support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Magnaflow Performance Exhaust - americký rachot !

Magnaflow Performance Exhaust - americký rachot !

16.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Stále vyššie nároky motoristov nútia tuningové firmy po celom svete nielen zväčšovať produkciu svojich výrobkov, ale predovšetkým stále obnovovať a zlepšovať svoje portfólio, resp. svoje produkty. Tuning ako taký si získal ľudí po celom svete už veľmi dávno. Avšak tak prudký rozmach firiem zaoberajúcich sa týmto automobilovým odvetvím až tak starý nie je. Potešujúcou správou pre nás spotrebiteľov je fakt, že vďaka tomuto vývoju je na svete dostatočné množstvo tuningových firiem. Lepšie povedané, ak chceme napríklad disky, tak spektrum firiem ktoré sú na výber, je dostatočne široké. Naopak, tento vývoj a následne veľké množstvo tuningových firiem je pre ich majiteľov určitým druhom výzvy. Cieľ je iba jeden – prežiť. Aby to dokázali, musia byť najlepší. Takýto súboj na „výfukovej scéne“ zvádza aj americký odborník na výfukové systémy, Magnaflow!

VÝFUKY MAGNAFLOW


Magnaflow Performance Exhaust - americký rachot !
Všetci dobre vieme, čo výfuk pre auto znamená. Nielenže sprostredkúva odchod spalín z motora, ale taktiež dodáva autu ten správny look, výkon a v neposlednom rade aj celkový charakter v podobe zvuku. Firma spoza veľkej mláky Magnaflow, tieto záležitosti veľmi dobre pozná a aj podľa toho sa uberá smer ich filozofie.

Magnaflow pozná svetový automobilový arzenál a tak sa nezameriava len na jednu značku alebo jeden typ vozidla. Ich portfólio je tvorené najrôznejšími značkami od A po Z, doslova. O kvalite ich produktov svedčia aj rôzne súťaže a zrazy, na ktorých sa Magnaflow prezentuje len v tom najlepšom svetla. Veď ak okolo vás stojí 20 áut s výfukmi Magnaflow, o niečom to predsa svedčí :-).

Nepatrný dôkaz o kvalite je aj právoplatný certifikát ISO-9001 na výrobky tejto americkej firmy.

Predstavme si teda výrobky firmy Magnaflow. Ako prvé si treba uvedomiť, aké auto vlastníte. Je síce pravda, že tejto firme nie je žiadne auto cudzie, no podľa typu a značky sa neskôr orientujete v ponuke Magnaflow. Tá je rozdelená na:

- American Muscles Cars
- Sport Compact Cars
- Trucks, Diesel Trucks, SUVs

Ak máte v type svojho auta jasno, teraz prichádza azda najdôležitejšia časť. Musíte vedieť, čo vlastne od Magnaflow potrebujete. Vybrať si môžete z:

Cat-Back Systems čiže kompletné výfukové systémy, katalyzátory, Y/X/L výfukové trubicové spojky, kity pre Hot-Rody, športové výfuky s a bez koncoviek, koncovky výfukov, osobitná kategória výfuky s titánovými koncovkami a špeciálna skupina XL.

Ponuka je ozaj široká, stačí si len vybrať. Teraz sa pozrieme bližšie na jednotlivé kategórie.

Cat-back Systems


Magnaflow Performance Exhaust - americký rachot !
„Idem si kúpiť nový výfuk“ je veľmi široký pojem. Výfuk v tomto prípade môže znamenať buď koncovku, koncovku aj s tlmičom poprípade rezonátorom, alebo sa môže jednať o kompletný výfukový systém počnúc zvodmi od motora a končiac samotnou koncovkou.

Nás bude teraz konkrétne zaujímať to posledné menované, čiže kompletný výfukový systém.

Určite ani netreba spomínať, akým spôsobom musia byť tieto výfukové systémy stavané, aby vydržali nápor nielen americkým truckov, ale aj európskych a iných kompaktov. Bez ohľadu na to, o akú z hore vymenovaných kategórií ide, výfukové sety Magnaflow sú vyrábané z tej najkvalitnejšej nehrdzavejúcej ocele, v mnohých prípadoch leštenej nielen pre lepší look.

Azda najlepším príkladom z kategórie Trucks, SUVs je legendárny Jeep Wrangler, ktorého výfuková sústava je vzhľadom na drsné podmienky v teréne, akými táto kára prechádza, veľmi precízne spracovaná. Kompletný oceľový systém je zárukou vysokej kvality, cítiteľného výkonu a nezameniteľného zvuku.

Z dielne American Muscles sa patrí spomenúť C5 a C6 Corvette, ktorým tento systém pridá 25 koníkov navyše. Vyznačuje sa najvyššou kvalitou spracovania, dvojicou športových leštených tlmičov, štvoricou leštených koncoviek s priemerom 4 palce, výfukovou spojkou Tru-X a dodatočných oceľových potrubí. Ešte sa vám zdá tento nárast výkonu neznámy? Verte, že nám nie...

Naprázdno neobišli ani „kompakty“, akým je napríklad štýlový Mini Cooper. Aj toto autíčko môže znieť ozaj drsne a získať tak pár kobyliek navyše vďaka kompletnému výfukovému systému Magnaflow. Ten pozostáva s dodatočného potrubia, tlmiča s koncovkou a stredného tlmiča. Celá sústava je charakterizovaná vysoko-kvalitnou oceľou.

Takto zneje MAGNAFLOW Cat-Back systém na Ford SVT Mustang Cobra:


Katalyzátory


Magnaflow Performance Exhaust - americký rachot !
Azda netreba zdôrazňovať význam, resp. úlohu katalyzátora. Skúste ísť na STK s autom bez katalyzátora a hneď sa dozviete, o čom sa tu hovorí :-).

Portfólio Magnaflow katalyzátorov sa ešte delí na katalyzátory nehrdzavejúce, univerzálne a séria 43000.

Tieto nehrdzavejúce katalyzátory sú navrhnuté pre optimálne prúdenie výfukových plynov skrz výfukový systém.

Navyše sa vyznačujú kvalitnou oceľou a „mirror finish“ prevedením, resp. vysokým stupňom leštenia. Dostupné sú vo vstupných/výstupných rozmeroch od dvoch do troch palcov.

Univerzálne katalyzátory sú charakteristické hlavne rôznymi tvarmi kvôli rôznej dostupnosti v autách a veľkosťami vstupov a výstupov, pričom vhodné sú takmer pre všetky typy áut, trucky nevynímajúc. Tieto katalyzátory sa vyznačujú vysokou odolnosťou.

Séria 43000 sa vyznačuje schopnosťou využitia aj do áut s On-Board Diagnostic systems, čo je vlastne počítačom kontrolovaná správna funkčnosť použitého katalyzátora. Táto séria je určená pre stredne veľké až veľké motory. Nehrdzavejúca oceľ je samozrejmosťou.

Kity pre Hot-Rody


Určite si všetci vieme predstaviť, čo znamená postaviť Hot-Rod. Od základov premenené sériové vozidlo zo začiatku tisícročia, ktoré vo finále vyzerá ako niečo ozaj božské. Množstvo chrómu, nadupané motory, úchvatné farby a kolesá...to je to, čo zarytý fanúšik starej školy potrebuje k životu.

Je jasné, že aj takéto nadupané klasiky potrebujú adekvátnu výfukovú sústavu. Magnaflow to veľmi dobre vie a preto má vo svojej ponuke výfukové kity pre Hot-Rody. Tie pozostávajú z potrebných rúr s priemermi 2,25, 2,5 a 3 palce, spojov, spojovacieho materiálu a samozrejme štýlových koncoviek výfuku pre čo najvyzývavejší vzhľad vášho tátoša. Od týchto kitov môžete očakávať najvyššiu kvalitu, skvelý vzhľad a hlavne maximálnu funkčnosť.

Športové výfuky


Magnaflow Performance Exhaust - americký rachot !
Pod pojmom športový výfuk si množstvo ľudí predstaví tlmič s príslušnou koncovkou. V prípade firmy Magnaflow sa jedná buď o samotný tlmič so vstupnou a výstupnou trubicou alebo o tlmič so vstupnou trubicou a príslušnou koncovkou. V prvom prípade firma Magnaflow ponúka tlmiče so saténovou úpravou alebo s lešteným povrchom.

Saténové výfuky, resp. so saténovou úpravou povrchu, sú určené pre každý typ vozidla, SUV nevynímajúc. Tieto výfuky-oválne/okrúhle sú dostupné v najrôznejších dĺžkach a priemeroch vstupných a výstupných trubíc.

Taktiež kombinácia vstup výstup je buď 1-1, 1-2, 2-2 alebo 2-1. Stačí si len vybrať. Jednoduchý dizajn no zaručená kvalita.

Leštené výfuky sú charakteristické svojim lesklým oceľovým povrchom a vnútornou štruktúrou. Zákazník si môže vybrať medzi oválnym a okrúhlym tvarovaním a taktiež má na výber veľké množstvo rozmerov či ide o dĺžku tlmiča alebo vstupných a výstupných trubíc + kombinácia vstupu a výstupu je totožná so saténovými výfukmi.

V ponuke sú aj výfuky s výstupnou trubicou v podobe ľubovoľnej koncovky. Charakteristické sú nehrdzavejúcou povrchovou, leštenou úpravou a predovšetkým svojou univerzálnosťou. Zabezpečujú dokonalý prietok splodín, ktorý je sprevádzaný čistým, no hlavne zdravým zvukom.

Tieto výfuky sa ešte delia na sériu Race a Street. V prípade Street verzie ide o high-performance výfuky určené pre upravené, vytunené vozidlá. Zaručený výkon a prietok splodín, sprevádzaný krásnym športovým zvukom. Dostupné veľkosti sú buď 5"x 8" ovál alebo 4"-7" okrúhle. Zákazník sa bude môcť vybúriť na výbere jemu vyhovujúcej koncovke, pretože dostupných tvarov je ozaj neúrekom – masívne single-okrúhle, pár okrúhlych, hranaté alebo okrúhle DTM, oválne, šikmo zrezané atď.

Séria Race je navrhnutá pre maximálne využitie dostupného výkonu a k produkcii agresívneho zvuku. 2,5 alebo 3-palcové jadro je vyvinuté pre bezchybný prenos splodín a motorovej sily. Tieto výfuky sú určené pre plnokrvné športiaky, turbo-motory alebo motory so systémom NOS. Výfuky tejto série rovnako ako série Street, sú dostupné v oválnom alebo okrúhlom prevedení, no sortiment koncoviek sa orientuje len na okrúhle rovné alebo šikmo zrezané. Navyše, niektoré modely majú integrované aj vyberateľné rezonátory.

Magnaflow sa môže taktiež popýšiť dvojicou špeciálnych sérií. Prvou sú výfuky XL, ktoré sú navrhnuté pre maximálne využitie potenciálu motora, pričom dopomáhajú k produkcii nejakých tých konských síl navyše. A to vďaka vysokokvalitným jadrám a komorám, ktorých úlohou je redukovať a úplne odstrániť nežiaduce vibrácie a rôzne rušivé zvuky. Dostupné sú v oválnom alebo okrúhlom prevedení.

Druhou špeciálnou sériou sú výfuky Ti, čiže tlmiče s titánovými koncovkami (eye-catch style). Nanešťastie, výrobca ešte neuviedol o tejto sérií dostatok informácií, no už teraz sa môžeme tešiť na kráľovský zvuk a dokonalý výkon.

Koncovky výfukov


Je posledná kategória z portfólia tejto americkej firmy. Magnaflow koncovky výfukov sa vyznačujú vysokou kvalitou prevedenia a nehrdzavejúcou povrchovou úpravou. Ako sa ináč dá skrášliť výzor sériového výfuku, než s koncovkami Magnaflow.

A naozaj si je z čoho vyberať. V rámci navarovacích koncoviek sú dostupné tieto tvary: dvojica okrúhlych/oválnych/DTM, single oválne/okrúhle/podlhovasté, single DTM okrúhle/oválne/podlhovasté/štvorcové a okrúhle šikmo zrezané. Na svoje si prídu aj majitelia SUV-ečiek a truckov. Na nich čakajú koncovky prevažne okrúhlych tvarov s podlhovastým prevedením a „ohnutým“ dizajnom. Určite zaujme aj model Camaro-Dual 2. Dostupné sú aj podlhovasté, postupne sa rozširujúce okrúhle koncovky, ktoré sa nenavarujú, len sa pripevnia sťahovacím pásikom.

Fotogaléria výfukových častí Magnaflow:Aktuálny cenník výrobkov od firmy MAGNAFLOW si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Krátka video inštalácia kompletného výfukového systému MAGNAFLOW na aute Ford F-350:Čo poviete na výfuky Magnaflow? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií k ďalším typom a značkám výfukov nájdete na našej podstránke tu:

ŠPORTOVÉ VÝFUKYViac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 45999x    hodnotenie: 65/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt