support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Nissan 350Z bodykit Formula od švajčiarskej firmy Xeigen ! logo

Nissan 350Z bodykit Formula od švajčiarskej firmy Xeigen !

01.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Švajčiarsko, jeden z najbohatších štátov sa preslávil vďaka svojím hodinkám a nožíkom. To však neznamená, že by sa medzi antiglobalistami nenašli nejakí tí tuneri, či dokonca firmy zamerané na úpravy áut.

Xeigen Nissan 350z
Medzi azda najznámejšie tuningové firmy zo švajčiarska patrí Xeigen. Jeho najnovšou obeťou na tuning sa stal obľúbený Nissan 350Z, ktorý „odeli“ do čistej bielej farby s japonským znakom Kamikaze na streche. Čistý a zároveň smrteľne agresívny charakter je jednoducho neopísateľný. Bodykit od Xeigen zahŕňa predný a zadný nárazník, bočné prahy a obrovské krídlo.

Dizajnéri sa pri tejto úprave nechali inšpirovať tzv. GT štýlom, čo znamená: čisté a jednoduché línie a predsa nekompromisne agresívne. Jednou vetou povedané, nech sa na auto pozriete z akéhokoľvek pohľadu, musí vo vás evokovať impozanciu celku, nielen jednej časti.

To, že každý z elementov tohto aerodynamického kitu je vyrobený na základe originálnych dielov Nissana 350Z je samozrejmosťou. Na podvozku sa ukázali krásne nové kolesá vo veľkostiach 9” vpredu a až 9,5” vzadu obuté do pneumatík Pirelli vo veľkostiach 245x20 a 245x30. Kolesá dodala firma Parotech. Auto však cez to všetko išlo pekne na zem, čo zabezpečil športový kit od firmy KW a celková svetlá výška vozidla sa posunula o 40mm nižšie oproti sérii.

Brzdový systém musel byť pozmenený za účinnejší. Xeigen však ostal pri značke, ktorá zabezpečuje brzdy aj v sériovej podobe a to firma Brembo. Predpokladám, že ste ani nič iné nečakali :). Motor s obsahom 3,5l V6 vďaka svojmu výkonu a takmer dokonalému rozloženiu váhy vozidla nepotrebuje prakticky žiadne úpravy, avšak aspoň trochu ho podpichnúť si zaslúži každá úprava. Tu prebehla úprava firmou Superchips system, ktorá čisto “počítačovo” zdvihla výkon z pôvodných 280 koní na 310.

Tento prestavbový kit dostal označenie kit druhej generácie Formula a podľa hovorcov zo Xeigenu: “Cheli sme ukázať čo bude trendom najbližšej budúcnosti medzi tunermi”.

Fotogaléria Nissan 350Z s bodykitom Formula od firmy Xeigen:Ako sa vám páči tento bodikyt od Xeigen pre Nissan 350Z ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Xeigen, tak navštívte našu podstránku:

Xeigen tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Nissan vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Nissan tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Jakub Drgoň
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21721x    hodnotenie: 83/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt