support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

vw logo VW Passat CC KBR Motorsport S.W.A.T. - Special Wagons And Tuning vw logo

VW Passat CC KBR Motorsport S.W.A.T. - Special Wagons And Tuning

26.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

VW Passat CC je asi jediné naozaj dobre a neortodoxne vyzerajúce coupé, teda presnejšie Comfort Coupé od automobilky Volkswagen. A určite aj to bol dôvod na to, aby z jedného zástupcu tejto modelovej rady vnikla takpovediac, šedá beštia. A ktože sa podpísal pod toto veľdielo? Nemecký úpravca vozidiel rovnakej národnosti - firma KBR Motorsport.

Prvé Comfort Coupé od automobilky Volkswagen existuje už nejaký ten krátky čas a dá sa povedať, že je vo viditeľnej miere obľúbené – veď prečo aj nie – netypický a naozaj veľmi zaujímavý dizajn karosérie, slušná výbava ako sa na Volkswagen patrí a najmä agilné a dynamické motory, ktoré tomuto kupéčku dodávajú na exkluzivite. Aj keď mnohí možno nebudú súhlasiť, Passat CC je jedno z mála skutočne zaujímavo vyzerajúcich zástupcov automobilky Volkswagen. Jeho dizajn sa výrazne odlišuje od zvyšku rodiny VW.

K peknému kupé neodmysliteľne patrí dynamická pohonná jednotka. U modelu Passat CC máte na výber z viacerých možností, no skutočných športových nadšencov bude zaujímať len jediná možnosť – 3,6 litrová V6-ka s výkonom 300 koní (220 kW) a 350 Nm. Tento húževnatý a nádherne znejúci motor spolupracuje s dvojspojkovou prevodovkou DSG, vďaka ktorej dokáže šprintovať na sto kilometrovú rýchlosť za pekných 5,6 sekundy.

KBR Motorsport Volkswagen Passat CC


Náplňou práce firmy KBR Motorsport je tuning a styling vozidiel Audi, BMW, Mercedes-Benz a Volkswagen, no problémom nie je ani úprava napríklad cestnej motorky. Ich najnovším projektom je tento šedý VW Passat CC, ktorý úpravca zmenil v značnej miere...

vw passat cc kbr motorsport swat

Úprava sa začína v exteriéri vozidla, v ktorom je hlavnou dominantou samotná farba auta. Tá je zmenená pomocou nalepovacej fólie, pričom úpravca zvolil ozaj netradičný odtieň – olivovú šedú v matnom prevedení. V kombinácii s aerodynamickým paketom R-Line je výsledok viac než úchvatný a čo je najdôležitejšie, je neortodoxný! Na dokonalosti pridáva aj vhodný setup podvozku, ktorému dominuje plne nastaviteľný (výškovo aj tuhostne) športový kit KW Variant 3, ktorý je skombinovaný s výnimočným obutím. Jedná sa o päťlúčové disky R12 v matnej čiernej, ktorých rozmery sú 9x20 palcov na obidvoch nápravách s pneumatikami 225/30ZR20.

vw passat cc kbr motorsport swat

Ako môžeme na propagačných fotografiách vidieť, auto je prekliate nízko pri zemi, čo ešte viac dodáva na krutosti tejto úpravy a podtrhuje tak fakt, že úpravca si je vedomí toho, čo je naozaj dobré!

Tuningový program pre model Passat CC zahŕňa taktiež zvýšenie výkonu, konkrétne pohonnej jednotky 2,0 TSI so sériovým výkonom 210 koní (155 kW). Po inštalácii kompletného výfukového systému s trubicou od turba priemerom 76 mm a optimalizácii riadiacej jednotky sa výkon vyšplhal na efektných 260 konských síl (191 kW).

vw passat cc kbr motorsport swat

vw passat cc kbr motorsport swat

vw passat cc kbr motorsport swat

vw passat cc kbr motorsport swat

vw passat cc kbr motorsport swat

vw passat cc kbr motorsport swat

kbr motorsport logo

Volkswagen Passat CC KBRmotorsport - S.W.A.T.:Váš názor na upravený VW Passat CC v úprave S.W.A.T. od KBR motorsport ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy KBR motorsport, tak navštívte našu podstránku:

KBR MOTORSPORT tuning


Viac informácií o značke Volkswgen nájdete na našej podstránke:

VOLSKWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23174x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt