support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Volkswagen Polo R WRC dostalo výkonnostný paket od B&B Automobiltechnik logo volkswagen

Volkswagen Polo R WRC dostalo výkonnostný paket od B&B Automobiltechnik

23.Dec.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen si váži svoju účasť v seriáli WRC a preto sa rozhodol postaviť aj civilnejšiu verziu svojho špeciálu. Okrem toho, že bude vyrobených iba 2 500 kusov, je toto ostré Polo najvýkonnejším zo svojho rodu. Priamo vychádza z rally špeciálu, no prihlásiť ho na dopravnom inšpektoráte nebude problém. Hovoriť ale budeme o výkonnostnom pakete od firmy B&B Automobiltechnik, ktorý schopnosti tohto nadupaného krpca posúva ešte ďalej.

Hneď na úvod spomeňme, že Volkswagen Polo R WRC sa vyznačuje výkonom až 220 koní, ktorý produkuje prepĺňaný agregát 2.0 TFSI. V dnešných dobách downsizingu je to celkom pozoruhodný krok, dvojlitre sa v autách tejto kategórie objavujú naozaj iba výnimočne. Tento výkon však tímu z nemeckej ladičskej spoločnosti B&B Automobiltechnik nestačil a rozhodli sa posunúť pomyselnú latku ešte vyššie. Celý ich projekt je doslova honbou za vyššími číslami, no rozhodne nemôžeme úpravcom uprieť odborný prístup a zmeny na vysokej kvalitatívnej úrovni. Ak by ste sa stali jedným z 2 500 majiteľov tohto nadupaného krpca a jeho výkon by vás po čase omrzel, už viete kam sa môžete obrátiť.

Volkswagen Polo R WRC má vďaka B&B Automobiltechnik výkon cez 300 koní!


Spoločnosť B&B Automobiltechnik ponúka výkonnostné úpravy vo viacerých stupňoch. Ten prvý dostane z prepĺňaného benzínového dvojlitra 280 koní. Vďačiť za to môže predovšetkým upravenej elektronike a zároveň ide o najlacnejší paket, ktorý vás vyjde na 1 200 eur. Pod názvom Stage 1S sa ukrýva aj doplnenie o prepracované nasávanie a celkové zvýšenie výkonu na hodnotu 310 koní a maximálny krútiaci moment 450 Nm.

Druhý stupeň výkonnostných úprav od B&B Automobiltechnik dodáva dvojlitru výkon až 326 koní. Maximálny krútiaci moment sa vyšplhal až na 475 Nm. Okrem úpravy riadiacej jednotky sa tvorcovia tohto tuningu povenovali aj vývoju a inštalácii novej výfukovej sústavy. Súčasťou balíka úprav je aj vyššie spomínané nasávanie a zmeny plniacich tlakov.

vw volkswagen polo r wrc performance zvýšenie výkonu tuning b&b-automobiltechnik

Stage 3 znamená už vrchol v ponuke B&B Automobiltechnik, kedy sa z VW Polo R WRC podarilo vydolovať až 362 konských síl a maximum krútiaceho momentu dosahuje úžasných 510 Nm. Okrem vyššie spomínaných modifikácií sa v tomto prípade pridáva aj výmena chladiča, prepracovaný systém chladenia oleja, lepšia výfuková sústava a pripravené je aj výkonnejšie palivové čerpadlo. Za rozsiahlosť týchto úprav hovorí už samotná cena atakujúca hranicu 8 000 eur. Pre zaujímavosť doplňme, že takto upravené Polo zvládne akcelerovať z 0 na 100 km/h už za 5,2 sekundy a jeho maximálna rýchlosť dosahuje 270 km/h!

Keďže pôvodný podvozok by výraznejšie zmeny výkonu zvládal ťažšie, pripravili odborníci z B&B Automobiltechnik špeciálnu podvozkovú sadu. Tá okrem plne nastaviteľných pružín a tlmičov zahŕňa aj nové stabilizátory. Medzi voliteľnou výbavou nájdete aj účinnejšiu brzdovú sústavu so 4- a 6-piestikovými brzdovými strmeňmi.

vw volkswagen polo r wrc performance zvýšenie výkonu tuning b&b-automobiltechnik

vw volkswagen polo r wrc performance zvýšenie výkonu tuning b&b-automobiltechnik

vw volkswagen polo r wrc performance zvýšenie výkonu tuning b&b-automobiltechnik

vw volkswagen polo r wrc performance zvýšenie výkonu tuning b&b-automobiltechnik

vw volkswagen polo r wrc performance zvýšenie výkonu tuning b&b-automobiltechnik

vw volkswagen polo r wrc performance zvýšenie výkonu tuning b&b-automobiltechnik

B&B Automobiltechnik


Firma B&B Automobiltechnik sídliaca v meste Siegen sa už vyše 29 rokov zameriava na výkonnostné úpravy vozidiel Audi a Volkswagen. Pri svojich úpravách sa väčšinou sústredia na priestor pod kapotou, no cudzie im nie sú ani vizuálne úpravy.

Váš názor na zvýšenie výkonu pre Volkswagen Polo R WRC od úpravcu B&B Automobiltechnik ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak sa chcete dozvedieť viac o úpravách firmou B&B Automobiltechnik, tak navštívte našu podstránku:

B&B AUTOMOBILTECHNIK


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2908x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt