support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Volkswagen 2014 Beetle GSR - žlto-čierny chrobák po 40-tich rokoch

28.Jan.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Pred štyridsiatimi rokmi bol v Chicagu predstavený nový, doposiaľ najšportovejší model Volkswagenu Beetle nazývaný aj ako GSR - Gelb Schwarzer Renner čo v preklade znamená žlto-čierny jazdec. Toto auto vzniklo na princípe modelu 1303S. Jeho typickým poznávacím znakom bola jeho farebná schéma. Zostrojených bolo len 3500 modelov, ktoré dnes patria medzi zberateľské kúsky.

Nedávno v meste Chicago na Auto Show, Volkswagen of America, Inc. sa vzdávala pocta tomuto modelu zo sedemdesiatych rokov, a to odhalením modelu 2014 Beetle GSR. Podobne ako jeho predchodca aj tento model obdržal žlto-čierne sfarbenie. GSR tiež debutuje vynovenou verziou víťazného EA888 štvorvalcového dvojlitra s turbom. TSI motor má pod kapotou až 210 koní. Tento motor sa plánuje využiť aj v autách Jetta GLI a Beetle Turbo.

Toto auto sa prispôsobilo štandardom novej, modernej éry. Pôvodne bolo žlté, no nárazníky a kapota boli čierne, s čiernym lemovaním okolo okien. Na novej verzii vozidla prevažuje žltá farba, kapota je zväčša čierna, strecha a zrkadlá sú komplet celé čierne. Nový model má žlto-čierne pásy s nápisom GSR nad bočnými prahmi a veľký zadný spojler ktorý dokonale doplňuje vzhľad. Auto je nasadené na 19-palcových hliníkových kolesách na ktorých sú obuté pneumatiky o rozmeroch 235/40, pričom starý model mal 15-palcové kolesá a len 175mm široké pneumatiky, ktoré boli často využívané aj pri športových automobiloch. Nový GRS je bohatší aj o strieborné brzdové strmene.

vw volkswagen new 2014 beetle gsr žlto čierny jazdec chrobák

Pred štyridsiatimi rokmi mali „Chrobáci“ len 50 koní dosť na to, aby podali výkon dostačujúci aj pre športové autá. V dnešnej dobe sú však oveľa väčšie nároky na to, čo sa ukrýva pod kapotou. 210 koní nového GSR s krútiacim momentom 281 Nm dovoľuje autu akceleráciu z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy. Najvyššia rýchlosť , ktorú je automobil schopný dosiahnuť je 209 km/h. Najpôsobivejší je motor ktorý aj pri nižšom výkone dokáže bez námahy a hladko dosiahnuť zrýchlenie všetkých štyroch kolies. GRS je štandardne vybavený manuálnou šesťstupňovou prevodovkou no k dostaniu bude aj model s dvojspojkovou , šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

vw volkswagen new 2014 beetle gsr žlto čierny jazdec chrobák

Podobne ako jeho unikátny predchodca aj tento model bude jedinečný. Plánuje sa vyrobiť len 3500 kusov, pričom prevažná väčšina bude predaná do USA. K výbave nového modelu patria : strešné okno, Premium audio systém, centrálne zamykanie, bi-xenónové svetlomety s LED DRL, LED osvetlenie, vyhrievané predné sedadlá, buetooth, zariadenia Media Interfance (MDI) s iPod káblom, trojfarebné okolité osvetlenie, pedále z hliníkovej zliatiny, hodinky – dokonca aj s funkciou stopiek a ukazovateľom plnenia. Uvedenie do predaja je naplánované na jeseň 2014.

vw volkswagen new 2014 beetle gsr žlto čierny jazdec chrobák

vw volkswagen new 2014 beetle gsr žlto čierny jazdec chrobák

vw volkswagen new 2014 beetle gsr žlto čierny jazdec chrobák

vw volkswagen new 2014 beetle gsr žlto čierny jazdec chrobák

vw volkswagen new 2014 beetle gsr žlto čierny jazdec chrobák

Volkswagen Beetle GSR v galérii:Váš názor na Volkswagen Beetle GSR, žlto-čierneho chrobáka oživeného po 40-tich rokoch ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Ostatné úpravy áut značky Volkswagen nájdete v zozname našich článkov tu:

VOLKSWAGEN tuning


Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23688x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt