support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

vw logo Volkswagen Golf VI R s novými sedačkami od Recaro vw logo

Volkswagen Golf VI R s novými sedačkami od Recaro

18.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Športové autá a športové sedačky, to sú dve veci, ktoré k sebe idú ako muž a žena. Vytvárajú dokonalú symbiózu nielen čo sa týka vzhľadu a designu, ale predovšetkým svojim správaním. Výkonné auto potrebuje kvalitné sedačky pre svojho majiteľa, aby bola jeho bezpečnosť a pohodlia maximalizované do najvyššej možnej miery. Nemecká automobilka Volkswagen a nemecký tuner Recaro sa rozhodli, že do najnovšieho Golfu poputujú sedačky práve od výrobcu Recaro.

Volkswagen Golf R a Scirocco R sú autá, ktoré k životu prebudia aj toho najznudenejšieho človeka. Do predaja sa dostanú síce až koncom roka 2010, no už teraz je jasné, že pôjde o poriadne rakety. Doteraz najvýkonnejším sériovo vyrábaným golfom bol Golf V R32, no toto žezlo prebral VW Golf VI R.

Možno sa pýtate, prečo nemá za písmenom "R" aj nejaké tie číslice. Je to možno z tohto dôvodu, že nové „eRko“ je poháňané „len“ 2.0 benz. štvorvalcovým turbomotorom, namiesto šesťvalcového benzínového 3,2 litra vo verzii R32. No aj napriek tomu je nový Golf R znateľne výkonnejší a čo je dôležitejšie, aj ľahší. Jeho maximálny výkon činí 270 konských síl (199 kW) a 350 Nm. Na stovku tak zašprintuje za príjemných 5,5s na 100km/h, čo je o 0,7 sekundy lepšie ako v prípade Golfu R32. Tak či onak, fajnšmekri sa majú na čo tešiť.

vw golf vi r

Volkswagen GOLF VI R:


Nemecký tuningový špecialista Recaro a automobilka Volkswagen sa rozhodli uviesť pre model Golf R voliteľnú výbavu v podobe športových škrupinových sedačiek. Sedačky sú výškovo nastaviteľné, sú vyhrievané a šité sú z kože Veinna a mikrovlákien San Remo. Ide o ozaj exkluzívny krok zo strany výrobcov a potešia týmto určite obrovskú masu vyznávačov nemeckých Golfov a tuningu vôbec. Druhou stranou mince však je, koľko bude takáto paráda stáť.

Voliteľné športové sedačky RECARO pre VW GOLF R vyjdú záujemcu na 3048,- EUR.

recaro sedačky pre vw golf 6 r

Sme o tom presvedčení, že sa tento nový model sedadla v rodine Recaro bude páčiť všetkým vodičom, ktorým záleží na špičkovej kvalite, bezpečnosti a ergonómii. Dodacie lehoty na sedadlá firmy Recaro sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám.


Takmer všetky tu prezentované výrobky od firmy Recaro si môžete samozrejme nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Kompletný cenník výrobkov od firmy Recaro si stiahnite tu:

preview
download
[ 356 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.recaro logo

preview
Kto je Recaro? Počiatky siahajú až neuveriteľných 40 rokov späť do minulosti. V roku 1906 založil sedlársky majster Wilhelm Reutter fabriku na výrobu karosérií a kolies v Stuttgarte. V roku 1963 pán Reutter prevzal fabriku Porsche v Zuffenhausene a založil fabriku RECARO GmbH & Co – názov vznikol spojením slov REutter a CAROsserien. 1965 boli na automobilovej výstave predstavené prvé športové sedadlá firmy RECARO. V roku 1983 prevzala spoločnosť KEIPER AG 100% účasť na riadení podniku a ďalej ho formovala až do terajšej formy a pozície na svetovom trhu. V roku 1993 boli predvedené svetu prvý krát komfortné ergonomické sedadlá RECARO Comfortline a v roku 1997 mali na medzinárodnej výstave IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) v nemeckom Frankfurte svetovú premiéru detské sedačky.

Hlavné sídlo firmy Recaro v Nemecku vyzerá takto:

preview
preview


Dnes má firma Recaro hlavné sidlo firmy v nemeckom meste Kirchheim Unter Teck, východne od Stuttgartu. Výrobné závody má okrem toho v USA, Japonsku a sesterské továrne v Anglicku a Malajzii. Iba v nemeckej centrále pracuje takmer 450 pracovníkov a zamestnancov a na celom svete ich je vyše 800. To zaručuje viac než iba istotu a stabilitu ale aj flexibilitu a celosvetové pokrytie trhu.

Recaro dodržiava veľmi prísne normy kontroly kvality, počínajúc pri výbere materiálov na testy výrobkov pre cestné ako aj závodné aplikácie pri rôznych podmienkach na rôznych typoch áut. Výsledky testov sú prenesené do dizajnu a nepretržitého zlepšovania kvality. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Niet sa tomu čudovať, že stále väčší počet automobiliek (napr. Porsche, Opel, BMW, Ford, Lamborghini, Ferrari, Mercedes, Jaguar, Lotus, Aston Martin, Bentley a iné) má eminentný záujem o blízku spoluprácu s Recarom. Svoje športové modely chcú vybavovať (ak už tomu tak nie je) od prvovýroby jedine týmito sedačkami. Táto firma ale nikdy neprodukovala výrobky pre masu ale pre takých klientov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, či sa už jedná o kvalitatívnu stránku alebo o dizajn.

Ďalšie informácie o sedačkách RECARO si môžete prečítať v našom predošlom článku:

Recaro


Ako sa vám pozdáva tento nový model sedačky od firmy RECARO pre auto VW GOLF VI R ?Viac informácií k možným úpravám áut značky VW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Viac o výrobcovi RECARO a jeho produktoch nájdete tu:

RECARO


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15181x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt