokon dosiahli hojným použitím karbónových dielov. Ide konkrétne o spojlery, difúzor a strechu, ktoré sú vyrobené z tohto ľahkého a vcelku drahého materiálu. Decentne vyladený celok v zmysle bodykitu od divízie M s jemnými úpravami od Alpha-N Performance dotvárajú krásne 19-palcové disky O.Z. Superforgiata, ktoré krásne odhaľujú masívne brzdové kotúče. Dostaneme sa samozrejme aj k brzdovej sústave, no predtým sa poďme pozrieť na to, čo je zdrojom toľkej energie, ktorou tento drobec oplýva.

Alpha-N 1M RS s bombastickým výkonom


bmw 1m rs zvysenie vykonu styling uprava carbon bodykit alpha-n performance

Pohľad na model Alpha–N 1M RS je skutočne viac než len príjemný, vaše pocity však po nastúpení a naštartovaní budú ešte lepšie. Po stlačení štartovacieho gombíka sa rozoznie úžasne naladený šesťvalec a z výfukov budete počuť sýty zvuk naznačujúci, že pôjde o poriadny stroj. Pod jeho kapotou tlčie skvelý trojlitrový šesťvalec s dvojitým prepĺňaním. Po zásahoch majstrov v Alpha-N Performance spočívajúcich v úprave riadiacej jednotky, zlepšeného nasávania a osadení novej výfukovej sústavy, sa motorový výkon vyšplhal o 70 čísiel na finálnu hodnotu 410 koní. Toto rozrastené stádo plnokrvníkov sa postaralo o svižnejšiu akceleráciu a ešte pôsobivejšie čísla, ktoré bezvýhradne deklarujú skvelé schopnosti takto upraveného motora. Keď už sme to naznačili, tak spomeňme, že z 0 na 100 km/h vystrelí toto malé delo už za približne 4,7 sekundy. Aby ste si tieto a aj ostatné údaje dokázali vychutnať a prípadne si ich potvrdiť meraním, úpravca dosadil do športovo ladeného interiéru ďalšiu obrazovku napojenú na palubný počítač s pokročilými funkciami.

bmw 1m rs zvysenie vykonu styling uprava carbon bodykit alpha-n performance

V prípade tohto divocha sme zmienili už aj niečo o brzdovej sústave. Vyšší výkon si samozrejme vyžaduje o niečo silnejší brzdný účinok. O ten sa postará brzdová sústava MAC SP6 s prepracovanými masívnymi strmeňmi a 380 mm brzdovými kotúčmi. Na záver ešte dodajme, že Alpha-N 1M RS nechýba ani poriadne obutie, o kontakt s vozovkou sa spoľahlivo postarajú športové pneumatiky Michelin Cup so šírkou 245 vpredu a 265 vzadu.

BMW 1M v prevedení od Alpha-N Performance sa v dave určite nestratí a nepochybujeme, že so svojim schopnosťami a špičkovou technikou vynikne aj na pretekárskom okruhu. Rovnako dobre však poslúži aj pri ceste do miestnych potravín.

bmw 1m rs zvysenie vykonu styling uprava carbon bodykit alpha-n performance

bmw 1m rs zvysenie vykonu styling uprava carbon bodykit alpha-n performance

bmw 1m rs zvysenie vykonu styling uprava carbon bodykit alpha-n performance

bmw 1m rs zvysenie vykonu styling uprava carbon bodykit alpha-n performance

bmw 1m rs zvysenie vykonu styling uprava carbon bodykit alpha-n performance

logo alpha-n performance

Alpha-N Performance


Nemecká firma Alpha-N Performance je na poli tuningu takpovediac nováčikom, avšak vedie ju dvojica úspešných manažérov z firiem Veritas a VBT Racing. S dôrazom na špičkovú kvalitu sa táto tuningová dielňa venuje chiptuningu, karosárskym úpravám, či prestavbe vozidiel na pretekárske špeciály. Medzi ich doterajšie najrozsiahlejšie projekty patrí BT92 a projekt vlastného konceptu športového modelu nazvanom Alpha One. Od Alpha-N Performance ešte určite uvidíme množstvo kvalitných úprav.

Ako sa vám pozdáva stylingová a výkonnostná úprava BMW 1M RS nemeckou firmou Alpha-N Performance ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Alpha-N Performance, tak navštívte našu podstránku:

ALPHA-N PERFORMANCE


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6508x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt