support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo motor Turbosmart Volkswagen Karmann Ghia – malý zabiják obrov logo volkswagen

Turbosmart Volkswagen Karmann Ghia – malý zabiják obrov

13.Dec.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

vw karmann ghia turbosmart
Kombinácia talianskeho designu (GHIA) a precíznej Nemeckej ručnej práce (Karmann) pod taktovkou VW spôsobila to, že vozidlo VW Karmann Ghia sa stal svojej doby najobľúbenejším dovážaným autom v Amerike. Tento „Malý zabiják obrov“ alebo aj „Vzduchom chladený bojovník“ ktorý Vám predstavíme, patrí obchodnému riaditeľovi Turbosmart USA - Brendenovi Mosherovi. Jedná sa o vozidlo VW Karmann Ghia z roku 1972.

vw karmann ghia turbosmart
Exteriér prešiel kompletným zahladením nárazníkov, chrómových líšt a celej prednej časti automobilu, taktiež boli odstránené aj spätné zrkadlá. To všetko za účelom čo najviac znížiť odpor vzduchu. Vkusné dobové kolesá a lak pekne dopĺňajú takmer sériový vzhľad.
V interiéri sa veľa zmien neudialo. Pribudol ochranný rám a zopár budíkov potrebných pre kontrolu tlaku oleja, turba a tiež aj veľký otáčkomer s kontrolkou preradenia rýchlosti. Kedže auto je stavané na šprinty v triede „street“ tak majiteľovi išlo o to zachovať pôvodný interiér, kde nájdete aj autorádio, reprosústavu, všetky tapacíry a mnoho iného čo v bežnom aute nechýba.
Vozidlo je poháňané karburátorovým motorom o objeme 2332ccm s tlakom turba 1.72 baru (25psi). Tlak turba je elektronicky kontrolovaný systémom „e-Boost street“. Je to úplne nový elektronický regulátor tlaku turba, ktorý je zameraný predovšetkým na trh s performance dielmi pre automobily so štandardným turbom.

vw karmann ghia turbosmart

Ľahko čitateľný 3-miestny displej s nastaviteľným jasom je možné nakonfigurovať pre jednotky tlaku v PSI, kPa alebo BAR, taktiež sa displej rozbliká pri dosiahnutí maximálnych otáčok motora. Je možné si ho nastaviť aj ako ukazovateľ aktuálneho tlaku turba, tachometer či ako kontrolku preradenia. Netreba ani dodávať, že auto je plne vybavené najnovšími doplnkami od Turbosmart. Napríklad už spomínaným e-Boost Street, obtokovým ventilom Ultra-GATE 38, silikónovými hadicami a svorkami a mnoho iných dielov.

V júni 2010 sa Brenden so svojou Ghiou zúčastnil šprintérskej súťaže 2010 IDRC (The Import Drag Racing Circuit) WEST COAST NATIONALS v triede „TRUE STREET“ (autá určené na jazdu po verejných komunikáciach - pozor !!! nie dragsterské špeciály !!!), kde sa prebojoval až do finále !

Vo finále štartoval proti upravenému autu Nissan 350Z. Brenden Mosher s Ghiou vyhral s časom 11.323s a top speedom 196.65 km/h, keď Nissan 350Z dosiahol cieľ v čase "len" 12.134s a koncovou rýchlosťou 185.75 km/h.

nissan 370z drag vw karmann ghia turbosmart

vw karmann ghia turbosmart

vw karmann ghia turbosmart

Kompletný sortiment firmy TURBOSMART si môžete pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Aktuálny cenník TURBOSMART výrobkov si stiahnite tu:

preview
download
[ 324 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Tu si stiahnite kompletný zoznam ilustračných obrázkov produktov Turbosmart s patričnými objednávacími kodmi:

preview
download
[ 274 Kb ]
preview
download
[ 268 Kb ]


Aktuálny produktový katalóg TURBOSMART na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 12,9 Mb ]


Krátke video Turbosmart „show car“ auta „Dragster Rocky Rahayem“ nájdete tu (MOV formát):

preview
download
[ 2009 Kb ]


Ak chcete viac informácií ohľadom produktov TURBOSMART navštívte našu podstránku:

TURBOSMART


Váš názor na tohto malého zabijáka obrov menom VW Karmann Ghia od Turbosmart? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Martin Ďuriš
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Vladimír Kobolka

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5617x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt