support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

VW Up! GT a Up! 5d: jedno rýchle a druhé päťdverové malé mestské autíčko

12.Mar.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Koncern Volkswagen ide tento rok skúsiť opäť šťastie v triede najmenších mestských vozidiel, ktoré v dnešných časoch preplnených parkovísk a prehnane drahých pohonných hmôt získavajú stále na atraktivite. Podchytiť si triedu najmenších skúšal Volkswagen už v minulosti, no očakávaný úspech sa nedostavil, veľkej obľuby sa nedočkal ani model Lupo a ani model Fox. Ten posledný si však neúspech na európskom trhu slušne vykompenzoval vysokou predajnosťou na trhu juhoamerickom, pre ktorý bol pôvodne určený.

Najnovšia koncernová trojka – VW Up!, Škoda Citigo a Seat Mii - má toto neúspešné ťaženie v triede malých mestských vozidiel konečne zmeniť. V bratislavskej fabrike Volkswagenu je výroba modelu Up! už v plnom prúde, no tento model nezostane dlho sám a už onedlho sa pridajú dve nové verzie a to praktickejšia päťdverová a ostro naladené GT.

Športovo ladený VW Up! GT


Inými očami sa treba pozerať na Up! GT, ktorý sa ako koncept predstavil ešte minulý rok na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Nemá priniesť len úžitok mestskými jazdami a svojou úspornosťou ale aj zábavu. Automobilka sa do jeho výroby pustí už koncom tohto roku, s tým, že na náš trh by mohol doraziť niekedy na jar 2013. Čo prinesie? Okrem upraveného dizajnu, ktorý má naznačovať výrazné športové ambície tohto drobca sa dočkáme aj 17-palcových diskov, dvojitej koncovky výfuku, zadného spojleru a účinnejšej brzdovej sústavy. A načo bolo tieto úpravy treba?

Predsa kvôli výkonnejšiemu agregátu. Tým bude jednolitrový trojvalec preplňovaný turbom s výkonom 110 koní(!), ktorému bude sekundovať šesťstupňová manuálna prevodovka. Hmotnosť takto vybaveného modelu by sa mala pohybovať len niekde okolo 950 kg, maximálna rýchlosť má dosahovať hodnotu len o niečo nižšiu než 200 km/h. Nemenej zaujímavé bude určite aj zrýchlenie, ktoré vzhľadom k hmotnosti a výkonu bude určite veľmi svižné.

Bonbónikom bude aj vyššia výbava interiéru a čalúnenie alcantarou, ktoré hravo navodí dojem prémiovo vybaveného auta. Otázne je s akou cenovkou športovo naladený VW Up! GT na náš trh príde, dovolíme si však tvrdiť, že o masovú záležitosť na našom trhu asi nepôjde.

vw up gt volkswagen male sportove auto

vw up gt volkswagen male sportove auto

vw up gt volkswagen male sportove auto

VW Up! 5D - päťdverová verzia


Päťdverová verzia sa od základnej trojdverovej odlišuje len počtom dverí, všetky ostatné rozmery zostali zachované. Osadenie ďalšej dvojice dverí si však vyžiadalo skrátenie tých predných, úpravu bočných okien a zvýšenie ceny zhruba o 480 €. To je suma, ktorú si priplatíte za vyšší komfort predovšetkým pre zadných pasažierov, aj keď vzhľadom na rozmery tejto malej „nákupnej tašky“ na kolesách sa o pohodlnom cestovaní príliš hovoriť nedá. Veríme však, že na kratšie jazdy po meste bude skvelou voľbou aj vďaka dvojici ponúkaných trojvalcových agregátov 1.0 MPI s výkonmi 44 kW a 55 kW, ktoré toho rozhodne veľa nespotrebujú – kombinovaná spotreba sa má držať okolo 4,3-4,5 l/100 km. Pripomeňme, že aj päťdverák sa môže pochváliť objemom kufra 251 l a po sklopení zadných sedadiel hodnotou až 951 l, ktorá vyzerá vcelku zaujímavo.

vw up 5d volkswagen male mestske auto

vw up 5d volkswagen male mestske auto

vw up 5d volkswagen male mestske auto

vw up 5d volkswagen male mestske auto

vw up 5d volkswagen male mestske auto

Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 27386x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt