support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen Multivan T500 – špeciálne upravená dodávka od MTM logo vw

Volkswagen Multivan T500 – špeciálne upravená dodávka od MTM

18.Mar.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Motorshow v Ženeve už neúprosne klope na dvere a každý, kto sa chce pred svetom ukázať, chystá najrôznejšie druhy projektov. Je to miesto, kde sa stretnú tí najväčší tuningoví majstri a nadšenci a budú tak pred celým svetom prezentovať novinky spoza vlastných dverí. Jedným z unikátov tohtoročnej Ženevy bude tiež projekt od firmy MTM, o ktorej každý vie, ako zbožňuje stúpajúcu výkonnostnú krivku. A to až tak, že si pre tuningový svet pripravila naozaj netradičnú záležitosť – VW T500 (Multivan).

Nemeckého tuningového špecialistu MTM netreba nijako zvlášť predstavovať, tieto tri písmena pozná celý svet veľmi dôverne. MTM RS6, MTM RS4 a obrovské množstvo iných označení len svedčí o kvalitách tejto spoločnosti. Na tohtoročnú Ženevu pripravil úpravca naozaj ťažký kaliber, ktorý spadá do nie až tak spomínanej kategórie PSUV – Power SUV. Dôvod sa dozviete o pár riadkov nižšie.

VOLKSWAGEN MULTIVAN MTM T500


Ako samotný názov článku napovedá, základom pre projekt tohto nemeckého ladiča sa stal populárny a veľmi všestranný Volkswagen Multivan, resp. T5. Čo však z neho robí raritného jedinca je jeho pohonná jednotka. Tí, ktorí sa trochu vyznajú v portfóliu tohto modelu vedia, že najsilnejšou jednotkou je dvojlitrový biturbo diesel s výkonom 180 koní. Firma MTM však nie je z tých, ktorým by takáto detská porcia sily stačila. Pod kapotu tohto Power SUV natlačili 2,5 litrový päťvalcový TFSI motor z produkcie VW. Niečo vám tu nesedí? Správne, tento motor v podstate neexistuje, no firma MTM nepozná hranice. Preto vyladila pôvodnú dva a pol litrovú jednotku na finálnych 472 koní a 625 Nm, výkon preniesla prostredníctvom upravenej prevodovky a samotného pohonného ústrojenstva na všetky štyri kolesá vanu prostredníctvom systému 4Motion. A teraz si to pekne zosumarizujme – 472 koní, 188 koní na 1 liter, 625 Nm, pohon všetkých kolies, maximálka 280 km/h a to VŠETKO v Multivane! Sick!

Performance vylepšenia museli v takomto svalnatom prípade pokračovať ďalej. Na prednú nápravu sa okamžite nasťahovali šesťpiestikové strmene v kombinácií s masívnymi vŕtanými kotúčmi taktiež na zadnej náprave, podvozku kraľuje športový podvozkový kit KW Street Comfort, ktorý zabezpečuje maximálnu stabilitu pri zachovaní jazdného komfortu s nie práve najmenším autom. Bodku za týmto celým dávajú megaštýlové disky MTM Bimoto o veľkosti 9x20 palcov s pneumatikami Michelin SuperSport 275/35 ZR 20.

Finálne farebné prevedenie exteriéru je už len akýmsi spestrením tohto celého „divadielka“ Pravdupovediac, matná čierna by bola lepšia … Nie je dodávka ako dodávka a tento počin úpravcu MTM je naozaj netradičný, no o to brutálnejší. MTM si túto kompletnú úpravu cení na cca 160 000 EUR :) Kiežby takých bolo viac!

vw transporter t500 mtm

vw transporter t500 mtm

vw transporter t500 mtm

vw transporter t500 mtm

vw transporter t500 mtm

vw transporter t500 mtm

vw transporter t500 mtm

vw transporter t500 mtm

mtm logo

Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Váš názor na Volkswagen Transporter T500 v úprave od MTM?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MTM, tak navštívte našu podstránku:

MTM tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7348x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt