support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen New Beetle ´BUG´ ABT Sportsline – zvýšenie výkonu a nový styling logo vw

Volkswagen New Beetle ´BUG´ ABT Sportsline – zvýšenie výkonu a nový styling

22.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Byť prvým, hrá vo svete podnikania veľmi dôležitú úlohu. Platí to aj vo svete tuningu, kde je rozhodujúcim faktorom rýchlosť, aktuálnosť a cit. Výsledok úpravy musí zaujať, v opačnom prípade je neúspech zaručený. Najmä ak sa jedná o celosvetovú novinku, ktorá ešte ani nedorazila na niektoré európske trhy. Reč je tuningovom špecialistovi - firme ABT Sportsline, ktorá aktuálne venovala svoju pozornosť najnovšiemu prírastku z rodiny VW New Beetle.

November 2011 – to je oficiálny dátum spustenia predaj najnovšieho chrobáka na slovenskom trhu. VW Beetle má už v poradí tretieho nástupcu, ktorého si milovníci a fanúšikovia budú môcť pozrieť, vyskúšať a zakúpiť koncom tohto roka. Aj keď najnovší Beetle na prvý pohľad pripomína nový Golf, jeho línie sú veľmi príbuzné s predchádzajúcimi súrodencami. Je jasné, že sa jedná o dizajnovo modernejšie riešenie, no ten typický „chrobákovsky“ duch ostal zachovaný a to je viac než dobre! Interiér ponúkne ešte viac luxusu a vymožeností ako doteraz a zároveň jeho dizajn je veľmi príťažlivý.

Kto sa tešil na pohonné ústrojenstvo tohto „chrobáčika“, konal správne. Automobilka Volkswagen vyhovela požiadavkám takmer každého typu motoristu a vybrať si tak bude možné z troch benzínových a dvoch naftových motorov. Najčipernejším motorom je pritom dvojlitrový štvorvalec TFSI dopovaný turbodúchadlom s výkonom rovných 200 koní (147 kW). Beetle tak bude ešte húževnatejší než kedykoľvek predtým.

VW NEW BEETLE ´BUG´ ABT SPORTSLINE


Firma ABT Sportsline sa pri tomto projekte právom rozhodla ísť cestou retro štýlu a zachovať tak základné a neodmysliteľné proporcie tohto svetovo uznávaného auta. Chrobák preto zinkasoval predný decentný podnárazník s karbónovým difúzorom. Rovnako tak dostali štýl aj prahové nástavce a zadný nárazník s výraznejším karbónovým difúzorom a párom oválov. Predným svetlám s integrovaným LED denným svietením dominujú efektné mračítka rovnako ako v prípade zadných, dizajnovo-príťažlivých svetlometov. Auto je pritom posadené na zníženom podvozku vďaka športovým pružinám ABT, ktorému úžasne sekunduje dokonalý výber obutia a to konkrétne 19-palcové disky ABT DR s vrtuľovitým dizajnom v prevedení čierna lesklá v kombinácii s oranžovým lemom.

vw volkswagen new beetle tuning abt sportsline

Oranžový akcent skombinovaný s karbónom nájdeme ešte na samotnej karosérii, na ktorej si úpravca nechal mierne ujsť fantáziu :-). Predný a zadný kufor spolu so strechou je potiahnutý karbónovou fóliou, ktorá je predelená dvoma „racingovými“ pásmi s oranžovými okrajmi. Oranžové sú ešte lemy okien, predného nárazníka a zadného krídla.

Úpravca sa okrem dizajnu zameral aj na výkonové parametre tohto krásavca. Upgrade bude pripravený pre každý druh ponúkaného motora:

1.2 TSI - Séria: 105 koní (77 kW) - Po úprave: 140 koní (103 kW)
1.4 TSI - Séria: 160 koní (118 kW) - Po úprave: 210 koní (154 kW)
2.0 TFSI - Séria: 200 koní (147 kW) - Po úprave: 230/240 koní
1,6 TDI - Séria: 105 koní (77 kW) - Po úprave: 125 koní (92 kW)
2,0 TDI - Séria: 140 koní (103 kW) - Po úprave: 170 koní (125 kW)

vw volkswagen new beetle tuning abt sportsline

vw volkswagen new beetle tuning abt sportsline

vw volkswagen new beetle tuning abt sportsline

vw volkswagen new beetle tuning abt sportsline

vw volkswagen new beetle tuning abt sportsline

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWČo poviete na úpravu Volkswagen BEETLE ´BUG´ od ABT Sportsline ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT, tak navštívte našu podstránku:

ABT tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8675x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt