support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen Passat - Cult Style – čistý a decentný štýl logo vw

Volkswagen Passat - Cult Style – čistý a decentný štýl

08.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Niektorých vozidiel v štýle Cult si veľa okoloidúcich ani nevšimnú. Niektorí povedia: Jéj, ten má pekné kolesá! alebo budú premýšľať o vydarenej renovácii veterána. Teda aspoň v prípade starších vozidiel Volkswagen. Avšak Cult Style nie sú len staré vozidlá, pekné kolesá a zníženie. Cult ponúka omnoho viac. Úzko súvisí so štýlom Oldschool a vychováva sortu ľudí, ktorí neuznávajú takmer iné úpravy než čisté a decentné. Taký je i prípad Tomáša Huliaka z Jihlavy, ktorý si v štýle Cult upravil Volkswagen Passat. Vozidlo bolo predstavené v treťom čísle českého magazínu Tuning Life.

Na toto vozidlo v bielej farbe s čiernymi lakovanými kolesami Porsche nie je jednoduché na tuningových zrazoch často naraziť. Jeho staviteľ s ním navštevoval hlavne zahraničné akcie a jeho nový majiteľ, ktorého sa nám nepodarilo dosledovať, sa s ním na českých zrazoch veľmi často neukazuje. Napriek tomu je vozidlo kvalitným zástupcom Cult štýlu.

Tomášovi už pod rukami prešlo množstvo áut. Ani jedno sa nevyhlo tuningovej úprave, a je jedno či už išlo napríklad o červený Mini Cooper alebo Volkswagen Golf štvrtej generácie. Tomáš kúpil Volkwagen Passat B5 pred tromi rokmi a hneď od začiatku mu bolo jasné, že u sériového vzhľadu dlho nezostane. Passat mesiaca a roku výroby 12/1999 sa tak rýchlo dočkal zníženia a nových kolies Porsche, ktoré tuner nalakoval čiernou lesklou farbou. Samozrejme ponechal znak Porsche uprostred. Devätnástky si však vyžiadali nízkoprofilové pneumatiky Nankang s rozmermi 215/35. Kolesá dali vozidlu život, dokonalého vzhľadu sa však Passat dočkal až vďaka pružinám a tlmičom Koni. Zníženie 75 milimetrov urobilo z veľkého sedanu veľmi atraktívne vozidlo. Svoju úlohu u zníženia hrala i biela farba vozidla, ktorá vozidlo opticky rozšírila. “Aby bol vzhľad dokonalý, musel som na zadnej náprave použiť 1,5 centimetrové podložky,” prezrádza s odstupom času Tomáš.

vw passat b5 tuning cult style

Karosérii nechal tuner originálny vzhľad. Nalakoval lišty a čiastočne zavaril prelis na zadnej ŠPZ. Masku chladiča so znakom VW vymenil za výrobok firmy JOM a aby vzhľad prednej časti vyzeral lepšie, doplnil zmenu o nové číre lampy Hella so xenónovými výbojkami.

Cult Style je veľmi často sprevádzaný detailmi. U tohto Passatu si ťažko všimnete, že má stierače z nového modelu. Všimnete si však výbrus maltézskeho kríža na zrkadlách a koženého návleku prednej kapoty a návlekov zrkadiel. V exteriéri už nájdete akurát krátku anténu, šachovnicu na streche a lakované podbehy so zlatými skrutkami. Celá úprava exteriéru skončila zadnými svetlami Hella.

Interiér je na prvý pohľad sériový. Ale zdanie klame. Čalúnenie v koži a alcantaru dopĺňa spätné zrkadlo v koži či maltézske kríže na sedadlách. Doplnkom každého verného fanúšika VW potom musí byť radiaca páka Wolfsburg Edition a kolíčky na dverách s rovnakým logom. Posledným detailom sú potom pedále z Audi TT a chromované lemovanie budíkov.

Tomáš je na svoje dielo právom hrdý. Čoskoro však prišiel na to, že so svojou priateľkou potrebujú niečo praktickejšie. V tomto prípade to nemohlo byť opäť iné auto než Volkswagen. Passat predal a kúpil Boru v praktickej verzii. Samozrejme opäť začal stavať, avšak behom niekoľkých týždňov mu ju ukradol zlodejský gang predávajúci diely na Ukrajinu. Polícia ČR o niekoľko mesiacov neskôr gang dostala, Boru sa im však “prišiť” nepodarilo. Tomášovi nezostalo nič iné len šetriť a o niekoľko mesiacov neskôr sa mu do garáže nasťahoval Volkswagen Golf piatej generácie. Už má pripravený bodykit repliky GTI a tuner už teraz pokukuje po nejakých štýlových kolesách. Tomáš tak i po svojej tridsiatke napĺňa už skôr známu pravdu, že tuning len tak niekoho nepustí a v tomto prípade je to len dobre.

vw passat b5 tuning cult style

vw passat b5 tuning cult style

vw passat b5 tuning cult style

vw passat b5 tuning cult style

vw passat b5 tuning cult style

Volkswgen Passat B5.5 v čistom a decentnom Cult Style:Vaše hodnotenie pre Volkwagen Passat B5 v štýle Cult Style ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.autodoplnky.cz

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 43092x    hodnotenie: 93/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt