support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Volkswagen Volkswagen Golf VI GTI styling od Caractere – extravagantná rovnošata logo Volkswagen

Volkswagen Golf VI GTI styling od Caractere – extravagantná rovnošata

29.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Golf je jedno z najobľúbenejších a najvídanejších vozidiel v Európe, čoho výsledkom je jeho obrovské množstvo na cestách. A práve to veľmi priaznivo nahráva do karát tuningovým špecialistom, ktorí sa orientujú nielen na európske autá. Tuningové a stylingové možnosti pre VW Golf sú tak široké, že je veľmi ťažké nájsť si ten svoj vlastný kúsok. Navyše, ak aj firma Caractere zamieša karty so svojim najnovším projektom.

Pojem GTI je medzi motoristami veľmi uznávaný a všetko nasvedčuje tomu, že aj naďalej bude. Prvé GTI-čko sa objavilo v roku 1974, kedy sa vlastne začala výroba aj prvého VW Golfu Mk1. Na svoju dobu to bolo pomerne silné a ľahké auto, s ktorým sa dalo „napáchať“ veľa parády. Po viac ako tridsiatich rokoch k nám prichádza už v poradí šiesta Mk6 generácia tohto kultového auta, ktorá sa taktiež môže chváliť prívlastkom GTI.

Ako sme vyššie načrtli, Volkswagen Golf Mk6 sa taktiež vyrába vo verzii GTI. Srdcom tejto športovej verzie je preplňovaný štvorvalec TSI o objeme dva litre, ktorého maximálny výkon činí 210 konských síl (153 kW) a 280 Nm točivého momentu. Takýto výkon stačí na dynamický šprint z pokoja na stovku za necelých 6,9 sekundy. Samotný dizajn šestkového Golfu GTI je rýdzo športový so znateľnými športovými prvkami karosérie ako aj interiéru.

CARACTERE VW GOLF VI GTI
Belgickí odborníci z tuningovej firmy Caractere si nemohli nechať najnovší Golf 6 len tak na ocot a bola len otázka času, kedy sa pustia do vývoja nových častí bodykitu. Misia nakoniec došla do úspešného konca a na svete je bodykit pre najnovší Golf, šiestej generácie. Tento bodykit teda logicky pasuje ako aj na verzie GTI tak aj na GTD.

Prvou súčasťou tohto komplet styling-kitu je veľmi zaujímavý predný nárazník spojený s maskou chladiča nápaditým červeným lemom, evokujúci nádych GTI.

Predný nárazník môže byť vybavený dennými svetlami halogenovými, hmlovkami alebo LED denným svietením. Nárazník je pritom dizajnovo príjemný, do sveta nekričí a hlavne je to niečo nové, ešte neopozerané. K nárazníku sa pridávajú bočné prahové nástavce s taktiež pekným a hlavne decentným dizajnom, hodiacim sa k celkovej siluete auta. V zadnej časti nadstavcov sú ešte umiestnené otvory. K autu pribudol aj upravený zadný nárazník, ktorý podľa verzie má resp. nemá otvory na koncovky výfuku. Tento nárazník sa nesie v podobnom duchu ako prahové nástavce, teda predstavuje veľmi štýlový doplnok pre toto auto. Posledným prvkom nového bodykitu je strešný spojler, ktorý sa vyrába v dvoch variantoch – klasický spojler alebo verzia „Sport“, ktorá pozostáva z troch dielov, ktoré dodávajú športovejší nádych.

Úpravca ponúka pre tento projekt aj set exkluzívnych hlinkových diskov Caractere, modelová rada CW1 o veľkosti 8x18 palcov alebo 8,5x19 palcov.

vw golf 6 gti caractere tuning

vw golf 6 gti caractere tuning

vw golf 6 gti caractere tuning

Fotogaléria Caractere Volkswagen Golf VI GTI:Všetky spojlery od firmy Caractere si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník všetkých výrobkov a úprav od firmy CARACTERE si stiahnite tu:

preview
download
[ 7,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Váš názor na VW Golf GTI 6.generácie v novom šate od Caractere ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Caractere, tak navštívte našu podstránku:

CARACTERE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12618x    hodnotenie: 26/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt