support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

brzdové systémy, rôzne značky

Športové brzdové kotúče nemeckej kvality - ZIMMERMANN !

23.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

O firme Zimmermann:

brzdy Zimmermann
Spoločnosť Zimmermann už viac ako päť desaťročí vyvíja, vyrába a predáva vysokokvalitné komponenty a diely pre automobilový priemysel a odvetvia jemu príbuzné ako aj trhy s náhradnými autodielmi.

V roku 1990 sa firma rozhodla o presun výroby a skladov do nemeckého mesta Sinnsheim, kde vybudovali úplne nové areály, ktoré majú v súčasnosti rozlohu viac ako 11 000 metrov štvorcových.

V súčasnosti obsahuje výrobný program firmy Zimmermann viac ako 1000 rôznych brzdových a motorových druhov a typov komponentov, ktoré sú distribuované vo viac než 60 krajinách po celom svete.

Dlhodobým cieľom spoločnosti Zimmermann bolo, je a bude dosiahnuť svojimi produktmi popredné miesta v automobilovom priemysle a jemu príbuzné odvetvia a to tak, aby kvalita zodpovedala nadpriemerne trhovým požiadavkám a zároveň aj konkurenčným cenám. Dnes je hlavné sídlo spoločnosti v meste Sinnsheim severne od Stuttgartu na západnej strane Nemecka.

NIEČO O ŠPORTOVÝCH KOTÚČOCH ZIMMERMANN


brzdy Zimmermann
Firma Zimmermann je známa svojou veľmi vysokou kvalitou výroby svojich komponentov. My sme z ich sortimentu vybrali a pre Vás pripravili športovo-cestné brzdové kotúče, ktoré umožňujú účinnejšie a lepšie brzdenie automobilu.

Používajú sa pre športové automobily (tam kde sú schválené FIA) a pre sériové automobily, ktorých vodiči potrebujú zlepšiť výkon sériových bŕzd.

Všetky športové brzdové kotúče Zimmermann sú kompatibilné k danému sériovému brzdovému obloženiu. Pochopiteľné je, že použitím vysoko výkonných brzdových platničiek sa výkon kotúčov a celkového brzdového systému ešte zvyšuje.

Aj tu vám vieme ponúknuť široký sortiment profesionálnych obložení ako napr. FERODO / PAGID / JURID a iné. V prípade vážneho záujmu nás prosím kontaktujte.

Všetky vyvíjané typy kotúčov Zimmermann (platí aj na aktuality pre nové modely áut) sú testované a preverované na nemeckom závodnom okruhu HOCKENHEIMRING a to za reálnych podmienok a tvrdom nasadení.

Zimmermann garantuje ako jediný nemecký výrobca používanie svojich kotúčov aj v extrémnych podmienkach a to na základe 250-tich referenčných skúšok kontrolovaných nemeckým TÜV (Technischer Überwachungs-Verein).

brzdy Zimmermann
Neustále investície do nových meracích a testovacích zariadení a profesionálna kvalifikácia zamestnancov firmy Zimmermann zabezpečujú ustavičné vylepšovanie a zdokonaľovanie hrubých odliatkov brzdových kotúčov a samozrejme aj postupného zošľachťovania a opracovania až k finálnemu produktu pripravenému na jeho použitie.

Spoločnosť Zimmermann je samozrejme certifikovaná podľa DIN EN ISO 9002 normy. Pochopiteľne, že všetky ich športové brzdové kotúče ako aj ostatné produkty spĺňajú prísne kritéria a predpisy nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein). Všetky športové brzdové kotúče Zimmermann majú schválenie ABE (Allgemeine Betriebs-Erlaubnis), ktoré umožňuje a povoľuje aplikáciu kotúčov bez následného technického odobratia a kontroly u STK (Stanica Technickej Kontroly).

Športové brzdové kotúče Zimmermann s dierovanou brzdovou plochou boli a sú vyvíjané a vyrábané na základe poznatkov a skúseností získané z motoršportu. Všetky kotúče sú vyrábané s vysokokvalitných legovaných, teplovzdorných materiálov. Vrty (diery) na brzdovej ploche zlepšujú dodatočne ešte brzdové vlastnosti kotúčov pri trení, a tak sa môžu rýchlejšim spôsobom chladiť.

Ilustračné fotky športových brzdových kotúčov Zimmermann:

Dôležité informácie !


Všetky brzdové kotúče firmy Zimmermann majú predimenzované vrty na brzdovej ploche a to najmä kvôli zlepšeniu brzdných vlastností. Ďalším dôvodom, pre ktorý boli navrhnuté otvory je odľahčenie kotúča, zníženie plynového tlaku (vlastnosti takzvaného „fadingu“) a lepší termický rozptyl. Pri jazde po mokrom povrchu pomáhajú zbaviť kotúče povrchovej vody a tým sa zvýši opäť brzdný výkon kotúčov.

Tieto predimenzované vrty (diery) s dodatočným zahĺbením ponúkajú ale ešte jednu ďalšiu výhodu všetkým užívateľom týchto kotúčov, pretože zahĺbenie vrtov je vykonávané tak, že vám vždy zobrazí dosiahnutie minimálnej hrúbky kotúčov. Ak totiž zahĺbenie vo vrte už nie je na kotúči viditeľné, tak Vám tým pádom signalizuje, že treba dané kotúče čo najskôr vymeniť za nové aby ste mohli opäť pokračovať bezproblémovo na svojich cestách s dôverou v kvalitné brzdenie, čoho výsledkom je aj jeden z faktorov pri bezpečnosti na cestnej premávke.

Firma Zimmermann je špecialistom práve na brzdové kotúče. Preto sú ich výrobky vyrábané v najvyššej možnej kvalite za danú cenu. Klasické sériové kotúče sú zväčša iba o pár korún lacnejšie, ak vôbec. Niet teda čo váhať, zlepšite svoje brzdy za rovnaké peniaze !!!

Celý sortiment brzdových kotúčov Zimmermann si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Pevne veríme, že sa tieto špičkové brzdové kotúče budú páčiť všetkým entuziastom a fanúšikom takéhoto tuningu. Dodacie lehoty na produkty Zimmermann sa pohybujú okolo 14 až 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Pri týchto výrobkoch sa jedná o náročnejšie aplikácie, preto vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným a skúseným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Brzdové kotúče Zimmermann si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Čo vravíte na kvalitu brzdových kotúčov Zimmermann, máte s nimi skúsenosti? Prosím, hlasujte:


Naša celková ponuka v segmente brzdových systémov je samozrejme podstatne väčšia. Navštívte preto našu podstránku:

Tuning BŔZD


Viac informácií k aktuálnym cenám, akciám a ostatným produktom značky Zimmermann vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: archív CT
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 47949x    hodnotenie: 58/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt