support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo filter Vzduchové karbónové športové filtre a airboxy - kity športového sania od BMC Air Filter logo motor

Vzduchové karbónové športové filtre a airboxy - kity športového sania od BMC Air Filter

23.Mar.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Základom každého, aj neupraveného motora je kvalitné sanie náporového vzduchu, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou chodu každého motora. Kvalitné a priechodné sanie dokáže narobiť so samotným motorom a jeho výkonom divy, ktoré ocení každý milovník svižnej a najmä bezproblémovej jazdy. Vo svete tuningu figuruje viacero výrobcov športových filtrov a celých kitov, ktoré sa orientujú na výrobu vysoko priechodných športových vzduchových filtrov. Jednou takou je aj taliansky výrobca BMC Air Filter, ktorý sa k nám hlási so svojim vynoveným portfóliom.

Život tejto firmy pochádzajúcej z talianskeho mesta Bologna sa začal písať už v roku 1973, kedy bola výhradným distribútorom vzduchových saní až z Japonska. Spoločnosť sa postupne vyšvihla a k dnešnému dňu je z nej internacionálny podnik so zastúpením v štátoch (napr. Nemecko, Japonsko, USA) na takmer každom kontinente. V portfóliu firmy BMC Air Filter nájdeme kvalitné náhrady sériových vzduchových filtrov, ako aj samotné športové náhrady a celé kity. Novinkou v portfóliu je dvojica vzduchových kitov pre tri rôzne modely vozidiel:

OVAL TRUMPET AIRBOX - VZDUCHOVÝ KIT OD BMC AIR FILTER


Lamborghini Gallardo 2004 – 2009
Land Rover Defender TD5 122HP 1998-2006

- pod skratkou OTA sa skrýva kompletný kit športového sania pozostávajúci zo špeciálneho airboxu a potrebných prívodných hadíc. Skratka OTA pochádza od slov oval trumpet airbox, čo v globále znamená úplne novú dizajnovú a funkčnú koncepciu airboxov. Trumpet je v preklade trúbka a každý z nás vie, ako vyzerá jej koniec – oblý a rozšírený. Presne takýto je aj air outlet z tohto OTA airboxu, vďaka čomu je vzduch nasávaný jedným koncom a priamočiaro prehnaný cez športový vzduchový filter uložený vo vnútri karbónového airboxu, bez straty väčšiny jeho objemu. Vďaka tomu nedochádza k neželaným kompresiám a podtlakom, takže nasávanie vzduchu je bezproblémové a najmä plynulé. Výsledkom je nielen úžasný zvuk, ale najmä čistejší vzduch potrebný pre zapálenie výbušnej zmesi a v konečnom dôsledku aj vyšší výkon motora. Zároveň je motor chránený pred nečistotami prichádzajúcimi zvonka.

lamborghini motor bmc air filter ovalny carbon system

CARBON RACING FILTER (C.R.F.) – KARBÓNOVÉ ŠPORTOVÉ FILTRE OD BMC AIR FILTER


Ferrari 458 Italia

- táto séria športového sania s názvom Carbon Racing Filter je špeciálne vytvorená divíziou BMC Racing and Advanced Composite Division, ktorá sa zameriava na superšporty jazdiace street ako aj okruhy. Tento kit je dostupný pre obľúbené Ferrari 458 Italia, ktorý je tvorený špeciálne navrhnutým airboxom, ktorý sa vojde presne na miesto pôvodného airboxu. Navrhnutý je zároveň tak, aby využil čo najviac voľného miesta a poskytol tak maximálny možný výkon. Airbox je vyrobený z karbónu, čo predlžuje jeho životnosť a výrazne znižuje jeho hmotnosť v kombinácií s použitým vzduchovým filtrom v jeho útrobách. Ten môže byť v podobe dvojice kónusových filtrov umiestnených oproti sebe v jednom celku alebo vo forme „sériového“ obdĺžnikového tvaru. Výsledkom je vyšší výkon a kvalitnejší vzduch!

sportovy vzduchovy filter kit oval trumpet airbox carbon racing filters bmc air filter

carbon filter dynamic airbox bmc

ferrari 458 italia bmc air filter carbon system

kónusový motorový filter bmc karbónový airbox

bmc air filter logo

História a súčasnosť firmy BMC


Talianska značka BMC sa výrobe a dodávke vzduchových filtrov venuje od roku 1973, úspechy na seba nenechali dlho čakať a po spolupráci s japonskou firmou upravujúcou motorky Yoshimura, sa medzi ich ďalších odberateľov zaradili i také firmy ako Bridgestone, Mikuni, alebo Cosworth. Až do roku 1991 sa firma špecializovala predovšetkým na vzduchové filtre pre pretekárske motorky, ale po početných úspechoch by bola škoda nerozšíriť svoj záber aj na automobily. Keďže firma už mala potrebné kontakty a renomé, začať spolupracovať s ďalšími pretekárskym stajňami na poli motoršportu nebol problém, čoskoro po rozšírení výrobných kapacít sa už ich vzduchové filtre vo veľkom dodávali do závodných Ferrari, či vozidiel upravovaných firmami Remus a Cosworth. Po rokoch sa firme podarilo preniknúť aj do sveta tých najzvučnejších závodných sérii, svoje komponenty dodávajú niekoľkým tímom v sérii F1. Okrem iného dodávajú svoje produkty aj rôznym tímom v závodoch WTCC, DTM, alebo do série Le Mans. Popri tom však samozrejme firma BMC nezanevrela ani na závody motoriek a v súčasnosti svoje komponenty dodáva pre väčšinu tímov v MotoGP. Za vyše 15 rokov účasti v rôznych pretekoch si firma BMC mohla na svoje konto pripísať množstvo spokojných odberateľov, medzi ktorými je aj napríklad tím Sauber, BMW Williams, Prost, Minardi, Porsche, či Toyota. Počas týchto úspešných rokov, firma otvorila niekoľko svojich veľkých prevádzok v Nemecku, Japonsku a na severoamerickom kontinente.

Ako sa vám pozdávajú karbónové športové filtre a karbónové airboxy od BMC Air Filter ?


Ak chcete ešte viac informácií o vzduchovom športovom saní od BMC Air Filter, tak navštívte našu podstránku:

BMC Air Filter


Viac informácií k možným úpravám Vášho motora v aute vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOROVÝ TUNING


Viac informácií ku športovým filtrom vám radi poskytneme. Zoznam článkov o vzduchových motorových filtroch nájdete tu:

VZDUCHOVÉ FILTRE


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17723x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt