support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw COBRA TUNING Volkswagen New Beetle showcar logo vw

COBRA TUNING Volkswagen New Beetle showcar

02.Oct.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak chce dnes tuningová alebo stylingová firma uspieť, musí predávať to, čo ľudia chcú a tak, aby to bolo dostupné pre kohokoľvek. To sa dá označiť ako prvý krok. Ďalším, pomerne dôležitým krokom je mať vlastný showcar, to znamená auto upravené produktmi, ktoré daná firma predáva alebo vyrába, či dokonca montuje. Takto daná firma najlepšie odprezentuje to, čo robí, čo je jej náplňou práce. Podobný osud postihol aj firmu COBRA TUNING, ktorá pred nejakou dobou dokončila svoj ďalší showcar a my vám ho teraz predstavíme. COBRA TUNING VW New Beetle Showcar.

Po svete už behá množstvo showcar-ov, od japonských striel, cez európske sedany, až po americké monštrá. No slovenskej firme COBRA TUNING „prischol“ ľudový a hlavne štýlový VW New Beetle s motorom 1.9 TDI, rok výroby 2000. Poskytuje sériový výkon 90 konských síl, no zato intenzívnych 210 Nm pri 1900 ot./minútu.

New Beetle je auto, ktoré bude u ľudí vždy obľúbené. Možno že nie až tak, aby si ho každý kúpil, ale aspoň sa ľuďom páči a vždy sa pousmejú, keď ho na ceste uvidia s nejakým nevšedným stylingovým prvkom, ako napríklad kvet na palubnej doske. Možno je to aj preto, že Beetle bol kedysi symbolom mladých ľudí, nespútaného života a slobody, o čo sa snaží aj jeho nástupca - New Beetle.

Volkswagen New Beetle pred a počas úprav:„Cobráci“ sa preto rozhodli upraviť si podľa ich vkusu a dlhoročných skúseností v brandži práve tento štýlový kúsok a prezentovať tak svoje práce a produkty všade tam, kam s ním prídu.
Cieľom všetkých úprav na tomto aute nebolo úmyselne vytvoriť nepojazdné a za bežných podmienok už nepoužiteľné extrémne monštrum ako to často býva zvykom u iných show autách, ale upraviť ho tak, aby zapadol do každodenného života. Tento Beetlík je teda stále plne využívané auto vo všetkých, výrobcom pôvodne určených smeroch. Cobra Beetle má ukázať tunerom a možným záujemcom o zindividualizovanie svojho tátoša, ako je možné dosiahnuť jedinečnosť, nemasový unikát bez ujmy na komforte, dizajne či praktickosti svojho auta. My vám teraz tento New Beetle predstavíme.

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

PERFORMANCE ÚPRAVY


Ako to pri väčšine dízlových úprav býva zvykom, prvým na rad prišiel chiptuning a to rovno až z Nemecka vo forme prídavného chiptuning boxu od ABT Sportsline. Mechanici z COBRA TUNING ďalej osadili športový vzduchový filter GREEN, chladený športový prietokomer PIERBURG, športové vstrekovacie trysky Powerplus značky FRATELI BOSIO a regulátor plniaceho tlaku turba do +0,3 baru od austrálskej firmy TURBOSMART. Čo by to bol za performance tuning, ak by sa zabudlo na výfukovú sústavu? Upravený New Beetle o svojej existencii dáva najavo dravým zvukom vychádzajúcim zo zákazkového duplex výfukového systému firmy ULTER Sport, končiaceho v podobe dvoch párov okrúhlych koncoviek.

Celá táto paráda posunula výkonovú krivku tohto showcar príjemne nahor. Po prvej fáze úprav dosahuje auto výkon 137 konských síl a 289 Nm točivého momentu pri 1900 ot./minútu. Celkový nárast o 47 koní a 79 Nm oproti sérii nie je vôbec zanedbateľný.

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

Určite nie je potrebné prizvukovať, že pri poriadnej úprave, konkrétne pri vytváraní showcaru je priam vhodné, aby auto nielen dobre vyzeralo, ale sa taktiež dokonale správalo na ceste. „Cobráci“ to vedia a autu preto darovali jeden z najkvalitnejších športových podvozkov na trhu, v tuhosti ako aj výške nastaviteľný podvozok od firmy KW Suspension, modelovú radu V2. Ak raz človek začne, len veľmi ťažko prestane, preto nasledovali ďalšie performance zásahy - predná horná stabilizačná rozpera tlmičov WIECHERS Sport z Nemecka, kompletná súprava silentblokov firmy POWERFLEX z Anglicka, predná spodná stabilizačná tyč od H&R, a nastaviteľné tyčky predného stabilizátora od nemeckého špecialistu BONRATH.

Za štýlovými diskami boli montované distančné podložky nápravy nemeckého špecialistu SCC, ktoré prispievajú k lepšej stabilite auta rozšírením jeho stopy. Vpredu ako aj vzadu boli aplikované športové brzdové kotúče firmy EBC Brakes z Anglicka, model Ultimax, kombinované s výkonnými doštičkami EBC Brakes Yellowstuff. Tlak z brzdového pedálu prenáša racingová brzdová kvapalina EBC Brake Fluid 370+.

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

DIZAJN ÚPRAVY - EXTERIÉR


Ďalšou kapitolou bola úprava exteriéru. Keďže exteriér je prvá vec, ktorú si okoloidúci všimnú, preto musí okamžite upútať. Asi najvýraznejším prvkom exteriéru je zákazkový, niekoľkofarebný lak (iba číreho laku je 8 až 13 vrstiev podľa dielu karosérie). Zhora „klavírová“ čierna, strieborný metalízový, niekoľko odtieňový prechod do žltého zvyšku s airbrushovými oranžovo-červenými plameňmi a pásmi okolo celého auta. Všetky logá, či už TUNING.sk po bokoch, logo COBRA TUNING vzadu na kufri alebo hlava COBRY na prednej kapote sú tiež maľované ručne airbrushom Concord Paint a farbami PPG.

Okrem laku tvorí zvyčajne podstatná časť zmeny dizajnu (hovorí sa zvyčajne o cca. 30%) práve výmena diskov kolies. Auto sa „točí“ na desaťlúčových talianskych diskoch MOMO TenS o rozmeroch 8x18 palcov, obutých do nízkoprofilových pneumatík SYRON N3000 s rozmermi 225/14/18.

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

Na bok auta sa nasťahovali na zákazku vyrobené prahové nástavce „monoblock design“, ktoré boli kompletné zapracované do karosérie a spojené aj s blatníkmi auta aby sa tým odstránili škaredé prechodové medzery „sériovky“. Dozadu putoval spodný difúzor a krídlo na veko kufra od firmy MATTIG, ktoré boli taktiež všetky dodatočne upravované v tvare. Logá VW vpredu a vzadu boli pri týchto úpravách tiež odstránené a zahladené. Aby sa dal kufor aj naďalej používať, teda otvárať, bol prepracovaný celý sériový otvárací mechanizmus (skrytý pôvodne za odklopným logom VW) a za pomoci odskoku zadného kufra. Strechu zdobí ručne robený výduch a „Samurai“ anténa AUTOSTYLE, ktoré kopírujú celkové zaoblené tvary auta. Okná sú ešte „zakryté“ zatmavenými solárnymi fóliami od nemeckej firmy FOLIATEC.

Na rad prišiel svetelný styling v podobe predných čiernych 6000K xenónových, šošovkových svetiel „Angel Eyes“ od nemeckého výrobcu DECTANE, od ktorého sú aj zadné čierne LED svetlá. Osadené boli aj predné číro-dymové smerovky a predné hmlovky „Angel Eyes“ taktiež od DECTANE, ďalej predné stroboskopy „MaxStrobe“ od AUTOSTYLE, zadné číre brzdové LED svetlo a spodné spiatočné a hmlové svetlo taktiež dodané od holandskej firmy AUTOSTYLE.

Príjemným stylingovým prvkom tohto showcaru je podsvietený podvozok diódami Super Flux v žltej farbe, čím aj pri nočnej jazde po cestách krásne ladí s farbami auta.

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

DIZAJN ÚPRAVY - INTERIÉR


Interiér tohto showcaru nie je žiadnym preplácaným extrémom, vídaný často u iných prezentačných áutách. Je to taká malá báseň sama o sebe. Okrem dôkladnej úpravy celkového interiéru sa Cobra team zameral aj na detaily, ktorých tu je viac než dosť. Pôvodné textilom potiahnuté sedačky a opierky hlavy boli vpredu a vzadu kompletne očalúnené do čiernej autokože od WOLLSDORF z Rakúska, z časti aj dodatočne vystlané molitanom pre lepšie a športovejšie bočné vedenie. Celkovo sa ale úprava sedadiel držala pôvodného, továrenského dizajnu VW, ktorý tomuto autu jednoducho sadne ako „riť na šerbeľ“. Agresívny vzhľad bežných športových sedadiel by tu narúšal celkovú kompozíciu. Rovnakou kožou boli obtiahnuté aj časti predných a zadných „doorboardov“.

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

Ku sedačkám dokonale pasuje čiernym lesklým flockom potiahnutá kompletná palubovka ako aj všetky tapacíry dverí, stredový panel a tunel, strešné, bočné a spodné krycie plasty. Flockovaniu sa taktiež nevyhli veľké časti batožinového priestoru. Pýtate sa, čo ten flock vlastne znamená? Pod technológiou „flockovanie“ si treba predstaviť elektrostatické nanášanie nastrihanej textilnej priadze na povrch dielov, ktoré sa predom pokryjú lepidlom. Vlákno, ktoré sa v elektrostatickom poli nabíja, je vystrelené do lepidla, ktoré spravidla tvorí druhý pól. Jednotlivé vlákna sa v lepidle zakotvia a vytvárajú tak nádherný, na dotyk príjemný zamatový povrch.

K celkovej čiernej vo vnútri auta sa esteticky veľmi dobre hodí chróm a hliník, preto sa do interiéru nasťahovalo množstvo chrómových prvkov, ako športový luxusný volant Swarovski od talianskeho výrobcu ISOTTA so zákazkovým chrómovým montážnym adaptérom, ISOTTA radiaca páka a ručná brzda tiež obložené Swarovski kryštálmi, kulisa riadiacej páky SIMONI Racing, zákazkovo vyrobené hliníkové a leštené odkladacie misky, popolníky, krúžky vetrania a kúrenia, držiak (váza) obligatórnej Beetle kvetinky, ďalej chrómové dekory, spínače a madlá dverí a reproduktorov od MHW z Nemecka a GPA Styling z Anglicka. Interiér je ešte vpredu a vzadu vyzdobený LED diódami Super Flux v bielej farbe, ktorými je vysvietený okrem interiéru aj kufor. Všetky dodatočne montované osvetlenia, či už LED alebo stroboskopické sú ovládateľné z vodičovho miesta a to za pomoci rôznych „Kill-Swich“ spínačov na palubovke značky AUTOSTYLE a FOLIATEC.

Interiér Volkswagen New Beetle Cobra Tuning:Keď sme spomínali detaily, tak bežný New Beetle, ktorý je možné stretnúť nielen na našich cestách určite nemá bezkľúčové štartovanie motora tlačidlom od AUTOSTYLE ako to tuneri zvyčajne poznajú u značiek BMW, Porsche, Lamborghini a iných. Celé toto auto je možné otvárať a štartovať bez akéhokoľvek fyzického kľúča, čo spôsobovalo nejeden technický oriešok pre team z Cobry. Jednak musela byť vyriešená otázka kvalitného zabezpečenia auta proti odcudzeniu (prerobenie celého imobilizéru a inštalácia niekoľkých tajných vypínačov), a rovnako musela byť vyriešená otázka zámku volantu ako aj vypínanie motora.

Na B-stĺpikoch, kde sa pôvodne nachádzali retro madlá (podobné držiakom z MHD), známe ešte ako dizajnový pozostatok spolu s kvetinkou a madlom pre spoluvodiča na prednej palubovke z predošlých generácií Beetla, bolo inštalované zákazkové bočné stropné biele LED osvetlenie od firmy FOLIATEC. Na vodičovom A-stĺpiku bol implantovaný modifikovaný držiak pre prídavné prístroje od CARZONE Specials, pôvodne výrobcom vyrobený pre ŠKODA Fábiu, ďalej zákazkový držiak palubovky pre prídavné prístroje ABD Racing z USA s „budíkmi“ na tlak turba, tlak oleja, teplotu výfukových spalín, teplotu vody, teplotu oleja a voltmeter, to všetko od firmy AUTOGAUGE u USA a manžetu radiacej páky a ručnej brzdy MARIA CAVALLO. Pohyb prednej kapoty manažujú štýlové plynové vzpery prednej kapoty od výrobcu BONRATH.

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

AUDIO ÚPRAVY


Čo by to bol za showcar bez poriadneho audia. Celé to má na starosti DVD autorádio KENWOOD so 7-palcovým výsuvným displejom, na ktoré sú napojené dvojpásmové komponentné reproduktory HERTZ vpredu aj vzadu, s výkonom 200W. O poriadne dunenie sa stará dvojica 300mm subwooferových reproduktorov HERTZ s výkonom 700W, ktoré sú napojené na štvorkanálový zosilovač Hertz s výkonom 4x60W RMS a mono zosilovač 1x1000W RMS taktiež od firmy HERTZ z Talianska. Každému je určite jasné, že kvalitné a silné audio nestačí. Na to, aby sa v aute dala takáto hudba vypeckovať, je potrebné, aby v aute nič nerezonovalo. Preto je kompletne celý interiér, t.j. strecha, dvere a kufor vytlmený tlmiacim materiálom firmy AZaudiocomp a Sikadamp. Takže všetky nacvakovacie, voľné a iné plasty, ako aj všetky tapacíry boli opatrené akustickým a termoizolačným materiálom od českého výrobcu MIKRA. Zaujímavý efekt akustickej izolácie dodal práve aj oflockovaný povrch takmer všetkých interiérových plastov ako už vyššie spomenuté.

OSTATNÉ ÚPRAVY


: V aute je taktiež nainštalovaná handsfree súprava PARROT CK3200 pre pohodlnejšie a hlavne bezpečnejšie telefonovanie. Unikátne v tomto VW New Beetle je aj takmer „nasilu“ implantovaný tempomat ako aj komfortné zopínanie smeroviek (niekoľko sekundové bliknutie a automatické vypnutie smerovky). Takéto doplnky sú iste známe v iných autách, ale neexistujú ani ako dodatočná výbava pri tomto vozidle. Všetko muselo byť mechanicky a elektrikársky prešpekulované. Napokon sa ale všetko vyriešilo, a je priam až neuveriteľné, no dodnes to funguje bez škrípania a výpadkov :-)

Aby všetky tieto poklady ostali po celý čas v bezpečí, auto je zabezpečené mechanickým systémom ZEDERLOCK, špeciálym zámkom na riadiacej tyči, v spolupráci s alarmom KEETEC TS 8000. Taktiež 18-palcové disky MOMO sú chránené bezpečnostnými skrutkami McGARD. Ako už vyššie spomínané , kvôli odstráneniu sériového zámku volantu ako aj kľúčov auta bolo nutné prekopať aj imobilizér. Taktiež bolo namontovaných niekoľko ďalších tajných vypínačov, ktoré tu ale nebudeme pochopiteľne ďalej rozvádzať :-)

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

Volkswagen New Beetle Cobra Tuning.sk Showcar v rakúskych Alpách:ROZHOVOR S TEAMOM COBRA TUNING


Aby ste si vytvorili čo najlepšiu predstavu o tomto showcar aute, prizvali sme si k rozhovoru členov COBRA TUNING Teamu aby nám o tomto malom veľkom skvoste na tuningovej scéne trochu porozprávali vlastnými slovami:

- Každý, či už jednotlivec alebo firma, ktorý niečo ponuka pre druhých ľudí (služby alebo produkty), sa snaží nejakým spôsobom na svoje aktivity upozorniť, mať v ruke nejakú vizitku, referenciu, niečo ako peknú ukážku toho, čoho je/sú schopný/í. V auto tuningu je to tým pádom asi najzrejmejšie, že sme sa ako team rozhodli, zobrať si na paškál nejaké to autíčko, ktoré sme upravili podľa našich predstáv a vkusu, a ktoré má nejakým spôsobom reprezentovať to, čo robíme, čo ponúkame. Snáď sa nám náš aktuálny Show Car vydaril, ale kritiku ponecháme samozrejme na druhých.

A prečo padla voľba práve na Volkswagen Beetle?

- Výber auta bol prostý: nájsť jednoducho niečo na oko pekné, nič všedné a nemá to byť zase ani ukrutne drahé. Nejaké autíčko, ktoré sa dá pekne individuálne upraviť, nebude po úprave rovnako zapadať v mase upravených áut na zrazoch (teda auto, ktoré iní málokedy upravujú). Auto malo byť ľahko rozpoznateľné, malo ponúkať možnosť montáže rôznych, nami ponúkaných doplnkov či úprav.

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

Ako dlho trvala úprava a kto každý sa na nej podieľal? (rozumej zamestnanci CT)

- Ako dlho? Dobrá otázka, však sme ešte ani neskončili, stále máme ďalšie a iné nápady ako toto alebo tamto upraviť, zmeniť, niečo doplniť atď. Náš „Beetlik“ bude asi nekonečná stavba, tuneri tento stav asi aj dokonale poznajú a vedia o čom je tu reč :-)) Ale s projektom ako takým, teda prvými nápadmi na úpravy a vizualizáciou na počítači sme začali s našim grafikom Slavom už asi pred troma rokmi, teda v lete 2007. Na úpravách, dizajne, nápadoch, realizácii sa zapodievalo už toľko ľudí, že by sme ich zoznamom mohli vyplniť celú A4 stranu, ale samozrejme najprv všetci členovia nášho teamu = firmy, ako aj naši kamaráti, známi, partnerské firmy, atď.

Stretli ste sa Vy a tím „Cobrákov“ v procese úpravy s nejakými výraznejšími prekážkami, resp. problémami?

- He, he, kde začať? Však to bude rovnako nekonečný príbeh :-)) To auto je už od série problém sám o sebe, najprv si človek po kúpe uvedomí, že je to import z Mexika, tam vedia lepšie piť Tequillu ako skladať v továrni autá a na aute je to aj pekne poznať :-). Následné človek zistí, že na tomto aute je kopec dielov úplné iných = unikátnych a nemontovali sa do žiadneho iného modelu z VW koncernu, čo jednak dvíha neúmerné jeho cenu ako náhradný diel, a aj sa veľmi ťažko zháňajú po vrakoviskách. Tento model auta, keďže je to ešte ten prvý starší model Beetla ako aktuálna verzia, sa už proste nevyrába a nebol ani masovo v našich končinách predávaný (asi aj kvôli vysokej cene oproti ostatným modelom podobnej výbavy). Preto je tu ponuka na Slovensku omnoho slabšia. A prečo sú pre nás dôležité náhradné diely? Jednoducho: aj nám sa darí sem tam pri nekonečných demontážach a následnom skladaní, niečo ulomiť, rozbiť, odtrhnúť a tak, a keďže to auto má byť čo najdokonalejšie, dokupujeme a zháňame všetky zničené diely, alebo už od kúpy auta chýbajúce, aby sme ich v aute doplnili.

Pri úpravách ako takých sme mali najväčšie problémy azda s lakovaním, no nekonečná, skoro 6 mesiacov trvajúca odysea :-) Auto bolo „dokonale“ zničené po krupobití, ktoré zažil ešte prvý majiteľ v Nemecku (autíčko sme si odtiaľ doviezli po asi 5 mesačnom intenzívnom hľadaní). A keďže má Beetle také tvary, aké má, teda oblé a guľatučké, museli sme len 3 mesiace pripravovať celú karosériu tak, aby sme ju dokonale vyhladili pre následné lakovanie. To znamená, že zahladené boli aj všetky továrenské znaky a nápisy. Veľkým problémom bola azda ešte úprava exteriérových spojlerov, ktoré sme takmer všetky buď vyrobili sami podľa vlastného dizajnu alebo upravili dodatočne podľa vlastných predstáv.

Ach jáj, a tá beštiálna auto elektrika a elektronika, to bola hotová smrť. Však nám skoro všetkým a najmä naším elektrikárom povypadávali všetky vlasy, lebo to, s čím sa počas rôznych montáží v tomto aute stretli, sa dá už iba porovnať s Hitchcockovým Psychom. Boli samozrejme aj veci, pri ktorých sme museli kapitulovať, lebo ich úprava by bola proste neefektívne náročná, ako napr. výmena = úprava bočných LED smeroviek pod zrkadlami. Tí, ktorí už aspoň raz demontovali alebo chceli tieto vymeniť, sa tu len kyslo budú užgŕňať, lebo vedia, že „Mission Impossible“ :-)

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

Aké sú Vaše ďalšie plány s týmto upraveným autom?

- No veľmi by sme toho ani veru nechceli vyklebetiť, však to má byť pre fanúšikov aj trošku prekvapením, najmä sa stále jedná o také drobné, ale unikátne úpravy na tom aute, že iba „znalci“ = tuneri spoznajú nové úpravy a modifikácie. No toľko môžeme povedať, že celý interiér sa ide opäť prekopať, ďalšie lakýrnicke úpravy sa chystajú, špeciálne: unikátne LED denné svietenie DECTANE spolu s prednými smerovkami (stále homologizované :-)), homologizované biele LED osvetlenie EČV, ďalšie prídavné a najmä na trhu unikátne ukazovatele (preťaženie v G, zaradený stupeň v prevodovke, atď) značky GASLOCK, výroba ďalšieho zákazkového A-stĺpika na pravú stranu auta, ďalšie úpravy na auto hi-fi, prídavné úpravy na podvozku auta a najmä ďalšie a značné úpravy motora, ktorý sa zatiaľ dostal iba do prvej fázy úprav. Métu, sme si ako team, nastavili na 190 až 200HP a cca. 400Nm. Viac budete môcť čítať zaiste budúci rok v niektorom z vydaní časopisu POWER MAGAZINE ak nám to v rukách medzitým nebuchne :-)

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

vw new beetle cobra tuning.sk showcar

Volkswagen New Beetle Cobra Tuning.sk Showcar na tuningovom zraze:Incheba 2010 Cobra Tuning Showcar s hosteskami:
Cobra Tuning Showcar na Tuning Salon 2009 Brno
tuning girls hostesky cobra tuning beetle

tuning girls hostesky cobra tuning beetle

Wallpapery na tému VW New Beetle Cobra Tuning (každý v troch rôznych rozlíšeniach):

preview

800x600
1024x768
1600x1200
preview

800x600
1024x768
1600x1200
preview

800x600
1024x768
1600x1200


VW New Beetle Cobra Tuning Showcar na rôznych akciách:

thumb thumb thumb


Aký je Váš názor na celkový tuning a styling pre tento VW New Beetle Cobra Tuning Showcar? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.tuning.sk

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16579x    hodnotenie: 36/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt