support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW M5 Hurricane logo bmw

G-Power BMW 1M Coupé – športové, malé kupé s vyšším výkonom

01.Nov.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mladší brat BMW M3 je celkom obľúbeným terčom rôznych tuningových dielní a tento raz si naň spravili zálusk odborníci z G-Power, kde predviedli, že aj toto malé „eMko“ dokáže poriadne napnúť svoje svaly a predviesť úžasné výkony. BMW 1M Coupé touto kúrou získalo viac než dosť a práve na to sa ideme teraz pozrieť.

Keď si porovnáme výkony BMW 1M Coupé a jeho ostatných, väčších súrodencov, mohlo by sa zdať, že v tomto ohľade je jednotka trochu outsiderom. Nie žeby výkon 340 koní nebol dostatočný, ale časom skrátka budete chcieť viac, no nebudete sa chcieť s týmto krpcom rozlúčiť. Veľmi dobrým riešením môže byť kit výkonnostného vylepšenia, ktorý malú jednotku s M-kom na kufri z tohto pohľadu posunie o poriadny kus dopredu. A presne o to sa pokúsili aj v nemeckej dielni G-Power, ktorá je svojimi úpravami bavorských áut doslova až preslávená.

BMW 1M od G-Power má vyšší výkon než BMW M3


V súčasnosti už ponúka G-Power vo svojom portfóliu kompletný program tento model a všetky jeho kľúčové elementy. Postarajú sa o jeho motor, nápravy, brzdový systém ale aj o poriadne obutie, výsledkom bude poriadne ostré športové kupé, ktoré na okruhu vynikne ešte viac, než pred úpravami. Poďme na to ale pekne po poriadku. Iste budete súhlasiť ak povieme, že dizajnové zmeny neboli v tomto prípade vôbec potrebné, úpravca sa obmedzil skutočne len na nálepky dotvárajúce celkový „pretekársky“ dojem a chrómové označenie s logom dielne. K tomuto modelu ponúkajú v G-Power aj pôsobivé 20-palcové disky Silverstone Diamonds. Presunúť sa už teraz pokojne môžeme k samotnej technike, pretože práve tam spočíva celá podstata tohto počinu.

bmw 1m coupe tuning gpower

Pod kapotu BMW 1M pribudol kompresor


Sériový 3.0-litrový šesťvalec sa okrem preprogramovania riadiacej jednotky dočkal veľmi výrazného zásahu, akým osadenie kompresorového prepĺňania nepochybne je. Okrem iného čakalo pohonnú jednotku výrazné zlepšenie nasávania a úprava chladenia. Vďaka týmto komplexným úpravám v motorovom priestore sa môže BMW 1M pochváliť výkonom až 435 koní, čo je dokonca o trošku viac, než má v štandardnom prevedení BMW M3! Lepšie vyzerá aj krivka krútiaceho momentu, ktorá má svoje maximum 590 Nm pri 1 500 ot./min.

bmw 1m coupe tuning gpower

Pri porovnaní so sériovými údajmi vidieť, aký obrovský skok tento krpec dosiahol kúrou v dielni od G-Power, no ešte krajšie sa to ukáže na ceste. Tu sľubuje BMW 1M od G-Power zrýchlenie z 0na 100 km/h za 4,5 sekundy a maximálnu rýchlosť mierne cez 300 km/h. Na zvýšení výkonu sa podieľalo aj osadenie titánového výfukového potrubia, vďaka ktorému BMW 1M zhodilo zo svojej celkovej hmotnosti až 20 kg.

bmw 1m coupe tuning gpower

Ako sme už spomenuli vyššie, zmeny neobišli ani podvozok, kde pribudol nový kit športových tlmičov a pruženia priamo od G-Power s označením GM1-RS. Tie poskytujú skutočne veľkorysé možnosti nastavenia, ktoré môžete meniť v závislosti od podmienok, v ktorých toto auto budete používať. Tuningová dielňa aplikovala vlastnú výrobu aj na brzdy, tohto krpca vybavila ešte o niečo väčšími brzdovými kotúčmi a strmeňmi so šiestimi piestikmi. Brzdovej sústave tiež zabezpečili účinnejšie odvetrávanie. Keď sme už v oblasti kolies, tak ešte pripomeňme, že BMW 1M po úprave v G-Power dostalo športové obutie Michelin Pilot Sport s rozmermi 255/30 ZR 20 vpredu a 295/25 ZR 20 vzadu.

Jazda s takto vyladeným krpcom bude určite poriadnym zážitkom, veď 435 koní pri celkovej hmotnosti 1475 kg ? To skrátka nemôže byť zlé...

bmw 1m coupe tuning gpower

bmw 1m coupe tuning gpower

bmw 1m coupe tuning gpower

gpower logo

Váš názor na úpravu a zvýšenie výkonu športového BMW 1M Coupe firmou G-POWER ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3144x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt