support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw cobra technology & lifestyle logo vw

VW Amarok TDI Cobra Technology and Lifestyle – dokonalá ochrana pre pick-up

18.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký špecialista fyzickú ochranu automobilov, konkrétne triedy SUV, opäť nezaspal na vavrínoch a svoje portfólio rozširuje o bezpečnostné prvky tentokrát pre niečo špeciálne. Ako sme boli zvyknutí, firma Cobra Technology & Lifestyle zakaždým produkovala bezpečnostné prvky karosérie pre vozidlá triedy SUV, čo vo svojej podstate dáva zmysel. Novinkou je však ich posledný počin, ktorý sa tentokrát týka pick-upu. A rovno z nemeckej produkcie – VW Amarok!

Volkswagen a pick-up. Ani vám tieto slová príliš nejdú dokopy? Či sa nám to páči alebo nie, je to tu. Nemecká automobilka Volkswagen vstúpila po prvýkrát na trh pick-upov, so svojim najnovším modelom Amarok. A to hneď z ostra – Amarok sa radí do jednotonovej triedy pick-upov, pretože jeho nosnosť je len 1,15 tony! Amarok v preklade znamená vlk a jeho vlastnosti má aj tento nový Volkswagen. Je silný, vytrvalý, robustný a hlavne nebojácny. VW Amarok predstavuje spojenie nemeckej automobilovej kvality a túžby skúsiť niečo nové. Výsledkom je veľmi zaujímavý pick-up, ktorý určite nesklame ani motorom, ani dizajnom, ani funkčnosťou.

Pre mnohých bude možno prekvapením, že automobilka sa rozhodla obdariť tohto pracanta výhradne dízlovými pohonnými jednotkami, konkrétne dvoma. Obidva majú objem dva litre, obidva používajú skratku TDI, no rozdiel je vo výkonnostnej krivke. Silnejší agregát produkuje výkon 163 koní a 400 Nm, ten slabší sa môže pochváliť výkonom 122 koní a 340 Nm. Rozdiel v spotrebe je pritom podľa papierov len 0,2 litra na sto kilometrov (7,8 oproti 7,6). K dispozícií budú tri druhy pohonu – permanentná štvorkolka, pohon len zadnej nápravy a verzia s pripojiteľným pohonom všetkých kolies 4Motion.

VOLKSWAGEN AMAROK COBRA TECHNOLOGY & LIFESTYLE


Cobra Technology & Lifestyle vie, čo znamená aktívna bezpečnosť, preto je jedným z popredných lídrov vo výrobe bezpečnostných prvkov pre automobily. Pre úplne nový VW Amarok si firma pripravila set bezpečnostných prvkov, ktoré nielen ochránia auto pred fyzickým poškodením, ale taktiež prispievajú k bezpečnosti chodcov. Prvou záležitosťou je ochranný rám umiestnený v prednej časti, ktorý je vyrobený zo 60 mm širokej vysoko-leštenej nerezovej ocele. Ochranný rám je odpružený, čo výrazne prispieva k zmierneniu dôsledkov stretu auta s chodcom. Rám môže byť doplnený o prídavné hmlové svetlá.

Dostupný je tiež ochranný prvok v podobe jednej tyče pod predným nárazníkom, ktorá chráni hlavne proti oderkom a iným poškodeniam nárazníka. Taktiež si je možné doobjednať ochrannú mriežku nárazníka, tiež z vysoko leštenej nerezovej ocele.

Bok auta je chránený 80 mm silnými panelmi z nerezových trubiek, ktoré majú navyše integrované plastové nášľapy. Panely sú dodávané aj ako celok, bez plastových prvkov. Ďalším veľmi užitočným prvkom, ktorý nielenže chráni, ale taktiež vyzerá viac než dobre, je zadný ochranný rám úložnej plochy. Je vyrobený zo 60 mm silných nerezových trubiek a autu dodáva pevnosť, robustnosť a hlavne výzor dravého pracanta. Dostupná je tiež ochranná mriežka zadného okna.

Efekt môže byť dotvorený 20-palcovými diskami Cobra Sahara s ôsmimi dvojitými lúčmi a pneumatikami 275/45 R 20. Disky Cobra Sahara sú dostupné aj v 19-palcovej veľkostnej verzii.

vw amarok tdi tuning cobra technology & lifestyle

vw amarok tdi tuning cobra technology & lifestyle

vw amarok tdi tuning cobra technology & lifestyle

vw amarok tdi tuning cobra technology & lifestyle

vw amarok tdi tuning cobra technology & lifestyle

vw amarok tdi tuning cobra technology & lifestyle

vw amarok tdi tuning cobra technology & lifestyle

vw amarok tdi tuning cobra technology & lifestyle

V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:logo cobra technology & lifestyle


Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy Cobra Technology & Lifestyle si stiahnite tu:

preview
download
[ 3,77 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Váš názor na úpravu Volkswagen Amarok od Cobra Technology & Lifestyle ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10472x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt