support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

vw logo Volkswagen Scirocco MR Car Design – čierny šíp vw logo

Volkswagen Scirocco MR Car Design – čierny šíp

25.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Scirocco je jedno z mála áut, ktorých dizajn je v niečom iný a výnimočný. Pozitívne je na tom totiž to, že sa vymyká zaužívaným nemeckým líniám a že nemecký dizajnéri sa spolu s VW Passat CC pochlapili a vytvorili tak „novú“ kategóriu svojich automobilov. Jednou vetou, Scirocco je krásne auto a ak sa dostane do rúk tuningovým veľmajstrom, ako napríklad MR Car Design, nielenže dostane brutálny kabát, ale taktiež luxusnú porciu koní pod kapotu!

Buďme úprimní, Volkswagen Scirocco je jedno z najpríťažlivejších áut, aké kedy vyšlo z tejto nemeckej automobilky. Nízky a široký dizajn je jasným znakom toho, že VW Scirocco má tendenciu uberať sa športovým smerom. A dá sa s pokojom na duši povedať, že sa mu to úspešne darí. Svoje slovo povie aj športovo ladený interiér, v ktorom sa bude každý cítiť ako v kokpite športového auta. Automobilka Volkswagen vybavila nové Scirocco viacerými agregátmi, no nás bude zaujímať ten najsilnejší – štvorvalcový dvojliter preplňovaný turbodúchadlom s maximálnym výkonom 200 konských síl (147 kW) a 280 Nm. Výkon 200 koní si veľmi dobre zapamätajte, pretože to, čo s týmto číslom urobila firma MR Car Design je niečo neuveriteľné.

Firma MR Car Design sa do tohto projektu pustila ozaj naplno a vytvorila, môžeme s pokojným svedomím povedať, beštiu. VW Scirocco sa v prvom rade dočkalo exteriérových zmien v rámci dizajnu. Prvým kúskom je predný nárazník, pre ktorý je charakteristická trojica výrazných otvorov opatrených mriežkou. Jeho dizajn je vcelku agresívny, bodaj by nie, veď aj samotné Scirocco je takto ladené. Nárazník sa zľahka podobá na stylingové nárazníky koncernových áut Audi, najmä maskou chladiča a bočnými zošikmenými otvormi. Pribudli taktiež bočné prahové nadstavce s decentnými otvormi na ich koncoch. Dizajnovo nekričia, no zato efektne dopĺňajú celkový štýl úpravy. Dozadu sa nasťahoval spojler pod nárazník so stredovým difúzorom a otvormi pre koncovky výfuku. Po bokoch je ešte doplnený dvoma zošikmenými otvormi. Celkový dojem z tejto modifikácie je viac než perfektný.

Finiš exteriéru predstavuje luxusná čierna matná farba s červenými doplnkami, ako to u ostrých áut býva zvykom. Príjemným doplnkom sú logá VW lakované do matnej čiernej farby.

Poriadna víchrica sa prehnala priestorom pod kapotou, kam naviala slušných „pár“ koní. Technici zvýšili výkon tohto žrebca z 200 na rovných 370 konských síl a 519 Nm točivého momentu (sériovo 280 Nm) !!! Takáto zmena už ozaj stojí za pár slov...Zmenou prešla riadiaca jednotka, nové sú výfukové zvody, nainštalovaný bol MR Car Design Turbo kit Stage 3, optimalizovaný bol plniaci tlak, osadený bol taktiež športový výfukový systém od zvodov až na koniec (dva páry okrúhlych koncoviek), ktorý okrem lepšieho dýchania motora spôsobuje aj husiu kožu v podobe nádherného zvuku a nakoniec technici nainštalovali dokonalejší diferenciál (35%) pre dokonalejší prenos hnacej sily na vozovku. Vzhľadom k toľkým zmenám, bolo nutné nastaviť prevodovku DSG tak, aby vedela bez problémov radiť rýchlostné stupne.

Takýto enormný nárast výkonu si žiada posilnenie brzdového ústrojenstva a aj z tohto dôvodu sa dopredu nasťahoval brzdový systém firmy Stoptech, ktorý pozostáva z brzdičov so štyrmi piestikmi a drážkovaných kotúčov s priemerom 355x32mm. Firma KW Suspension nainštalovala športový podvozok KW V3 Cover EFX, takže toto Scirocco je stopercentne pripravené pre závodnú trať. Posledným zrniečkom boli grafitové disky od firmy MR Car Design, model Emotion Wheels vo veľkosti 20 palcov, obuté do pneumatík Hankook S1 EVO s rozmermi 235/30 ZR20.

vw scirocco mr car design

vw scirocco mr car design

vw scirocco mr car design

vw scirocco mr car design

vw scirocco mr car design

Volkswagen Scirocco v úprave od MR CAR DESIGN:Váš názor na upravený VW Scirocco od Mr Car Design ?Viac informácií o značke Volkswgen nájdete na našej podstránke:

VOLSKWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8626x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt