support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo autofolie Wrap fólia Electric Orange a zvýšenie výkonu pre Volkswagen Golf VI R od Cam Shaft logo vw

Wrap fólia Electric Orange a zvýšenie výkonu pre Volkswagen Golf VI R od Cam Shaft

01.May.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Špecialisti zo spoločnosti Cam Shaft chrlia jednu novinku za druhou a aj v rodnom Nemecku sú stále populárnejší. So zameraním na karosárske fólie vychádzajú z ich dielne naozaj unikátne kúsky, ktoré na seba vedia strhnúť pozornosť. Pokrývanie karosérií vozidiel však nie je jediné, čo v Cam Shaft vedia. Postarajú sa tiež o úpravy bodykitu a techniku. Rovnako to bolo aj v prípade ostrého Volkswagenu Golf R, ktorý svoje chúťky vyjadruje svojráznou „elektrizujúcoufóliou.

VOLKSWAGEN GOLF VI R – úprava od CAM SHAFT


Volkswagen Golf R vychádzajúci zo šiestej generácie populárneho kompaktného modelu sa môže pochváliť poriadne posilneným dvojlitrom s výkonom 270 koní a maximálnym krútiacim momentom 350 Nm. Tieto hodnoty z neho robia silného zástupcu v kategórii hot-hatch. Ďalším vylepšeniam to však nebráni, práve naopak, legendárne a stále kultové pomenovanie Golf je pre tuningové spoločnosti veľmi vďačným modelom.

Bodykit vrcholnej športovej verzie R je charakteristický svojim výraznejším tvarovaním. Golfu skutočne pridáva na vážnosti a dodáva mu „look“ dravca. Zmeny v tomto ohľade teda neboli priamo nutné, v Cam Shaft ale aplikovali štýlovú Bruxsafol s názvom Electric Orange. Efektnú oranžovo-bielu wrap fóliu perfektne dopĺňa čierna maska chladiča a spätné zrkadlá v rovnakom farebnom prevedení. Bodkou za estetickými úpravami bolo osadenie čiernych diskov OZ Ultraleggera s oranžovým decentným límcom.

vw golf 6 r wrap folia electric orange cam shaft premium

Nazrime ale pod kapotu, kde nastalo pár zaujímavých zmien. Tie realizovali profesionáli z Cam Shaft v spolupráci so spoločnosťou MTB sídliacou v Essene. Práve tu sa zameriavajú na výkonnostné úpravy a tak v Cam Shaft nechceli nechať nič na náhodu. Ostrému VW Golf R dopriali zvýšenie výkonu na 325 koní a maximum krútiaceho momentu posunuli na hodnotu 430 Nm. Podarilo sa im to najmä vďaka softvérovým úpravám elektronickej riadiacej jednotky, no svoj podiel na zvýšení nesie aj osadenie športového katalyzátora, úprava výfukovej sústavy a osadenie platinových sviečok. Aby šofér vyšší výkon zvládol, úpravcovia pridali väčšie brzdové kotúče Tarox a odolnejšie brzdové platničky.

vw golf 6 r wrap folia electric orange cam shaft premium

Spomeňme ešte tuhšie pruženie od H&R, vďaka ktorému získa šofér o niečo lepší pocit z jazdy. Volkswagen Golf R telom rozhodne neklame. Je pripravený podávať viac než len slušné výkony a v rámci svojej triedy patrí k tomu najlepšiemu. Úpravy spoločnosti Cam Shaft mu na atraktivite pridali ešte viac.

vw golf 6 r wrap folia electric orange cam shaft premium

vw golf 6 r wrap folia electric orange cam shaft premium

vw golf 6 r wrap folia electric orange cam shaft premium

vw golf 6 r wrap folia electric orange cam shaft premium

vw golf 6 r wrap folia electric orange cam shaft premium

vw golf 6 r wrap folia electric orange cam shaft premium

Volkswagen Golf R v úprave od Cam Shaft Premium Wrapping:cam shaft logo

Cam-Shaft Premium Wrapping


Firma Cam Shaft z nemeckého mestečka Kempen pôsobí na trhu len od roku 2010, jej zakladatelia sú už v motoristickom fachu však viac než 14 rokov, čím získali dôležité skúsenosti a najmä kontakty. V Cam Shaft sa okrem iného špecializujú na prémiové polepy vozidiel a svoju prácu už neraz predviedli aj na tých najvýkonnejších autách sveta. O kvalite ich práce svedčí aj to, že polepy vyrábajú a aplikujú aj pre tuningové firmy ako Hamann, Brabus, či Startech. Venujú sa však aj reklamným polepom, či individuálnym prácam pre jednotlivcov. Vo svete tuningu nie je nič nemožné a v Cam Shaft to dokazujú najmä veľmi originálnymi nápadmi pri navrhovaní wrap fólií.

Váš názor na stylingovú (ale aj performance) kompletnú úpravu pre VW GOLF R firmou Cam-Shaft ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut od firmy Cam Shaft, tak navštívte našu podstránku:

CAM SHAFT tuning


Viac informácií všeobecne ku autofóliám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autofóliách nájdete tu:

AUTOFÓLIE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4751x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt