support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

mazda vw Volkswagen Passat CC - zvýšenie výkonu motora so športovým podvozkom a úpravou od MR Car Design mazda vw

Volkswagen Passat CC - zvýšenie výkonu motora so športovým podvozkom a úpravou od MR Car Design

24.Apr.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Významný zástupca automobilky Volkswagen v triede tzv. „štvordverových kupé“ sa dočkal výrazných výkonnostných zmien od nemeckej spoločnosti MR Car Design. Tentoraz išlo predovšetkým o zmeny technického charakteru, dizajnové inovácie teda nečakajte. V MR Car Design si na mušku zobrali síce ešte pred-faceliftovú verziu, no ako základ si zvolili vrcholnú motorizáciu v podobe 3,6-litrového benzínového šesťvalca. Tá sa môže hrdiť veľmi slušnými parametrami už v sériovom prevedení. To ale chlapcom z MR Car Design nestačilo.

Na prvý pohľad sa vám tento VW Passat CC možno bude zdať ako tie ostatné. Má decentný strieborný lak, sériový bodykit a zmien si všimne len niekto, kto má toto auto poriadne napozerané. Jemné odkazy na vnútorné úpravy však nájdete. Podvozkové zmeny napríklad naznačuje viditeľne nižšia svetlá výška. Z profilu si zas určite všimnete čierne 18-palcové disky OZ Ultraleggera. Že sa s týmto konkrétnym kúskom niečo stalo, zistíte aj podľa chrómových koncoviek výfukovej sústavy s väčším priemerom. Tie zároveň naznačujú aj výkonnostné zmeny a k tým sa práve teraz dostaneme.

V MR Car Design išlo predovšetkým o poriadne posilnenie motoru 3,6 FSI


Ako sme už spomenuli v úvode, pod kapotou elegantného Passatu CC sa ukrýva najsilnejší agregát, aký ste si do tohto modelu mohli dopriať. Ide o benzínový 3,6-litrový motor s označením FSI, výkonom tesne pod hranicou 300 koní a maximálnym krútiacim momentom 350 Nm. Pre ešte lepší pôžitok z jazdy, nechýba tomuto modelu ani pohon 4Motion. V MR Car Design sa ale s týmto agregátom nemaznali a do úprav sa pustili skutočne ambiciózne. Koncernovému šesťvalcu dopriali kompletný systém prepĺňania turbodúchadlom od spoločnosti HGP Turbo Upgrade, upravili tiež elektronickú riadiacu jednotku, implementovali športový vzduchový filter a postarali sa o výkonnejšiu výfukovú sústavu. Výsledok? Tým je maximálny výkon 502 koní a krútiaci moment, ktorého maximum je 700 Nm. Tieto pôsobivé hodnoty predstavujú oproti sériovým špecifikáciám slušný skok. Škoda len, že úpravca sa nepochválil aj s ostatnými jazdnými parametrami.

volkswagen vw passat cc fsi zvýšenie výkonu performance mr car design

VW Passat CC sa od MR Car Design dočkal športového podvozku a účinných bŕzd


Motorom však úpravy nekončili, podvozok s funkciou DDC od firmy KW je príjemným prídavkom a s „ukočírovaním“ tak vysokého výkonu si vraj bez zaváhania poradí. Prispievajú tomu aj zadné stabilizátory od H&R. Aj pri menej výraznom zvyšovaní výkonu je dôležité myslieť na účinnosť bŕzd. V tomto prípade, kedy rozdiel medzi súčasným a pôvodným výkonom je viac než 200 koní, to platí dvojnásobne a v MR Car Design v tomto bode stavili rovno na dve karty. O brzdný účinok na prednej náprave sa postará technika od firmy Stoptech s označením ST-40. Sústava pozostáva okrem iného aj z výrazných kotúčov s priemerom 355 mm. Vzadu si zas úlohu brzdenia zobrala na starosť sústava EBC Brakes.

Volkswagen Passat CC prešiel v MR Car Design výraznou výkonnostnou kúrou a technických zlepšení sa mu dostalo naozaj dosť. Ľahko pritom zabudnete, že jeho tvár sa zvonku prakticky nezmenila.

volkswagen vw passat cc fsi zvýšenie výkonu performance mr car design

volkswagen vw passat cc fsi zvýšenie výkonu performance mr car design

volkswagen vw passat cc fsi zvýšenie výkonu performance mr car design

volkswagen vw passat cc fsi zvýšenie výkonu performance mr car design

volkswagen vw passat cc fsi zvýšenie výkonu performance mr car design

volkswagen vw passat cc fsi zvýšenie výkonu performance mr car design

Volkswagen Passat CC od MR CAR DESIGN vo fotogalérii:mr car design logo

MR Car Design


Nemecká firma MR Car Design sa už viac než 10 rokov venuje tuningu automobilov. Pochváliť sa môžu viacerými produktovými líniami, ako napríklad aj Reil Performance. Táto spoločnosť si dáva veľmi záležať aj na spolupráci s poprednými firmami zaoberajúcimi sa výrobou tuningových dielov a tak do áut montujú len to najlepšie. MR Car Design tvoria viaceré tímy, ktoré sa špecializujú napríklad na prerábky profesionálnych športových vozidiel, alebo tuning veteránov. Záber tejto firmy z nemeckého Erftstadtu je mimoriadne široký a za sebou majú stovky špičkovo upravených vozidiel.

Váš názor na výkonnostnú úpravu pre Volkswagen Passat CC od nemeckej firmy MR Car Design ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MR Car Design, tak navštívte našu podstránku:

MR CAR DESIGN tuning


Viac informácií o značke Volkswagen nájdete na našej podstránke:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7302x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt