support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw 2012 VW New Beetle TFSI 2,0 GTI Turbo – elegantno-decentná úprava od JE DESIGN logo vw

2012 VW New Beetle TFSI 2,0 GTI Turbo – elegantno-decentná úprava od JE DESIGN

23.Feb.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Beetle je auto, ktoré nepotrebujeme vôbec predstaviť. Táto ikona automobilového sveta je známa na celom svete a tešiť sa svojej sláve bude už naveky. Postupom času vznikajú stále nové a nové modely nielen tohto prestížneho auta a tak je len otázkou času, kedy sa dostanú do rúk konkrétnych tuningových špecialistov. Najnovšia verzia VW New Beetle II padla za obeť umeniu firmy JE Design, ktorá z tohto elegána spravila ešte príťažlivejšiu záležitosť.

JE Design pochádzajúci z Nemecka je známy svojimi kvalitami a vo väčšine prípadov vydarenými projektami. Jeho najnovším počinom je zatiaľ posledná faceliftová verzia obľúbeného Volkswagen New Beetle, ktorý do ich dielne prišiel ako nevinný účastník v krásnej bielej farbe. Jeho dizajn je natoľko pôsobivý, že úpravca sa rozhodol nijak drasticky doňho nezasahovať a jeho šarm len zvýraznil čiernymi pruhmi cez karosériu a zadným insertom s tmavým difúzorom. Vďaka mnohonásobnej možnosti voľby farby ponúkaného obutia je z tohto Beetla rázom štýlový krásavec. Úpravca pre tento projekt prichystal mnoholúčové disky Tornado o veľkosti 8x19 palcov. Na tieto disky sa nasadili pneumatiky o rozmeroch 235/35.

Čo sa týka farebných finišov, elektrónové disky od JE DESIGN sú dostupné vo farbách: čierne matné lúče a strieborný límec, matné grafitové lúče s matným strieborným límcom, tmavo sivé a nakoniec čierne lesklé lúče s lešteným límcom. Ponuka je ozaj bohatá a „stačí“ si len vybrať :)

VW NEW BEETLE II GTI 2,0 TFSI JE DESIGN


Aby táto premena nebola len o dizajne, úpravca siahol aj funkčnosť tohto auta. V prvom rade osadil športový podvozok pozostávajúci zo športových tlmičov a znížených pružín (od 30 do 35 mm), vďaka ktorým auto získa nielen úžasný look, ale taktiež skvelé jazdné vlastnosti. Technológia týchto športových pružín navyše umožňuje ich použitie aj v kombinácii so sériovými tlmičmi. Následne na auto putovala nová koncová časť výfuku s dvoma pármi koncoviek o priemere 90 mm (pre dízlové aj benzínové verzie). V poslednom kroku sa úpravca zameral na riadiacu jednotku najsilnejšieho ponúkaného chrobáka a to vo verzii GTI, kde sa nachádza dvojlitrový turbom preplňovaný štvorvalec TFSI s výkonom 200 koní (147 kW) a 280 Nm. Jeho výkon v konečnom výsledku poskočil o necelých 30 kW na hodnotu 240 koní (176 kW) a 310 Nm. Schopnosť auta zrýchliť z pokoja na 100km/h sa tak zlepšila o viac ako pol sekundy, čiže na výsledných 6,9s! Na malého chrobáka celkom svižné, čo poviete?

vw new beetle 2 gti tfsi je design

vw new beetle 2 gti tfsi je design

vw new beetle 2 gti tfsi je design

vw new beetle 2 gti tfsi je design

vw new beetle 2 gti tfsi je design

vw new beetle 2 gti tfsi je design

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.

Krátke videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):

preview
download
[ 2809 KB ]

preview
download
[ 1346 KB ]

preview
Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3 / Typ: 8P
Značka: AUDI / Model: A4 / Typ: 8E
Značka: AUDI / Model: A8 / Typ: 4E
Značka: SEAT / Model: Altea / Typ: 5P
Značka: SEAT / Model: Ibiza / Typ: 6L + Facelift
Značka: VW / Model: Polo / Typ: 6N + Facelift
Značka: SEAT / Model: Alhambra
Značka: Škoda / Model: Octavia II / Typ: Combi

Značka: VW / Model: Lupo / Typ: 6X
Značka: VW / Model: Passat / Typ: 3B + 3BG

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Produktový katalóg JE DESIGN na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 6,3 Mb ]


Váš názor na úpravu auta VW NEW BEETLE 2012 od Je Design ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JE-Design, tak navštívte našu podstránku:

JE-DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4250x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt