support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Volkswagen Beetle Cabrio od ABT Sportsline – zvýšenie výkonu a decentná optická úprava logo volkswagen

Volkswagen Beetle Cabrio od ABT Sportsline – zvýšenie výkonu a decentná optická úprava

21.Jun.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Oddaný nemecký úpravca modelov koncernu Volkswagen sa tentoraz zameral na jednu vyslovene letnú chuťovku. VW Beetle Cabrio síce môžete využívať po celý rok, na nič sa však nehodí viac ako na slnkom zaliate cesty. Ak by ste mu chceli dodať ešte viac "šťavy" je tu výkonnostné aj vizuálne vylepšenie od ABT Sportsline.

Volkswagen Beetle síce nie je rodený športovec, stylingové doplnky sa mu ale vždy hodili. Je to celkom hravé auto, ktoré má aj v súčasnej podobe veľkú popularitu medzi tuningovými spoločnosťami. Výnimkou samozrejme nemôže byť ani štúdio ABT Sportsline, ktoré má aktuálne najširšiu ponuku doplnkov pre rozličné modely koncernu Volkswagen. Novinkou je ABT Aero-Kit pre Volkswagen Beetle Cabrio, ktorý tomuto modelu dodáva trošku dynamickejší charakter.

Volkswagen Beetle Cabrio - odvážnejší vzhľad mu dodá ABT Aero-Kit


Volkswagen Beetle Cabrio, ktorý prešiel úpravami v ABT Sportsline spoznáte podľa výraznejšej lišty predného nárazníka, krytov predných svetlometov a decentného zadného difúzora. Ten má skôr symbolickú funkciu, dobrý dojem zo zadných partií dotvára aj dvojica chrómových koncoviek výfuku. Aero-Kit od ABT Sportsline pritom neprináša žiadnu revolúciu, línie chrobáka príjemne dotvára. Pozornosť si zaslúžia aj 20-palcové disky DR v prevedení gun-metal. Nezabudlo sa ale ani na techniku.

volkswagen vw beetle cabrio zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

Zníženie podvozku a účinnejšie brzdy pre dynamickejšiu jazdu


VW Beetle Cabrio od ABT Sportsline sa o pár milimetrov priblížilo k zemi vďaka športovým pružinám, zároveň si vďaka nim budete môcť užiť ešte dynamickejšiu jazdu. Spomínané 20-palcové disky zase odhaľujú nové prvky účinnejšej brzdovej sústavy. Hovoriť môžeme o nových brzdových kotúčoch s priemerom 345 mm, pribudli aj oceľové brzdové hadice a štýlové čierne strmene s logom ABT. To najlepšie sme si ale nechali na koniec. Pre športovú verziu s benzínovým štvorvalcom 2.0 TSI je pripravené zvýšenie výkonu z 210 na 260 koní. Podarilo sa to úpravami riadiacej jednotky a výfukovej sústavy.

volkswagen vw beetle cabrio zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

Ak vo svojom chrobákovi benzínový dvojliter nemáte, v ABT Sportsline majú nárast výkonu pripravený aj pre ďalšie agregáty. Motor 1.2 TSI zvládnu vyladiť na 140 koní a 1.4 TSI na 210 koní. Riešenie je pripravené aj pre vyznávačov vznetových agregátov. Dieselový agregát 1.6 TDI môže mať výkon až 125 koní a 2.0 TDI sa po úpravách v ABT Sportsline môže hrdiť výkonom 170 koní.

volkswagen vw beetle cabrio zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

volkswagen vw beetle cabrio zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

volkswagen vw beetle cabrio zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

volkswagen vw beetle cabrio zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

volkswagen vw beetle cabrio zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu je ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na Volkswagen Beetle Cabrio so zvýšeným výkonom a stylingom od úpravcu ABT Sportsline ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2265x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt