support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw APP Automotive Europe Street Racing Volkswagen Scirocco logo vw

APP Automotive Europe Street Racing Volkswagen Scirocco

13.Jul.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

35 rokov! Viete čo znamená tento počet rokov? Presne tak dlho museli priaznivci modelu Scirocco od nemeckej automobilky Volkswagen čakať, kým sa dočkali na úplne nové prevedenie, respektíve novú generáciu tohto modelu. Je to teda presne rok 1974, kedy svetlo sveta uzrel prvý Volkswagen Scirocco. Nuž a priaznivci sa dočkali. Koncom minulého roka sa totiž táto v Európe veľmi obľúbená automobilka pustila do predaja tohto vynoveného „športiačika“. Nepretieklo v riekach veľa vody a hneď sa naňho zo všetkých strán vrhli tuningové firmy a začali s úpravami podľa vlastných predstáv. Jednou z nich je aj tuningová firma APP Inc. (The Advanced Performance Parts Group), ktorá v spolupráci s firmami Rieger Tuning, KW Automotive, Wimmer Rennsporttechnik, CFC a MR Car Design, z neho vystrúhali auto na nepoznanie. A povedzme si pravdu, bol to zásah do čierneho. Z ich dielne vyšla úprava, ktorú mu môže závidieť naozaj každý.

Brzdy sú na športovom aute veľmi dôležité a preto je „vytunené“ Scirocco vybavené vysokovýkonným brzdným systémom Stoptech, ktorého súčasťou sú kotúče o rozmeroch 355x32mm a štvorpiestikové strmene. Celá táto brzdová sústava stojí 3200 Euro. Doplňujúcim prvkom je inovatívna odvzdušňovacia skrutka od Stahlbus v hodnote 109 Eur. Celý brzdný systém brzdí kolesá, ktorých súčasťou sú aj 19“ trojdielne hliníkové disky, ladené podobne ako celé auto v čierno-bielej farbe. Na diskoch sú obuté nízkoprofilové pneumatiky Vredestein Ultrac Sessanta. Brzdový systém spolu s pneumatikami sú zavesené na odpružení V3 od firmy KW Automotive v hodnote 1529 Eur a sú ľahko nastaviteľné podľa charakteru dráhy či spôsobu jazdy.

Nový predný nárazník v hodnote 599Eur, pozmenené prahové nadstavce v hodnote 328 Eur a upravený zadný nárazník s vstavaným difúzorom v hodnote 329 Eur sú od firmy Rieger a Sciroccu dodávajú skutočný pretekársky vzhľad. Ten dopĺňa polepenie a čierne fólie v kombinácii so sfarbením celej karosérie do bielo-čiernej, ktorému sa povenovala firma CFC.

Aj keď by sériový, už aj tak športový motor s výkonom 200 koní (147kW) mohol byť dostačujúci, firme Wimmer Rennsporttechnik to nestačilo a úpravou softwaru zvýšila výkon motora, ktorý so všetkými úpravami disponuje silou až neuveriteľných 261 koní (190kW) pri krútiacom momente 380Nm, čo Sciroccu pohodlne zabezpečuje maximálnu rýchlosť až 263km/h. Optimalizácia sofwaru vyšla na 2500 Eur. K tomuto výkonu dopomohlo aj nové výfukové potrubie od firmy MR Car Design v hodnote 1599 Euro, ktoré je vyrobené z nerezovej ocele a vlastní certifikát TUV, no a 35% samosvornosť dosiahol diferenciál v hodnote takmer 3000 Eur. Tieto zmeny vyžadovali aj úpravu DSG – Softwaru v hodnote 890 Euro.

Nové Scirocco od APP je skutočným dôkazom toho, že keď sa spoja viaceré hlavy dokopy a poskytnú svoje produkty najvyššej kvality, dokáže z toho vzísť „nadupaný“ krásavec, ktorému skutočne odolá len málokto a s ktorým by ste dokázali „vytrieť pekáč“ hocikomu.

app vw scirocco

app vw scirocco

app vw scirocco

app vw sciroccoVolkswagen Scirocco APP Automotive Europe Street Racing:

Váš názor na úpravu VW Scirocco v štýle Street Racing od APP Automotive ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7254x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt