support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Wiechers Sport - špičkové bezpečnostné klietky, rámy a rozpery pre Vaše auto

Wiechers Sport - špičkové bezpečnostné klietky, rámy a rozpery pre Vaše auto

01.Jun.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

O výbave závodného auta, či ide o rally, drift alebo drag racing, netreba priveľmi písať, pretože každý zarytý pretekár to vie. V aute z „povinnej“ výbavy nesmie chýbať ochranná klietka, športové sedačky s volantom a športovými pásmi, hasiaci prístroj, športový podvozok, rozpera tlmičov a veľa iných dielov. V automobilovom svete figuruje celkom veľký počet firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou týchto dielov, no veľa z nich je medzi verejnosťou stále nie veľmi známych. Predstavujeme vám výrobcu motoršportových dielov, nemeckú firmu Wiechers Sport.

Okrem toho, že Wiechers Sport je úspešná firma vyrábajúca rally príslušenstvo - toto dvojslovné spojenie prezentuje tiež nemecký auto racing team, pôvodom z mesta Nienburg. Wiechers Sport Team sa prvýkrát sformoval v roku 1999. V roku 2005 sa zúčastnil šampionátu FIA World Touring Car Championship ako nezávislý team so svojimi upravenými BMW. V tomto pilotnom roku putoval na konto Wiechers Sport Teamu prvý pohár WTCC, rovnako tomu bolo aj v roku 2007 s talianskym pretekárom Stefanom D´Aste za volantom. Takto by mala vyzerať úspešná tuningová, resp. racingová firma.

Portfólio firmy Wiechers Sport síce nie je extrémne rozsiahle, no ten, kto potrebuje základné a zároveň nutné racingové vybavenie pre svojho tátoša, tu nájde takmer všetko:

- Ochranné klietky – bezpečnostné klietky firmy Wiechers Sport sú stavané na dôležitých osobných skúsenostiach s použitím tohto bezpečnostného prvku v racingových a iných pretekárskych autách. Zaručená je tak top kvalita produktov a človek môže mať istotu, že bezpečnostná klietka, ktorú si kúpil, je vytvorená tímom profesionálov a že s bezpečnosťou môže skutočne rátať. Klietky sú vyrábané z odolných oceľových trubiek rôznych priemerov a dostupné sú tri typy: C, E a F.

- Rozpery tlmičov – ďalší dôležitý prvok nielen pretekárskeho auta. Rozpera predných tlmičov v kombinácii so spodnou rozperou prednej nápravy a zadnou tlmičovou rozperou vám zaručí dokonalú pevnosť podvozku aj v tých najostrejších zákrutách. Rozpery sú podľa želania vyrábané z ocele alebo hliníka.

- Spodné ochranné kryty motora – tento prvok využívajú prevažne pretekárske rally autá, ktoré jazdia často v extrémnych podmienkach a aj slabý kontakt s prekážkou môže poškodiť motorové časti, napríklad olejovú vaňu. Wiechers Sport vyrába ochranné kryty motora z hliníkových plátov s hrúbkou 4 až 5 mm, vďaka ktorým bude vás motorový priestor dokonale chránený. Ochranný kryt motora avšak nemôže byť skombinovaný so spodnou rozperou prednej nápravy.

- Sedadlové koľajnice – kvalitné koľajnice pre športové sedačky veľkou mierou prispievajú k vysokej bezpečnosti vodiča aj ostatných pasažierov.

- Športové sedačky – v portfóliu firmy Wiechers Sport sa taktiež nachádzajú športové sedadlá s homologizáciou FIA. Rôzne tvary a farby, výber závisí len od chuti a potrieb nového majiteľa. Modely: Type 301, 302, 303, 304 a Stripe Design.

- Športové pásy Schroth – troj-, štvor a šesťbodové športové pásy, s homologizáciou FIA pre štvor-bodový model Profi II.

- Disky Wiechers S1 – 13 lúčový dizajn v klasickej striebornej farbe s lešteným povrchom, tmavo šedej a čiernej farbe, vo veľkosti 18 palcov.bezpecnostna ochranna sportova klietka do auta

bezpecnostna ochranna sportova klietka vw cobra

spodná podvozková rozperarozpera na horné uloženie tlmičov bmw

horná rozpera predneho ulozenia tlmicov wiechers sport

Wiechers Sport rozpery, klietky, pásy vo fotogalérii:Produkty Wiechers Sport pre vaše auto si môžete objednať tu:

Do poznámky prosíme uveďte o aký výrobok Wiechers Sport máte záujem:

katalog
Wiechers Sport športové doplnkyAktuálny cenník výrobkov od firmy Wiechers Sport si stiahnite tu:

preview
download
[ 564 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Katalóg 2010 Wiechers Sport na stiahnutie:

preview
download
[ 2 MB ]


team weichers sport motorsport

wiechers sport logo

Váš názor na kvalitu výrobkov značky Wiechers Sport? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k výrobkom Wiechers Sport Vám radi poskytneme. Weichers Sport produkty nájdete na našej podstránke:

WIECHERS SPORT


Viac informácií k performance tuningu Vám radi poskytneme. Podvozky, rozpery, rámy nájdete na našej podstránke:

PODVOZKY, ROZPERY & PERFORMANCE TUNING


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola:Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 26477x    hodnotenie: 49/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt