support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Volkswagen Amarok s off-road doplnkami od BBM Motorsport vw golf

Volkswagen Amarok s off-road doplnkami od BBM Motorsport

02.Oct.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hoci v Európe nie je kategória pick-up natoľko obľúbená ako napríklad v Ázii či Amerike, Volkswagen Amarok si aj tu našiel pomerne veľký okruh záujemcov. Neprehliadli ho už ani viaceré profesionálne tuningové štúdiá. Najnovšie je to práve nemecký tuner BBM Motorsport, ktorý sa rozhodol z VW Amarok spraviť poriadny off-road so všetkým, čo k tomu patrí.

Volkswagen Amarok po úprave v BBM Motorsport si hravo poradí aj v náročnom teréne


O tom, že Volkswagen Amarok je v hodný aj na ťažšiu prácu a náročnejšie jazdné podmienky netreba vôbec pochybovať. V sériovom prevedení sa nestratí ani v ľahšom teréne, no jeho schopnosti sa dajú ešte výrazne rozšíriť. Podarilo sa to aj tímu BBM Motorsport, ktorý z Amaroku spravili odolný pick-up vhodný aj do ťažkého terénu. Svoje ambície pritom prezrádza tento exemplár už na prvý pohľad. Širšie blatníky, doplnkové svetlá, predný ochranný rám a tiež off-road pneumatiky naznačujú, že náročným terénom prejde VW Amarok v podaní BBM Motorsport skutočne ľahko.

Prestavba na off-road pick-up začala v dielňach BBM Motorsport osadením upraveného bodykitu a predovšetkým širších blatníkov. Čo sa týka kolies, voľba padla na 18-palcové disky Beadlock od Delta 4x4, pričom na disky sú obuté až 33-palcové off-road pneumatiky Cooper STT Pro. Aby kolesá pod rozšírenými blatníkmi pôsobili ešte lepšie, na každej náprave sa úpravca rozhodol použiť 30 cm rozširujúce podložky.

Svoje schopnosti v teréne neprezentuje Amarok od BBM Motorsport len na oko. Vďaka podvozkovému lift kitu od Delta 4x4 dokáže navyše tento Amarok zvýšiť svoju svetlú výšku až o 100 mm, čo výrazne napomáha priechodnosti terénom. Dodajme zároveň, že za príplatok ponúka úpravca možnosť zvýšenia o ďalších 40 mm tak, aby mohli byť použité pneumatiky s priemerom 35 palcov.

vw amarok bbm motorsport

VW Amarok od BBM Motorsport zaujme aj svojim drsným vzhľadom


Zoznam technických doplnkov rozhodne nie je krátky, príprava na ťažký terén si vyžiadala aj inštaláciu „šnorchla“, vďaka ktorému Amarok bez problémov zvládne aj brodenie cez vodu či jazdu v prašnom teréne. Predná časť je chránená nenápadným, zato veľmi pevným rámom. Na streche je zas umiestnená platforma s nosnosťou 300 kg, na ktorú je zároveň upevnené doplnkové LED osvetlenie PIAA. Povrchovú ochranu karosérie zabezpečuje sivo-zelená wrap fólia, ktorá tomuto pick-upu dodáva aj štýlový vzhľad.

vw amarok bbm motorsport

Ak by sa vám zdal byť Volkswagen Amarok do terénu málo výkonný, úpravca k nemu ponúka aj možnosť chiptuningu, ktorý pri jednotlivých motoroch zvyšuje výkon o približne 20%. Pre zaujímavosť dodajme, že cena tohto tuningu vcelku, vrátane úpravy výkonu mierne prekračuje hranicu 20 000 eur. Za ne ale dostanete všetky úpravy, ktoré z Amaroku spravia poriadne odolný a schopný off-road.

vw amarok bbm motorsport

vw amarok bbm motorsport

vw amarok bbm motorsport

vw amarok bbm motorsport

vw amarok bbm motorsport

vw amarok bbm motorsport

vw amarok bbm motorsport

Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


bbm motorsport logo

BBM MOTORSPORT


Firma BBM Motorsport je vo svete tuningu zatiaľ nováčikom, no aj napriek tomu má už za sebou niekoľko úspešných projektov. V súčasnosti sa jej tím zameriava na domácu produkciu. V ich produktovej línii nájdete doplnky pre modely značky Volkswagen, Audi a Porsche. Firma sa špecializuje najmä na chiptuning, ale cudzie jej nie sú ani dizajnové úpravy. BBM Motorsport vznikla v roku 2012 a jej veľkolepý štart naznačuje, že sa máme na čo tešiť.

Čo povieš na takto upraveného Amaroka od BBM Motorsport? Hlasuj tu:


Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy BBM MOTORSPORT, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

BBM MOTORSPORT


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2392x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt