support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo power magazine %title% logo vw

POWER MAGAZINE - Tuning & Racing nové číslo 10/2010

17.Oct.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview


Práve vyšlo nové číslo Power magazine 10/2010, ktoré je preplnené novinkami z oblasti performance tuningu a racingu!

Power magazine je slovenský časopis pre fanúšikov motorovej sily a všetkému, čo k nej patrí.

Power magazine je nový slovenský motoristický mesačník s jedinečným tématickým zameraním v rámci segmentu automobilizmu a ako jediný slovenský titul zameraný na tuning a racing ponúka verejnosti atraktívne čítanie z tejto oblasti.

POWER MAGAZINE - Časopis plný sily práve v predaji !!!


Ukážka hlavnej strany nového čísla časopisu POWER magazine, ktorý vyšiel už tento mesiac !!!

časopis power magazine

VOLKSWAGEN CORRADO G60 - Krvavý express !


Toto auto ste mohli zazrieť v augustovom čísle 08/2010 POWER Magazine

(text: Milan Dzadík)
Zakaždým, keď som toto červené Corrado G60 videl v našom meste, obdivoval som jeho na jednej strane ladné, no na strane druhej agresívne krivky a črty. Tento roky uznávaný Volkswagen (výroba sa začala v roku 1990 a trvala len 5 rokov) je jedno z mála upravených áut slovenskej scény, na ktorom bol odvedený skutočný kus práce. Je plné detailov, na ktoré sa človek musí sústrediť, aby si ich vôbec všimol. Štefan, majiteľ auta je skutočný fajnšmeker a naozaj vie, čo chce. A čo od svojho Corrada požadoval, to aj dostal. Vážení čitatelia, predstavujem vám nadupaný Volkswagen Corrado G60!

Dohodnúť fotenie v tomto upršanom období bolo náročnejšie, ako by som si kedy myslel. Keď už bol deň dohodnutý, modelka Ivona z agentúry Catrin „naložená“ v aute, stretol som sa so Štefanom na miestnej čerpacej stanici, no nebesá nám zoslali neštastie v podobe na intenzite naberajúceho dažďa. Takže fotenie sa presunulo na druhý deň. Ten bol ako z rozprávky, nádherne slnečný, tak sme sa naplno mohli pustiť do práce.

Prvé, čo človeka na tomto aute zaujme je krvavo červený lak, ktorý je viditeľný už z diaľky. Krásna sýta červená je presne to, čo Štefan chcel. A musím povedať, že jeho chtíč sa ubral dobrým smerom. Ďalším, nemenej výrazným prvkom je bodykit. Všetky jeho súčasti pochádzajú z dielne nemeckého veľmajstra, firmy Rieger Tuning. Prednú časť zdobí spojler pod predným nárazníkom s dvoma malými otvormi a výrazná športová maska so striebornou výplňou a červeným logom G60. Štefanovým cieľom bolo vytvoriť auto, ktoré by budilo rešpekt a každý uhol, z ktorého sa naňho človek pozrie by bol výnimočný a najmä so športovými prvkami. Takto je ladená napríklad aj predná časť, ktorá má okrem dizajnovo skvelého spojlera a agresívnej masky chladiča, taktiež aj iné „náležitosti“, ktoré by stali za zmienku. Jedná sa konkrétne o zamračovacej lište, ktorá tak mračí predné číre svetlomety In-Pro so xenónovou HID technológiou svietenia. Od rovnakého výrobcu sú mimochodom aj zadné číre lampy a predné hmlové svetlá a smerovky. Prednú časť ešte zdobí mohutný výduch prednej kapoty, ktorý v prípade Štefanovho Corrada aj plní pomerne užitočnú vec – pomáha chladiť výkonný agregát G60. Ale o tom trochu neskôr.

vw corrado g60 tuning power magazine

Ďalšou zaujímavou záležitosťou bodykitu od Rieger-a sú štýlové prahové nástavce, uhladený zadný nárazník a spojler na optické predĺženie strechy. Dohromady je tento celok viac než pekný a je na ňom dobre vidieť, že Štefan neobľubuje tie agresívne dizajnové „skvosty“. Celkový look ešte dotvárajú športové spätné zrkadlá. Keď som na začiatku spomínal, že Štefan má v obľube detaily, tak práve na veku zadného kufra sa nachádza jeden veľmi zaujímavý – výsuvné krídlo, ktoré sa aktivuje buď stlačením tlačidla v interiéri alebo pri rýchlosti 120 km/h. Na tak staré auto je to veľmi chytré. To avšak z detailov nie je všetko. Štefan taktiež nechal zahladiť strešné žliabky určené na uchytenie strešného nosiča, aby auto dostalo ucelenejší vzhľad. No najväčšie prekvapenie prišlo až po otvorení dverí. Štefan chcel zo svojho auta vytvoriť takpovediac raritku, akú by nebolo možné vidieť hocikde. Preto sa rozhodol pre pomerne razantný krok – nechal si nainštalovať LSD dvere, resp. Lambo Style Doors, teda vertikálne otváranie dverí. A musím povedať, že auto vďaka nim vyzerá „mlado“, no hlavne sexy a športovo. Za tento krok dávam Štefanovi a jeho autu veľké plus.

Keď už bol exteriér, resp. jeho dizajn dokončený, prišiel čas na motorový a podvozkový tuning. Ako môžte sami vidieť, auto sa točí na celkom honosných kolesách Borbet, ktoré Štefan obul do pneumatík Michelin s rozmermi 205x45x16 vpredu a 215x40x16 vzadu. Disky majú pritom rozmer 7,5x16 vpredu a 9x16 vzadu a dopasované sú tak, že krásne ladia a lícujú s karosériou a podbehmi. Každý však vie, že pekné kolesá nestačia a vie to aj Štefan. Preto svojmu autu doprial výškovo nastaviteľný podvozok od firmy AP Racing, ktorý auto dokonale priblížil k zemi. Auto tak dostalo ucelený vzhľad, v ktorom všetko so všetkým ladí. Podvozok je navyše spevnený prednými tlmičovými rozperami, hornou a dolnou. Corrado verzia G60 nie je žiaden čaj, ako sa hovorí, teda pod kapotou má nejaké tie kone zvlášť po Štefanovom zásahu. Preto prišiel taktiež rad na brzdy. Štefan sa po skúmaní nakoniec rozhodol pre vŕtané kotuče Zimmermann vpredu aj vzadu, ktoré spolupracujú s brzdovými doštičkami bez azbestu. Tento set nielenže dobre vyzerá spoza pomerne riedkych elektrónov, ale taktiež to sakra dobre brzdí.

vw corrado g60 tuning power magazine

Asi je vám rovnako jasné, ako to bolo mne na začiatku, že majiteľ nenechá svoje Corrado po motorickej stránke sériové. A tak sa aj stalo. Pod prednou kapotou je umiestnený výkonný motor G60, za označením ktorého sa skrýva 1,8 litrový štvorvalec s podporou kompresora, ktorý v sériovom stave dáva plnohodnotných 160 konských síl. Ako to u tunerov býva zvykom, žiaden sériový výkon im nie je dostačujúci. Preto sa Štefan rozhodol pre zopár úprav, medzi ktoré patrí zmenšený priemer remenice pre náhon kompresora, ktorého výsledkom sú vyššie otáčky a teda vyšší výkon, chip tuning, športové sanie King Dragon. Po týchto zásahoch sa Štefan rozhodol, že si nechá zmerať výkon profesionálmi. Výsledkom bolo cca. 187 konských síl a približne 255 Nm točivého momentu. To sa však Štefanovi stále málilo a rozhodol sa pre razantnejší krok a zameral sa teda aj na výfukový systém. Ten predstavuje, ako všetci veľmi dobre vieme, kľúčovú záležitosť pri zvyšovaní výkonu motora. Voľba padla na firmu Supersprint, od ktorej si Štefan objednal kompletný výfukový systém od zvodov až po koncovku. Práce sa udiali aj na kompresore, ktorý je teraz živší, ako tomu bolo pred úpravou. Odvtedy sa meranie výkonu neuskutočnilo, no odhadovaný aktuálny výkon Štefanovho Corrada je približne 200 koní a 260 Nm, čo už vôbec nie je zanedbateľná hodnota. Čerešničkou na torte je už len optická úprava motorového priestoru, ktorá tiež stojí za to.

vw corrado g60 tuning power magazine

Interiér Štefanovho Corrada je kapitola sama o sebe. Tak dobre spravený interiér som ešte asi ani nevidel. Červeno/čierno/sivá kombinácia materiálov koža /semiš, ktorou je obalený kompletne celý interiér vrátane prístrojovky, dverí, športových predných sedadiel, zadných sedadiel, stropu, podlahy a taktiež audio zástavby v kufri. Detaily sú pritom zvýraznené červením prešívaním. Čierno červený je aj volant Momo a riadiaca páka Victor. Pochvalu dávam Štefanovi za zachovanie aj niektorých originálnych súčasti Corrada, ako napríklad budíky na meranie tlaku oleja a stavu dobíjania. Darmo tu budeme polemizovať nad interiérom tohto Corrada, no takáto kombinácia farieb a spracovanie je na jednotku s hviezdičkou a to bezpodmienečne! Spomenul som audio zástavbu, ktorá bola dokončená nedávno a zdobená je hlavnou jednotkou Sony s CD changerom na 10 CD. Tá spolupracuje s jedným zosiľovačom a kapacitorom, ktorý živí subwoofer Pioneer a reprá umiestnené v dverách a v palubovke.

Tak toto bol Štefanov Volkswagen Corrado G60, na ktorý sa je radosť pozerať. Mali ste možnosť vidieť ho napríklad na tohtoročnom Carate, kde sa medzi ostatnými autami príjemne vynímal. Ak si myslíte, že toto je finálna podoba, tak ste na omyle. V pláne je niekoľko zmien, na ktoré sa budeme tešiť a verím, že Štefan nás príjemne prekvapí!

vw corrado g60 tuning power magazine

vw corrado g60 tuning power magazine

vw corrado g60 tuning power magazine


časopis power magazine

Váš názor na upravené VW Corrado G60 od tunera Štefana ?


Viac informácií o aktuálnom vydaní slovenského mesačníka o racing & tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

POWER MAGAZINE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Fotografie a text: Milan Dzadík
Obrázky a finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11925x    hodnotenie: 66/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt