support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

vw logo Volkswagen Touran MR Car Design – výnimočný van vw logo

Volkswagen Touran MR Car Design – výnimočný van

04.Dec.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Možno pred pár rokmi by si bežný človek pri pohľade na upravený van pomyslel svoje, no s postupom času je tuning a styling rodinných áut čoraz častejšou záležitosťou. A že vydarených projektov z tejto „oblasti“ je stále viac a viac, dokazuje tiež nemecká distribučná firma MR Car Design, ktorá si na paškál vzala populárny van VW Touran.

VW Touran je pri správnom výbere exteriérových doplnkov, resp. úrovne výbavy veľmi príťažlivým autom. Vhodne zvolená veľkosť diskov spolu s ich dizajnom, diely karosérie a z rodinného vanu je hneď veľmi na oko pohľadné auto. Jeho nespornou výhodou je predovšetkým priestrannosť a všestrannosť, kvalitné motory a samozrejme prestíž značky. Touran sa vyrába už od roku 2003, no práve predposledná verzia sa stala prioritným cieľom firmy MR Car Design.

Motoricky je Volkswagen Touran veľmi bohatý, pretože vo svojej ponuke má od začiatku existencie pomerne slušné množstvo agregátov. Spomedzi dízlových motorov je najsilnejší štvorvalcový TDI motor s výkonom až 170 koní (125 kW) a 350 Nm, čo vôbec nie je málo. Firma MR Car Design sa obhliadla práve za týmto motorom, ktorý následne spolu s dizajnom upravila podľa seba.

MR Car Design Volkswagen Touran


MR Car Design sa s týmto Touranom vyhral ozaj do bezvedomia, pretože z neho vytvoril agresívne pôsobiaci van, ktorý sa nestratí ani na veľkých tuningových meetingoch. A čo je dôležité, MR Car Design si nezvolil „výraznú cestu“, ale práve naopak – málo, ale zato veľmi vkusne a decentne.

Touran v nejednom pripomína päťkový Golf V R32 – nielen farbou, ale aj bodykitom. MR Car Design zvolil decentné exteriérové doplnky, no zato dostatočne výrazné na to, aby si nejeden okoloidúci povedal: „Vaaau, to je van?“ Každopádne, Touran je ovešaný novými bodykitovými dielmi, konkrétne predný agresívny nárazník, veľmi štýlové prahové nástavce a neuveriteľne dobre vyzerajúci zadný nárazník s výrazným difúzorom. V ňom sa usídlil jeden pár okrúhlych koncoviek športového, celonerezového výfuku, ktorý, okrem iného, pomáha výkonnostnej krivke smerom nahor. Karoséria je ešte doplnená veľmi efektnými polepmi v bielej farbe. MR Car Design, veľmi dobre odvedená práca!

Ani performance oblasť tohto auta neostala nepovšimnutá. Riadiaca jednotka dostala nový software, vďaka ktorému sa zvýšil pôvodný výkon tohto vanu až na 223 koní (164 kW) a 457 Nm! Žeby nový Golf V GTI killer? :) Pre lepšiu stabilitu je na aute nainštalovaný športový podvozok KW Variant III so znížením až 80 mm, ktorý je skombinovaný s 19-palcovými diskami RC Design vo veľkosti 8x19 palcov a v bielej farbe.

vw touran tuning mr car design

vw touran tuning mr car design

vw touran tuning mr car design

vw touran tuning mr car design

vw touran tuning mr car design

vw touran tuning mr car design

Volkswagen Touran v úprave od MR CAR DESIGN:Váš názor na upravený VW Touran od Mr Car Design ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MrCarDesign, tak navštívte našu podstránku:

MR CAR DESIGN tuning


Viac informácií o značke Volkswgen nájdete na našej podstránke:

VOLSKWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20595x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt