support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Volkswagen Golf VII R od O.CT Tuning: 4 stupne výkonu pre nemecký hot-hatch logo vw

Volkswagen Golf VII R od O.CT Tuning: 4 stupne výkonu pre nemecký hot-hatch

16.Jul.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Volkswagen Golf VII R určite nepotrebuje žiadne dlhé predstavovanie. Od novembra 2013 predstavuje vrcholnú verziu modelu Golf, pričom z jeho prepĺňaného dvojlitra sa výrobcovi podarilo vyťažiť až 300 koní. Ak by vám to ale z akýchkoľvek dôvodov nestačilo, je tu spoločnosť z rakúsko-švajčiarskych hraníc, O.CT Tuning.

Volkswagen Golf VII R dostalo od O.CT Tuning slušnú dávku výkonu navyše


Hovorí sa, že výkonu nie je nikdy dosť. Ak ste zástancom tohto tvrdenia, určite uvítate možnosť zvýšenia výkonu prakticky pri akomkoľvek modeli. Ak patríte medzi vlastníkov VW Golf VII R a jeho 300 koní sa vám máli, vaše kroky môžu viesť aj do O.CT Tuning. Tu vám ponúknu hneď štyri rôzne stupne úprav, od ktorých napokon bude závisieť maximálny výkon.

Ak sa uspokojíte so základným stupňom úprav, počítať môžete s výkonom 370 koní a maximálnym krútiacim momentom 460 Nm. Pri druhom stupni stále hovoríme predovšetkým o úprave riadiacej jednotky, v tomto prípade je k dispozícii maximálny výkon 378 koní a maximálny krútiaci moment 480 Nm. Pri treťom stupni sa úpravcom podarilo z prepĺňaného dvojlitra vydolovať výkon 395 koní a k dispozícii je maximálny krútiaci moment 505 Nm.

Vrcholom ponuky tohto performance tuningu je štvrtý stupeň úprav pre VW Golf VII R, pri ktorom môžete počítať s maximálnym výkonom 450 koní a krútiacim momentom 550 Nm. V tomto prípade bola ale okrem riadiacej jednotky upravená už aj výfuková sústava a nasávanie. Na vizuálny tuning si tentoraz úpravcovia nechali zájsť chuť, napriek tomu si môžete vybrať z viacerých štýlových setov zliatinových diskov.

vw golf vii oct tuning

vw golf vii oct tuning

vw golf vii oct tuning

vw golf vii oct tuning

vw golf vii oct tuning

oc.t tuning logo

O.CT TUNING


Nemecká firma O.CT Tuning vznikla ešte v roku 1985, jej zakladatelia sa venovali predaju áut a po roku 1993 začali prvé vážne pokusy o technické úpravy a tuning ako taký. Prednosťou dielne O.CT Tuning sú vyštudovaní odborníci na techniku a to je aj dôvod, prečo sa táto spoločnosť špecializuje najmä na výkonnostné a zložitejšie konštrukčné úpravy. Okrem iného ponúka samozrejme rôzne autodoplnky, ako aj kompletné sady vylepšenia. V ich portfóliu nenájdeme ani tak divoké úpravy, ako skôr úpravy nenápadné, avšak v skutočnosti veľmi účinné. V roku 2003 firma predstavila veľmi pokrokový systém IPRO umožňujúci jednoduché úpravy elektronickej riadiacej jednotky. V O.CT Tuning sa okrem iného venujú aj polepom vozidiel. Pobočky tejto firmy nájdete okrem Nemecka aj vo Švajčiarsku a tiež v susednom Rakúsku.

Ak sa chcete o firme Mansory a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak navštívte našu podstránku:

OCT


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
a Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2302x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt