support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes WALD International Premier Auto Design Mercedes-Benz triedy S – luxusná edícia logo mercedes

WALD International Premier Auto Design Mercedes-Benz triedy S – luxusná edícia

27.Mar.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes-Benz je vďačným slovným spojením v súvislosti so špecifickou individualizáciou. Neexistuje však veľa firiem, ktoré by si dovolili pustiť sa do „rýb“ tejto veľkosti, no zopár takých našťastie existuje. Upraviť vlajkovú loď automobilky alebo hoci len jeden z jej najluxusnejších a najprestížnejších modelov je skutočne neľahká úloha. No so zvyšujúcou sa obtiažnosťou sa zvyšuje taktiež odhodlanie dotiahnuť daný projekt do konca. Britské oddelenie japonskej stylingovej firmy Wald International - Premier Auto Design svoje ladičské schopnosti predviedol na niečom ozaj aktuálnom a dobovom – Merdecedese-Benz triedy S.

Faceliftový Mercedes-Benz S je na automobilovej scéne len krátky čas, no všimnúť si ho je nemožné. Je charakteristický svojim nadčasovým dizajnom, ktorý je umocnený faktom, že pochádza z dielne automobilky s trojcípou hviezdou. Okrem luxusného a štýlového dizajnu ponúka tento Skový Mercedes aj nové kritéria dynamiky a emisných hodnôt. Prečo? Motorická ponuka nového Mercedesu-Benz S zahŕňa taktiež „zelený pohon“, tzn, hybridnú technológiu. Konkrétne kombinácia benzínového šesťvalca a výkonného elektromotora.

No skutočných športových nadšencov bude skôr zaujímať iný druh pohonu, označovaný ako S 65 AMG. Jedná sa o šesťlitrový dvanásť valec biturbo s výkonom 612 koní (450 kW) a 1000 Nm. Takémuto výkonu podliehajú aj ostatné parametre – zrýchlenie z nuly na stovku za 4,4 sekundy a maximálka elektronicky obmedzená ho hodnotu 250 km/h. No je viac než jasné, že táto hodnota je ďaleko vzdialená od skutočného potenciálu samotného auta.

mercedes benz w221 s-trieda wald tuning

Premier Auto Design predstavuje londýnsku pobočku japonskej tuningovej divízie Wald International, ktorá sa prioritne zameriava na tuning a styling áut luxusných automobiliek ako Bentley, BMW, Lexus, Mercedes-Benz a Nissan. Firma pre tieto automobily vyvíja ako kompletné bodykity, tak aj podvozkové časti a samotné obutie. Firma existuje už viac ako 10 rokov a počas tohto obdobia vytvorila množstvo exkluzívnych projektov. Jedným z nich je určite aj úprava Mercedesu-Benz S.

mercedes benz w221 s-trieda wald tuning

Projekt bol odštartovaný pod označením Premier Sports-Line Edition I, II a III. Jednotlivé stupne úpravy sa od seba líšia jednotlivými prvkami, ktorých je pri verzii III najviac. Celá úprava sa týka výsostne dizajnu auta, ak teda nerátame inštaláciu športového zníženého podvozku. Auto je obdarené štýlovým optickým paketom, ktorý postupne zahŕňa výrazný predný nárazník s troma výraznými otvormi. Tie sú hostiteľmi LED denného svietenia a tmavých prvkov ako pozdĺžne priečky a výplň samotných otvorov. Tento nárazník je ešte doplnený o spojler a dvojicu bočných otvorov pre potreby chladenia bŕzd. III edícia navyše obsahuje predné blatníky s masívnymi odvetrávacími otvormi, ktoré nielenže prispievajú k dokonalejšiemu brzdnému účinku, ale taktiež zvyšujú dizajnový rating celého auta.

mercedes benz w221 s-trieda wald tuning

Úprava ďalej pokračuje štýlovými prahovými nástavcami a zadným prekopaným nárazníkom. Ten je po novom vybavený výrazným difúzorom s integrovanou dvojicou prídavných svetiel a štrbinovými otvormi po bokoch nárazníka. Je taktiež domovom štvorice oválnych koncoviek športového výfuku. II edícia ešte zahŕňa prítlačnú lištu na veku kufra a decentný strešný spojler. Výrazným a veľmi dôležitým prvkom je taktiež obutie. Úpravca ponúka zákazníkom na výber spomedzi troch rôznych možností obutia – 22 palcové disky Portofino, v jednodielnej alebo trojdielnej verzii a ten istý model taktiež vo veľkosti 20 palcov.

mercedes benz w221 s-trieda wald tuning

mercedes benz w221 s-trieda wald tuning

mercedes benz w221 s-trieda wald tuning

wald international logo

Váš názor na upravený Mercedes-Benz W221 ´facelift´od firmy WALD ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy WALD, tak navštívte našu podstránku:

WALD tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12393x    hodnotenie: 17/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt