support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw MTM Volkswagen Golf VI GTI – nadopovaný pirát ciest logo vw

MTM Volkswagen Golf VI GTI – nadopovaný pirát ciest

03.Nov.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Výkonné športové autá určené do bežnej premávky boli vždy obrovským lákadlom pre takto založených ľudí. S príchodom sérioviek ako napríklad Focus ST, či Golf GTI sa vnímanie tohto druhu vozidiel ľuďmi zmenilo. Mnohí pochopili, že potenciál skrytý pod kapotami takýchto áut je často krát väčší, ako si kto kedy myslel. Nemecký Golf GTI sa tomuto tiež nevyhol!

Volkswagen Golf je jedno z veľmi mála áut, ktoré sú rovnako intenzívne nenávidené, ako aj ľúbené. Golf mal, má a aj bude mať svojich nepriateľov a priateľov, teda dve skupiny ľudí po celom svete. Tak či onak, technikom z automobilky VW treba uznať jedno – snažili sa vytvoriť sériovo vyrábané auto, ktoré bude mať pod kapotou viac ako 200 konských síl. To sa im síce podarilo, ale pokiaľ sa bavíme o dizajne, povesti, histórií a ostatných prvkoch, to im práve „nevyšlo“.

VOLKSWAGEN GOLF GTI VI


Športový Golf s väčším počtom konských má odjakživa prívlastok GTI. Každý úpenlivo čakal na príchod šiestej generácie VW Golf s prívlastkom GTI, asi tak intenzívne ako na model Scirocco. Teraz je tu a treba povedať, že jeho dizajnéri sa po vrecku s ceruzkami klepli o čosi dôkladnejšie.

Dizajn je dravý, nekompromisný a dáva okamžite pocítiť, že sa jedná o niečo „nekalé“. Pod kapotou bije dvojlitrový štvorvalec TSI preplňovaný turbodúchadlom s maximálnym výkonom 210 konských síl a 280 Nm točivého momentu. Zrýchlenie z nuly na stovku je udávané v čase 6,9 s a maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 240 km/h.

MTM VOLKSWAGEN GOLF GTI VI


Na nový VW GTI si už zuby brúsi niekoľko zahraničných, ale aj domácich tuningových firiem. Prvým odvážlivcom je nemecký Motoren Technik Mayer, ktorý sa zľahka pustil do úpravy nového VW GTI.

Ako to už u tunerov býva zvykom, žiadny výkon im nie je dostatočný a rovnako to bolo aj v tomto prípade. Vyladením riadiacej jednotky ECU a nainštalovaním prechodnejšieho vzduchového filtra dosiahol MTM zvýšenie výkonu o 60 konských síl a o 110 Nm viac, čo vôbec nie sú zanedbateľné čísla.

Nový Volkswagen Golf GTI od MTM sa tak môže chváliť výkonom až 270 konských síl a 390 Nm točivého momentu. S takýmto výkonom v kombinácii s relatívne nízkou váhou sa vie tento hatchback pomerne ľahko dostať nad úroveň 300 km/h, preto technici museli maximálnu rýchlosť obmedziť na „len“ 265 km/h.

Posilnené mohutné „svalstvo“ si žiada aj intenzívnejšie brzdenie. O to sa starajú nové predné brzdy z produkcie Brembo, s kotúčmi 380mm a osem piestikovými brzdičmi.

V otázke obutia elektrónov siahol MTM po svojom modeli Bimoto v luxusnej čiernej farbe a veľkosti 19 palcov. Tie sa tešia z pneumatík Continental XL s rozmermi 235/35 R19.

vw golf gti MTM tuning

vw golf gti MTM tuning

vw golf gti MTM tuning

vw golf gti MTM tuning

vw golf gti MTM tuning

Volkswagen Golf GTI od MTM:

preview
Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Váš názor na Volkswagen Golf GTI VI v úprave od MTM?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MTM, tak navštívte našu podstránku:

MTM tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9788x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt