support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Volkswagen Golf V GTI Edition 30 – zvýšenie výkonu pre jedinečný hot-hatch od OCT-TUNING logo golf

Volkswagen Golf V GTI Edition 30 – zvýšenie výkonu pre jedinečný hot-hatch od OCT-TUNING

28.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ešte predtým než vám predstavíme tento odvážny tuningový počin, vrátime sa na chvíľu do minulosti a zameriame sa na okolnosti vzniku tohto modelu. Tento VW Golf nie je ako tie ostatné. A nie je dokonca rovnaký ani ako ostatné ostré GTI. Pochádza totiž zo špeciálnej limitovanej edície a teraz sa mu povenovala spoločnosť O.CT-TUNING. Budeme mať teda tú česť s ozajstným unikátom, aj keď by sa to tak na prvý pohľad nemuselo zdať.

VW Golf GTI Edition 30: limitovaná verzia na oslavu jubilea


Začnime teda sľúbenou krátkou exkurziou do čias minulých. Ešte v roku 2006 oslavovala automobilka 30 rokov existencie ostrých modelov s prívlastkom GTI. Okrem niekoľkých špeciálnych akcií, kde motoristickej verejnosti prezentovala automobilka celú históriu týchto modelov, sa dostalo aj na vývoj špeciálnej edície s jednoduchým označením Edition 30. Modely Golf V GTI s týmto veľavravným dovetkom sa od svojich bežných súkmeňovcov odlišovali vzhľadom a úpravami interiéru. Tvorcovia dopriali tomuto modelu pár sviežich stylingových doplnkov a do interiéru sa dostali lepšie materiály a špeciálne označenie edície. Označenie Edition 30 ste teda našli na viacerých miestach, vzadu na piatych dverách, na bočných prahoch, či na dekoračných lištách v interiéri. Čo je ale hlavné, Golf GTI Edition 30 mal o 22 kW vyšší výkon. O pridanie niekoľkých koní navyše sa však teraz postarali profesionáli z O.CT-TUNING a rozhodne toto auto nešetrili.

O.CT-Tuning ponúka pre Golf GTI poriadnu dávku výkonu


Firma O.CT-TUNING až doteraz ponúkala k modelom Golf GTI tri stupne výkonnostného vylepšenia. Ten najrozsiahlejší vybičoval výkon Golfu GTI až k hodnote 315 koní. Nebolo to však prvý raz, čo sa niektorým klientom nezdali tieto možnosti dosť dobré. Pre chlapcov z O.CT-TUNING to bola výzva, vyhrnuli si teda rukávy a pustili sa do výrazných výkonnostných úprav. Pod ruky im prišiel práve Golf GTI Edition 30, ktorý už predtým mal od nich ten najvyšší stupeň vylepšenia.

vw volkswagen golf mk5 gti oct tuning

Čísla pred vami určite nebudeme skrývať, z pôvodných 315 koní sa podarilo vyšvihnúť výkon až na 365 koní, pričom teraz dosahuje prepĺňaný dvojliter maximálny krútiaci moment až 500 Nm. Vzhľadom k predchádzajúcim parametrom môžeme toto zvýšenie výkonu označiť za značné, čo k tomu bolo treba? Zmenami prešla nielen elektronická riadiaca jednotka ale aj systém nasávania, ktorý pochádza z bližšie nešpecifikovaného pretekárskeho špeciálu. Výmeny sa dočkali tiež vstreky a sviečky, upravený bol aj systém prepĺňania.

vw volkswagen golf mk5 gti oct tuning

Na náraste výkonu sa podpísalo osadenie novej výfukovej sústavy bez katalyzátora a s koncovkami o priemere 76 mm. Vraj toto auto vydáva doslova pekelné zvuky, čomu aj celkom veríme. Úpravcovia však nevenovali svoju pozornosť iba priestoru pod kapotou, ale pozreli sa aj na podvozok. Tu umiestnili tuhšie pružiny vlastnej výroby s označením V3, ktoré tento model dostali ešte bližšie k zemi.

Kozmetických zmien sa tomuto vyšľachtenému Golfu príliš nedostalo, v rakúsko-švajčiarskej firme O.CT-Tuning mu však pripravili aspoň štýlový karbónový kryt motora. Tento exemplár môžeme považovať za akúsi prvú lastovičku, ktorou chce firma ukázať, čo všetko s týmito modelmi dokáže.

vw volkswagen golf mk5 gti oct tuning

vw volkswagen golf mk5 gti oct tuning

vw volkswagen golf mk5 gti oct tuning

vw volkswagen golf mk5 gti oct tuning

VW GOLF V GTI EDITION 30 so zvýšeným výkonom od O.CT Tuning v galérii:oc.t tuning logo

O.CT TUNING


Nemecká firma O.CT Tuning vznikla ešte v roku 1985, jej zakladatelia sa venovali predaju áut a po roku 1993 začali prvé vážne pokusy o technické úpravy a tuning ako taký. Prednosťou dielne O.CT Tuning sú vyštudovaní odborníci na techniku a to je aj dôvod, prečo sa táto spoločnosť špecializuje najmä na výkonnostné a zložitejšie konštrukčné úpravy. Okrem iného ponúka samozrejme rôzne autodoplnky, ako aj kompletné sady vylepšenia. V ich portfóliu nenájdeme ani tak divoké úpravy, ako skôr úpravy nenápadné, avšak v skutočnosti veľmi účinné. V roku 2003 firma predstavila veľmi pokrokový systém IPRO umožňujúci jednoduché úpravy elektronickej riadiacej jednotky. V O.CT Tuning sa okrem iného venujú aj polepom vozidiel. Pobočky tejto firmy nájdete okrem Nemecka aj vo Švajčiarsku a tiež v susednom Rakúsku.

Ako Vás zaujal VW GOLF V GTI Edition 30 so zvýšeným výkonom od O.CT Tuning ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy O.CT Tuning, tak navštívte našu podstránku:

O.CT Tuning


Ostatné úpravy áut značky Volkswagen nájdete v zozname našich článkov tu:

VOLKSWAGEN tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6087x    hodnotenie: 17/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt