support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Nemecký dizajn pre Vaše auto od firmy Zender

Nemecký dizajn pre Vaše auto od firmy Zender

01.Oct.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma Zender má pre vás širokú a pestrú ponuku skvelých noviniek z vlastnej kuchyne. Ich výrobky dosahujú nielen európsku, ale aj svetovú kvalitu, o ktorej sa dnes chceme s vami podeliť.

preview
Ako nemecká firma je hlavne zameraná na výrobu tuningových doplnkov hlanve pre nemecké značky a to hlavne Volkswagen, BMW ale aj talianské Alfa Romeo, či španielsky Seat. Z modelov značiek, ktoré upravuje je zrejmé, že tuning áut je zameraný hlavne pre strednú vrstvu majiteľov áut. Modely, ktoré má úspešne za sebou a sú novinkami pre rok 2005 sú značky a modely ako Volkswagen Polo9N, VW Polo 6N, VW Lupo, VW Bora, VW T4, VW Beetle, Audi A3, Audi A6 TT, BMW E46, Alfa 147, Alfa GT, Alfa 166, Seat Leon, a ďalšie ako Ford, Opel, Renault, a v tejto dobe sa už pripravujú plány na tuning najvýznamnejších talianskych značiek ako Ferrari, Maserati, ktoré sú aj partnermi firmy Zender.


Všetky výrobky, ktoré vyrába Zender, podliehajú najprísnejším kontrolám technológie výroby, testovania a následného exportu. Okrem doplnkov, ktoré tvoria optický tuning, firma Zender montuje napríklad navigačné systémy.

Poďme si ale priblížiť, aké novinky nám firma Zender ponúka v tomto roku 2005. Ideme pekne po poriadku a predstavme si najpredávanejšiu značku v Európe – Volkswagen, model Golf.

preview
Ako z prvých by sme vám opísali výsledný efekt tuningu od Zender na aute Volkswagen Golf 3. Z obrázkov môžme vidieť, že auto je rarbené do orančovej farby. Každé auto je typické svojim výzorom prednej masky, a tak tu sa klasika nezaprela a z pod zamračenej kapoty vidieť číru optiku svetiel, typické pre Golf. Smerové svetlá zakomponované do predného nárazníka, ktorý je samozrejme od tvorcov od Zenderu, šikovne ladia aj s farbou karosérie auta ;-). Bočné prahy sú samozrejmosťou, ako to už pri optickom tuningu býva, a nesmie chýbať upravený zadný nárazník, z ktorého trčia dva koncovky výfukov v štýle DTM. Disky Impulse s rozmermi 9x17“ obuté do pneumatík s rozmermi 225/35 R17 a 245/35 R17 dávajú autu športový vzhľad. Zadný spojler, ktorý je upevnený o piate dvere, sa dá výškovo nastavovať, čo je veľmi užitočná pomôcka hlavne pri štýle jazdy. Výraznou mierou teda pridáva na bezpečnosti jazdy, ak ho samozrejme dobre nakalibrujete.


Pri tvrdšej jazde prejazdmi zákrut, alebo myšacími manévrami sa odporúča sklopiť krídlo čo v najväčšom uhle v tomto prípade je to č. „4“ na boku krídla, pri jazdách dlhých vzdialeností, s prevažne rovnými cestami, a kvôli zvýšeniu rýchlosti, lepšej akcelerácii a menšej spotrebe paliva, si môžete nastaviť prítlačné krídlo do polohy „1“. Krídlo je vyrobené z karbónu, a tak o zvýšenie hmotnosti zadnej časti vozidla sa nemusíte báť. Sedadlá v tomto aute sú od značky RECARO. Nesmú chýbať ani výstuže a skelet konštrukcie v kabíne, ktorá pomáha spevňovať nielen kabínu, ale aj strechu pri prevrátení auta (napríklad v prípade nehody) a chráni tak posádku pred zraneniami. Strecha, ktorá je zväčša z plechu, by bez tejto konštrukcie, mohla spôsobiť (v prípade tvrdého prevrátenia) veľké preliačiny strechy (pokrivenie strechy) a následným kontaktom s hlavami cestujúcich. Aj preto sa Zender rozhodol opatriť toto auto, ktoré je „nabrúsené“ bezpečnostnou konštrukciou, chrániacu posádku v kabíne.

Kompletnú galériu obrázkov upraveného Golfa od firmy Zender nájdete tu:preview
Ďalším z áut z koncernu Volkswagen, ktorý by sme trošku priblížili v detaile je VW Golf 4, ktorý má veľmi spoločné s modelom Golf 3. Agresívny výzor masky je ponechaný, a tu namiesto smerových svetiel zakomponovaných do predného nárazníka sú umiestnené hmlové bodové svetlá. Nechýbajú štýlové disky Impulse, zadné prítlačné krídlo s nastaviteľnou výškou prítlaku, číra optika, výduchy na prednej kapote, kvôli odvetrávaniu motorového priestoru, no a čo robia vozidlo viac športovejším sú dva páry koncoviek výfukov, ktoré naznačujú, že pred takouto úpravou je potrebný rešpekt ;-)


U tejto verzie Golfu sa Zender nerozhodol dať dovnútra skelet ochrannej konštrukcie a ponechal interiér v „civilnej“ forme. Môžu sa teda odviezť piati ľudia. Takéto vytunované „civilné“ autíčko je priam ideálne na mestské jazdy a s nastavením prítlačného krídla (strešného spojlera) je zážitok o to väčší, samozrejme len v prípade dobrého nastavenia výšky spojlera na dané podmienky.

Štvorkový Golf od firmy Zender vyzerá v detailoch takto:preview
Posledným autom, ktoré chceme opísať značky Volkswagen, je model Golf 5. Toto auto už nie je nasýtené športovým dizajnom, ale skôr decentnými tvarmi, no agresívny vzhľad prednej masky je stále na úrovni „hltačov“ vzduchu. Tu sú hmlové svetlá už zakomponované do predných otvorov, ktoré slúžia na prúdenie vzduchu k predným brzdám na schladenie. Golf 5 od Zendera je v kamufláži aj modrej farby, bez loga VW na prednej maske, alebo potom „civilná“ verzia s VW logom na prednom otvore chladiča, ale aj na zadných piatych dverách v horizontálnej úrovni svetiel.


Svetlá ostali zachované a pri tejto verzii nie je výškovo nastaviteľný strešný spojler. Bočné prahy sú umne riešené a pridávajú na aute aj z bočnej strany športový nádych. Disky s názvom Tuner Rad sa dodávajú v rozmeroch 7,5x17, 8x18, 8,5x19.

Zender VW Golf 5 galériu sme pripravili pre vás tu:V týchto galériách si môžete pozrieť ďalšie úpravy na autách od nemeckej firmy Zender:

Značka: ALFA ROMEO / Model: 147
Značka: ALFA ROMEO / Model: GT


Značka: ALFA ROMEO / Model: 166
Značka: AUDI / Model: A3


Značka: BMW / Model: 3 E46
Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VW / Model: Beetle
Značka: VW / Model: Bora


Značka: VW / Model: Polo 6N
Značka: VW / Model: polo 9NZnačka: AUDI / Model: A6
Značka: VW / Model: Bus T4
preview
preview
preview


preview
preview
preview


Značka: VW / Model: Lupo


...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Dodacie lehoty na výrobky firmy Zender sa pohybujú okolo 14 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy ZENDER si stiahnite tu:

preview
download
[ 325 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy ZENDER si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Kompletná ponuka firmy ZENDER je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, takmer 200 stranový katalóg ZENDER 2005, si môžete kúpiť u nás za 150,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguVšetky výrobky od firmy Zender si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


A opäť sme zapracovali na nejakom tom „wallpaper“, teda pozadí pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Unikátne pozadie „wallpaper“ s námetom trojkového Golfu od Zendera si môžete stiahnuť tu:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na tuning od nemeckej firmy Zender? Páčia sa vám ich úpravy? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak si trúfnete na cudzie jazyky, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

ZENDER


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom od firmy ZENDER vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 25186x    hodnotenie: 92/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt