support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Wrap fólia v ružovom chróme pre BMW 6 - výsledok spolupráce MEC Design a UNICATE logo bmw

Wrap fólia v ružovom chróme pre BMW 6 - výsledok spolupráce MEC Design a UNICATE

24.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dve nemecká esá na poli tuningu sa postarali o špičkovo upravené BMW radu 6, za ktorým budú určite všetci vykrúcať krk. Nielenže tento kúsok zaujme svojimi netradične sfarbenými fóliami, ale pozornosť si zabezpečí aj svojim zvukovým prejavom. Spoločnosť Unicate nezostala svojmu názvu prakticky nič dlžná a BMW radu 6 v ich pojatí je naozaj unikátne. Pridali sa ale aj v centrále MEC Design, kde majú na svedomí doslova diabolskú výfukovú sústavu.

Druhá generácia luxusného kupé BMW radu 6 s označením E63/64 sa vyrábala od roku 2003 do roku 2010. Oblé línie a celková elegancia v podaní tohto modelu sa postarali o to, že tento model sme mohli nájsť vo viacerých rebríčkoch najkrajších áut sveta. „Šestka“ nebola len stelesnením exkluzivity a luxusu, ale aj výkonu. V ostrej verzii M sa dodávala dokonca s päťlitrovým desaťvalcom, ktorý sa mohol pochváliť výkonom prevyšujúcim 500 koní. BMW 6 druhej generácie sa už síce nevyrába, no do starého železa ešte rozhodne nepatrí. Dokazuje to aj spoločnosť MEC Design so svojou divíziou Unicate, ktorá sa tomuto modelu príkladne povenovala.

BMW 650i od Unicate a MEC Design: odvážne úpravy zovňajšku


Tunerské duo Unicate a MEC Design síce nesiahlo po špičkovom prevedení od divízie M, no ich počin je nemenej zaujímavý. Terčom ich úprav sa stalo BMW radu 6 so sťahovateľnou strechou, ktorému dopriali radu stylingových doplnkov, poriadne hlučnú výfukovú sústavu a nekonvenčné karosárske fólie. Ide pritom o verziou 650i s výkonným 4,8-litrovým osemvalcom pod kapotou, výkon tomuto kúsku teda vôbec nechýba.

Veľmi zaujímavý je ale zovňajšok, ktorý si na starosť zobrala Unicate – divízia skupiny MEC Design. Tu sa postarali o zaujímavo vyzerajúce karosárske fólie, ktoré sú nepochybne najväčším vizuálnym lákadlom, za ktorým sa vytočí nejeden krk. Povrch karosérie má jemný odtieň ružovej pričom samotná fólia je zaujímavá aj svojim chrómovým efektom. Či už toto prevedenie považujete za vkusné alebo nie, zatlieskať treba tvorcom minimálne za odvahu.

Úprav bodykitu sa toto exkluzívne kupé nedočkalo, do vienka však dostalo výrazné čierne disky ConDeni Ultimo s priemerom 22 palcov. Do týchto diskov sú obuté nízkoprofilové športové pneumatiky s rozmermi 255/30, ktoré sú vhodné najmä na cesty s rovným povrchom. Pod dominantné disky pribudli podložky so šírkou 25 mm vpredu a 40 mm vzadu, čo prispelo k celkovej stabilite. Oproti výstrednej fólii a masívnym kolesám je upravená optika zadných svetiel len nepatrným detailom.

Zlatým klincom programu pri úpravách BMW 650i v MEC Design bolo osadenie výfukového potrubia Poriadny kus techniky, ktorý táto ladičská spoločnosť BMW radu 6 dopriala, uvidíte až po zdvihnutí vozidla. Pri pohľade na podvozok sa nedá nevšimnúť si kompletne prepracovanú výfukovú sústavu MEC Design. Sústava štyroch rúr dodáva tomuto modelu doslova beštiálny zvuk, súčasťou výfukového systému je aj tlmič a štvorica výrazných koncoviek v tmavo-chrómovom prevedení. Kompletná výfuková sada pre tento model je skutočným majstrovským dielom spoločnosti MEC Design, ktorá v tomto ohľade zužitkovala svoje dlhoročné skúsenosti s výrobou týchto dielov. Toto BMW 650i sa tvári veľmi sebavedomo a myslíme si, že celkom oprávnene...

chrom wrap folia bmw 6 cabrio unicate mec design

chrom wrap folia bmw 6 cabrio unicate mec design

chrom wrap folia bmw 6 cabrio unicate mec design

chrom wrap folia bmw 6 cabrio unicate mec design

chrom wrap folia bmw 6 cabrio unicate mec design

chrom wrap folia bmw 6 cabrio unicate mec design

BMW 6 cabrio obalené v ružovo-chrómovej fólii - komplet úprava od Unicate:


logo mec design

logo unicate

Váš názor na tento "chrómový kabriolet v ružovom" BMW 6 v úprave od Unicate a MEC Design ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky MEC Design? Navštívte našu podstránku:

MEC DESIGN tuning


Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky Unicate ? Navštívte našu podstránku:

UNICATE tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov značky BMW nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4899x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt