support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Wrap fólia Fostla a zvýšenie výkonu od MTM pre športové kombi Audi RS6 R Avant logo audi

Wrap fólia Fostla a zvýšenie výkonu od MTM pre športové kombi Audi RS6 R Avant

23.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Toto Audi nazývajú aj „rodinným rýchlikom“ a takúto prezývku si model RS6 vyslúžil vďaka svojmu špičkovo vyladenému desaťvalcu, ktorému výkon rozhodne nechýba. Okrem iného vám RS6 Avant poskytne všetok komfort a priestor, aký by ste od vozidla karosérie kombi mohli očakávať.

Audi A6 súčasnej generácie je v predaji už viac než rok a limuzínu postupne dopĺňajú ďalšie varianty. Ako prvú automobilka do ponuky pridala kombi a nedávno už aj verziu Allroad pripravenú na zdolávanie ľahšieho terénu. Vrcholná verzia RS6 však ešte stále nesie podobu predchádzajúcej generácie, no zmeniť sa to má vraj ešte pred koncom tohto roka. Terajšia Audi RS6 však do starého železa ešte rozhodne nepatrí a presvedčí vás o tom aj svojou špičkovou technikou. Na mušku si tento rodinný športiak zobrala aj nemecká firma Fostla špecializujúca sa na polepy vozidiel a ukázala na ňom kus svojho umenia.

Hlavnou stylingovou úpravou na Audi RS6 R sú fólie od firmy Fostla


Hneď na prvý pohľad vás zaujme táto RS6 nielen drobnými zmenami vizáže, pripraviť sa môžete na svalnaté tvary predného nárazníku, ktorý dotvára čierna maska s upravenou mriežkou chladiča. Zaujímavou úpravou je osadenie mračítok na predné svetlomety, tie sú mimochodom v porovnaní so sériovým prevedením stmavené o 5% rovnako ako aj zadné LED svetlá. V duchu minimalistických vizuálnych úprav sa nesie aj zadná časť s výrazným difúzorom a strešným spojlerom. V tomto prípade teda úpravcovia veľa pozornosti bodykitu nevenovali, ich hlavným zámerom bolo ukázať svoje schopnosti aplikovaným krásnej wrap fólie v štýlovom svetlo-modrom prevedení. Perličkou je v tomto prípade fakt, že povrch fólie bol upravený anodizovaním, pričom ide v sebe kombinuje efekt metalízy a bežnej matnej fólie. Takto upravená fólia príjemne ladí s čiernymi prvkami a originálnymi spätnými zrkadlami v striebornej farbe.

Len dodajme, že cena samotnej wrap fólie značky Fostla je 2 500,-EUR. Zovňajškom však úpravy nekončia, no ich autormi už nie sú majstri z firmy Fostla ale známy nemecký úpravca MTM, ktorá sa zameral na výkonnostnú stránku tohto priestranného športovca.

audi rs6 avant fostla wrap folia modra

O úpravu výkonu Audi RS6 R sa postarala známa dielňa MTM


V úvode sme spomínali poriadne napumpovaný desaťvalec, ktorý je nepochybne pýchou celej automobilky a v kombinácii s ladnými krivkami tohto kombi a pohonom quattro sľubuje neobyčajný šoférsky zážitok. Pri neupravenej verzii päťlitrového desaťvalca s dvojitým preplňovaním môžete počítať s maximálnym výkonom 426 kW/579 koní a maximálnym krútiacim momentom 650 Nm.

S takouto výkonnostnou náložou sa môžete tešiť na vystrelenie z 0 na 100 km/h už za 4,6 sekundy, čo je na auto s karosériou kombi úžasný výsledok. Ak chcete viac, je pre vás určený paket od MTM, ktorý nechýba ani tomuto skvelému showcaru. Vďaka upravenému prepĺňaniu, elektronickej jednotke a novému výfukovému potrubiu sa výkon tohto motora podarilo napumpovať na parádnych 759 koní a maximum krivky krútiaceho momentu vyšvihnúť na hodnotu 912 Nm. Vďaka tomu sa zlepšuje nielen akcelerácia ale samozrejme aj „maximálka“, ktorá je po úpravách až 348 km/h. Preto aj to ďalšie písmeno "R" za RS6.
Doplňme ešte, že táto cestná raketa má obuté športové pneumatiky Dunlop s rozmermi 275/35 R20, ktorým robia spoločnosť päťlúčové disky odkrývajúce masívne brzdové kotúče.

Toto výnimočne vyšľachtené kombi pod menom Audi RS6 Avant budete môcť vidieť na rôznych nemeckých automobilových akciách, vďaka svojmu štýlovému „nebeskému“ kabátu určite pritiahne množstvo zvedavých pohľadov.

audi rs6 avant fostla wrap folia modra

audi rs6 avant fostla wrap folia modra

audi rs6 avant fostla wrap folia modra

audi rs6 avant fostla wrap folia modra

audi rs6 avant fostla wrap folia modra

audi rs6 avant fostla wrap folia modra

audi rs6 avant fostla wrap folia modra

fostla logo

Váš názor na celkovú úpravu Audi RS6 R Avant v podaní od firmy FOSTLA ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy FOSTLA, tak navštívte našu podstránku:

FOSTLA tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Erik Dobos
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7433x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt