support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw ABT Volkswagen Golf VI – malý veľký čertík logo vw

ABT Volkswagen Golf VI – malý veľký čertík

13.Mar.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen golf 6 abt
Zdá sa, že uvedenie najnovšej verzie Volkswagenu Golf VI do predaja, bol naozaj veľmi dobrý ťah, pretože množstvo „tuningoviek“ sa doslova preteká, ktorá z nich ho „vytuní“ čo najkrajšie. Samozrejme firma ABT sportsline pochádzajúca z Kemptenu nesmie byť iná a preto pridala aj ona ruku k dielu a poskytla záujemcom väčšiu dilemu pri vyberaní vhodného vyzbrojenia pre svojho tátoša. A treba povedať, že konkurencia sa môže začať triasť, pretože dizajnéri z Kemptenu nechceli nič riskovať a pripravili naozaj parádny kúsok, ktorý ulahodí naozaj takmer každému oku.

Nový Volkswagen Golf VI je obohatený o kompletný bodykit, v ktorom samozrejme nechýba predný a zadný nárazník, bočné prahy, strešný spojler či predná maska. Zadný nárazník je dokonca vybavený difúzorom, ktorý má po oboch stranách dvojité koncovky výfukov. Všetky tieto doplnky robia nový Golf oveľa dynamickejší a jednoznačne mu pridávajú minimálne na triede. A tu ponuka pre zákazníka ani len z ďaleka nekončí.Firma ABT sportsline ponúka hneď dva druhy hliníkových diskov - AR a BR vo veľkostiach 18 a 19 palcov. A ak máte záujem o celý set kolies, ten je tiež k dispozícii spolu so športovými pneumatikami.

Volkswagen golf 6 abt
K tomuto balíčku je k dispozícii aj set športových strún, ktoré vám firma ABT sportsline odporučí podľa zvolených AR a BR pneumatík. Tie vám zabezpečia lepšiu stabilitu na vozovke vďaka zníženému ťažisku auta. No a pre dokonalú bezpečnosť a stabilitu sú k dispozícii športové brzdové kotúče o rozmere buď 345mm alebo 380mm a set taktiež športových tlmičov. Všetky tieto doplnky vám zabezpečia maximálnu spokojnosť pri jazde a hlavne zvýšenú bezpečnosť.

No a čo by mal šofér z toho keby auto bolo na pohľad úplne úžasné, ale po šliapnutí na plyn by sa toho veľa neudialo. Preto firma ABT sportsline pripravila aj širokú škálu upravených sériových motorov. A či ste priaznivci naftových motorov alebo benzínových, v ponuke určite nájdete čo hľadáte. Na výber máte tri typy benzínových a jeden turbom prepĺňaný naftový motor. Najslabší benzínový motor s obsahom 1,4TSI sa vyšplhal so sériových 122 koní (90kW) až na hranicu 160 (118kW). Jeho silnejší sériový braček s tým istým menom 1,4TSI ale silou 160 konských síl (118kW) si prilepšil až o päťdesiat koníkov a zastavil sa na hranici 210k čo je 154kW. A keby vám ani to nestačilo, je tu ešte ich najsilnejší braček s menom 2.0TSI, ktorý s pôvodných 210 koní(154kW) stúpol až na neuveriteľných 240 (176kW).

No a ak rozmýšľate ekonomicky a chcete okrem iného aj ušetriť palivo, k dispozícii máte naftový motor s objemom 2.0TDI, ktorý sa s pôvodných 140 konských síl (103kW) , dostal až na 170k (125kW) . Nový ABT Volkswagen Golf VI je teda auto vhodné na všetky cesty. Je jednoducho zmiešaninou individuality, športovej ambície a modernej technológie.

Volkswagen golf 6 abt
Motorová technológia od ABT:
seriový: 1.4 TSI 122 HP / 90 kW, úprava ABT: 160 HP / 118 kW
seriový: 1.4 TSI 160 HP / 118 kW, úprava ABT: 210 HP / 154 kW
seriový: 2.0 TSI 210 HP / 154 kW, úprava ABT: 240 HP / 176 kW
seriový: 2.0 TDI 140 HP / 103 kW, úprava ABT: 170 HP / 125 kW


Športové kolesá:
ABT disky AR alebo BR, 18 alebo 19 palcové
Taktiež k dispozícii ako celý set kolies spolu so športovými pneumatikami.


Výfuková technológia:
Výfukový systém ABT s dvomi zdvojenými koncovkami


ABT podvozok:

ABT struny, znižujúce ťažisko auta
ABT staviteľné športové šasi.


ABT brzdový systém:
ABT brzdový systém s kotúčmi o rozmere 345 milimetrov
ABT športový brzdový systém s kotúčmi o rozmere 380 milimetrov


ABT Sportsline Volkswagen golf VI ABT Sportsline Volkswagen golf VI ABT Sportsline Volkswagen golf VI

Volkswagen Golf VI ABT Sportsline:

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWČo poviete na úpravu VW Golf VI od ABT Sportsline ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17728x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt