support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw volkswagen logo vw

Volkswagen Polo: nr.1 - stylingová jednotka od Michala

04.Apr.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Každý rok je pre každého z nás výnimočným sledom udalostí, ktoré však na každého pôsobia úplne inak. Niekto tak v roku 2007 napríklad žil bujarými oslavami stého výročia skautingu, iný komentoval pripojenie Rumunska k Európskej Únii a niekto žil celý rok vstupom Českej Republiky do Schengenského priestoru. Peter Kováč žil na jeseň v roku 2007 kúpou svojho nového vozidla: Volkswagenu Polo od Michala Ošmeru. Volkswagenu, ktorého prítomnosť na každom zraze robí vrásky ostatným súťažiacim Tuning Cupu v kategórii Volkswagen 90´ roky. Malé Polo v úprave Michala Ošmeru a Petra Kováča je však v súčasnej dobe uznávaným kráľom tejto kategórie...

Nezáleží na tom, koľko pohárov od odbornej poroty si ktoré vozidlo odnesie, ale na tom, ako je vozidlo vnímané návštevníkmi zrazu a predovšetkým majiteľom vozidla. Peter je skromný mladý muž pochádzajúci z Malaciek. I keď vlastní jeden z najkrajších vozidiel česko-slovenskej scény, nie je namyslený. Väčšinou ho uvidíte, ako si v rozvážnom rozjímaní užíva pohodlné rozkladacie kempové kreslo v tesnej blízkosti svojho vozidla. Jeho Polo je totiž jedno z tých áut, ktorá môžete prejsť od podvozku po strechu. Dvere necháva otvorené, biely kožený interiér je nutné vystavovať na obdiv a audio aparatúru, ktorá je dielom Petra, tiež.

Pokiaľ sa teraz štylizujem do úlohy porotcu súťaže Tuning Cup, s kúpenými vozidlami to býva vždy veľmi podobné. Majitelia o nich vôbec nič nevedia. „Áno, je tam podvozok, ale teraz si ma dostal, nemôžem si spomenúť aký,“ reakcia Luďka, majiteľa čiernej Astry v druhom kole AZ Pneu Tuning Cup v Olomouci, hovorí za všetko. Peter je však iný kaliber. Hneď zmapoval detaily o svojom aute a patrične si ho hýčka. I napriek svojej dlhej ceste domov absolvuje všetky väčšie české zrazy (v tejto sezóne už ho mohli vidieť návštevníci Vyškova alebo Fashion Cars). A pokiaľ vo všeobecnosti hovoríme o tom, prečo je jeho Polo tak výnimočné, musíme si predstaviť celé vozidlo podrobnejšie.

vw polo tuning styling

Lak! Kompaktný vzhľad s romantickou prímesou nezrelého ovocia, ktoré svojou chuťou dokonalosti dokáže presvedčiť každého o svojej kvalite. Prepracovaná genialita decentného poňatia s toľkými úpravami, že vozidlo vyzerá na prvý pohľad ako znížená, vydarene zafarbená, sériovka. Flipflop metalíza prechádza na slnku zo zelenej do zlatohnedej. Pôvodný majiteľ sa rozhodol pre tri vrstvy metalízy na čierny podklad. Aby dielo bolo dokonalé, opatril metalízu piatimi vrstvami laku. Výsledkom je jedinečná meňavka vysokej kvality.

Lak však nie je to jediné, čo človeka na prvý pohľad zaujme. Kolesá Billet GTPS2 o veľkosti 16 palcov svojim vzhľadom prekvapujú každého, kto má na svojom aute „len kolesá“. Priaznivci tuningu tak nie sú na žiadnom zrazu leniví sa zohnúť a detailne ich preštudovať. Atraktívnym doplnkom je čiapočka ventilu v podobe hracej kocky v zlatom chróme. Kolesá sú obutá v pneumatikách Dunlop Sport SP9000.

vw polo tuning styling

Karoséria možno vyzerá až príliš decentne, ale skrýva sa za ňou ťažká práca. Nárazníky sú od nemeckej firmy Seidl Tuning. Predná maska je integrovaná do predného spojlera. Mračítka sú od spoločnosti Mattig. Predná kapotu kryje prevlek z bielej kože. Zadná časť vozidla zdobí svetlá Hella s LED diódami. Piate dvere boli zahladené, znalcom modelu Polo neunikne absencia zadného stierača. I keď to na prvý pohľad nie je vidieť, do blatníkov sa muselo rezať. Široké kolesá by sa ani do vytiahnutých blatníkov nevošli. Jednotlivé kusy plechu sa museli nastavovať, dovariť a následne zacínovať. Výsledkom je atraktívne rozšírenie, ktoré presne kopírujú použité kolesá.

Samozrejme by sa táto úprava neobišla bez tuhostne a výškovo nastaviteľného podvozku KW – varianty 2. Peter môže ľubovoľne znižovať svetlú výšku v rozmedzí 35 – 75 milimetrov. Pretože majú predné i zadné kolesá rozdielne ET, predné museli byť nastavená 5 milimetrovými podložkami. I cez plný vzhľad kolies je možné na prednej náprave rozpoznať zlaté chromované brzdiče. Vzadu má Polo „len“ bubny. To však vzhľadom k absencii performance tuningu majiteľovi plne vyhovuje.

vw polo tuning styling

Motor sa žiadnych extrémnych úprav nedočkal. Jednolitrový motor disponuje výkonom päťdesiat koní. Peter sa na dotaz o pohonnej jednotke usmieva, ale zatiaľ výraznú zmenu neplánuje. Stačí mu chrómovanie, pozlátenie a lakovanie jednotlivých dielov. Motorový priestor bol vylakovaný do bielej farby. Tuner dorába automobil ako showcar, nie víťaza v závodoch šprintérov. Viac než motor ho totiž zaujíma muzika.

Než sa ale muziky dotkneme v detailoch, je nutné najskôr prejsť celý interiér. Ten je v kráľovskej bielej farbe, niektoré časti však zostali čierne. Čiernobielu kombináciu dopĺňa chróm, zlatý chróm a hliník. Biela koža je nielen na sedadlách, ale tiež na prístrojovej doske, výplniach dverí, radiacej páke a hlavici ručnej brzdy. Na sedadlách a volante si môžeme všimnúť vytlačeného loga Porsche. Volant je od firmy Momo a pedále pochádzajú z Polo GTI. Vzpery stredovej konzoly sú z vozidla Audi TT. Exkluzívnej záležitosti si však väčšina návštevníkov zrazov ani nevšimne: laminátového bieleho lakovaného stropu. Ten hodnotíme v redakcii veľmi pozitívne. Svoje miesto v ňom má i chrómované stropné svetlo.

vw polo tuning styling

Peter svoje vozidlo vybavil DVD moniceiverom LM, reproduktormi Pioneer a basovým reproduktorom JBL. O posilnenie audio aparatúry sa stará zosilňovač Pyle Eternal o výkone 800W. Batožinový priestor Peter vyriešil tak, aby v ňom tiež mohol odviezť nejaký ten náklad (v jeho prípade len skladaciu stoličku, jedlo, oblečenie, prípadne stan). Je rovnako ako zvyšok interiéru prevedený v bielej koži. Všetko je čisto jednoduché a funkčné. Svoju príslušnosť k VW Peter demonštruje na zrkadle v kufri s vypieskovaným nápisom VW Scene.

Volkswagen Polo Petra Kováča je ukážkou toho, ako by mali autá v súťaži Tuning Cup vyzerať. A teraz nehovorím o podaní a vzhľadu jednotlivých úprav, ale o kvalitnom spracovaní a nápadoch. Menej niekedy znamená viac a Peter Kováč i Michal Ošmera to vedia a riadia sa všeobecným pravidlom: šetriť a následne kvalitne prepracovať.

vw polo tuning styling

vw polo tuning styling

Volkswagen Polo Nr.1 od Michala Ošmeru:Váš názor na VW Polo od tunera Michala ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.autodoplnky.cz

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14756x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt