support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Zvýšený výkon motora 2.0 TFSI a styling úprava pre Audi A1 quattro od Abt Sportsline logo audi

Zvýšený výkon motora 2.0 TFSI a styling úprava pre Audi A1 quattro od Abt Sportsline

02.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pozornosti dvorného úpravcu vozidiel (koncernu Volkswagen) neušla ani limitovaná edícia Audi A1 quattro. Autu, ktoré zdanlivo žiadne ďalšie úpravy nepotrebuje, dopriali vyšší výkon. Všetko samozrejme s citom, no môžete si byť istý, že táto nadupaná A1 -ka sa stane zdrojom nezabudnuteľných šoférskych zážitkov. Manévrovanie v úzkych mestských uličkách zvládne rovnako dobre ako ostrú jazdu po okruhu. Na Audi A1 quattro v úprave Abt Sportsline sa len tak zabudnúť nedá, aj keď ju podľa zovňajšku od neupravovanej prakticky nespoznáte.

Ešte predtým, než sa pozrieme na zúbok tomuto odvážnemu počinu od nemeckej tuningovej dielne Abt, nahliadnime do nedávnej minulosti. Neuplynul ešte ani rok odvtedy, čo Audi prekvapilo motoristickú verejnosť najsilnejším modelom v nižšej triede. Model tu spôsobil poriadny rozruch a len ťažko by sme mu hľadali priameho konkurenta. Za svoju jedinečnosť môže vďačiť upravenému prepĺňanému dvojlitru TFSI a jeho naladeniu pre Audi TTS. Zaujímavá kombinácia, že? Aby toho nebolo málo, spomeňme, že spoločných génov má s týmto športovým kupé ešte viac, pričom hovoriť v tejto súvislosti môžeme tiež o 6-stupňovej manuálnej prevodovke, či viacprvkovej zadnej náprave. Nízka hmotnosť, proporcie zodpovedajúce malému hatchbacku a tento pohonný agregát z neho robia skutočný „trhača asfaltu“. Výkon, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani autá umiestnené o dve triedy vyššie však teoreticky nemusí stačiť každému. Pre tých pripravili v Abt Sportsline zaujímavú alternatívu a tohto agresívneho krpca nadopovali ďalšími „látkami“.

Audi A1 quattro dostalo od Abt poriadnu nálož výkonu


Teraz už ale naspäť do prítomnosti. Ak sa niekedy stretnete s takto upraveným Audi A1 quattro, vedzte, že výkonu má ešte viac. Stádo koní sa z pôvodného počtu 256 rozrástlo až na 307 koní, čo je aj vzhľadom k sériovým údajom špičkový výsledok. Pohla sa samozrejme aj krivka krútiaceho momentu, ktorej maximum je pri cifre 400 Nm a s vozidlom ho dosiahnete v rozmedzí 2500 až 5000 ot./min. K výraznému zlepšeniu parametrov došlo najmä vďaka prepracovanej elektronickej riadiacej jednotke, ale aj upravenému nasávaniu a prispôsobenej výfukovej sústave. Pri zachovaní rovnakej spotreby, než pri sériovom prevedení Audi A1 quattro, sa môže tento kúsok pochváliť o niečo lepšou akceleráciou. Šprint z 0 na 100 km/h zvládne už za 5,4 sekundy, pričom súrodencovi s iba továrenskými úpravami táto disciplína trvá o tri desatiny sekundy dlhšie.

Vzhľad sa tentoraz v Abt rozhodli nemeniť


Ako sme už naznačili v úvode, všetka pozornosť úpravcu sa v tomto prípade sústredila na pohonné ústrojenstvo. Vnútorné orgány tohto 1390 kg vážiaceho modelu boli pre Abt dostatočne veľkou výzvou. Dizajnérom z Abt to však vôbec nevyčítame, A1 quattro už totiž z výroby prichádza s prepracovaným bodykitom a nejaké zdokonalenie v tomto smere by bolo zrejme už veľmi náročné.
Ak by ste o úpravu vzhľadu vašej A1 mali záujem, v Abt vám ponúknu hneď niekoľko rôznych paketov optického vylepšenia. Tie celkom veselým spôsobom zvýrazňujú hravý štýl najmenšieho predstaviteľa z rodu Audi. To už je však iný príbeh...

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

audi a1 quattro tfsi styling zvýšenie výkonu tfsi abt sportsline tuning

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na vizuálne vylepšenie pre Audi A1 quattro od tunerov z ABT Sportsline?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5950x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt